Pozycja 685, dział CZASOPISMA

Pamiętnik Warszawski, R. II, T. VI, 1816 Miesiąc wrzesień - grudzień (nr 21-24). Dziennik nauk i umiejętności. Warszawa, 1816. Nakł. i druk Zawadzkiego i Węckiego. 8, s. 1-546, opr. pskr. z epoki, uszkodzona, brak tylnej oprawy. zachowane tylne okładki oryg., stan dobry. Zawiera m. in.: Opis narzędzia służącego do oświetlania ulic przez palenie się gazu 9 z tablicą); Geograficzne położenie Krakowa, przez J.Łęskiego; Nowe doświadczenia względem przemiany stanów skupienia ciał, R.Mar­kiewicz; Gadający niemowa; Co stanowi prawnika, przez J. W. Bantkiego; Koniec świata - bayka Jana Mieroszewskiego; Prawidła pisowni polskiey z 15. wieku; Dumka - przyłaczone nuty; O drogach w galicyi; O zaszczytnych stopniach naukowych a osobliwie o Doktoracie przez X. Szaniawskiego; i in.