Pozycja 111, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

Dziesięciolecie Polski Odrodzonej 1918 - 1928. Wyd.2. Kraków - Warszawa 1933 Koncern Prasowy „Ilustrowany Kuryer Codzienny”. Folio, s.[2],1207, [2], bogaty materiał ilustracyjny: fotografie, mapy, portrety, ilustracje, opr.pł. oryg projektu Alfreda Żmudy: płótno ciemnobordowe, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie, na okładce godło Polski, dookoła monogramy: X i RP. Bardzo ładny egzemplarz. Okładka, układ artystyczno-graficzny i zdobnictwo dzieła wg projektu Alfreda Żmudy. Treść: I: Geografja, historja i ustrój Polski Odrodzonej. II: Odbudowa kraju, komunikacje, uzdrowiska, letniska, turystyka. III: Oświata i nauka. IV: Literatura i sztuka. V: Ustrój społeczny. Polacy na obczyźnie. Sport. Dział kobiecy. Oświata pozaszkolna. VI: Gospodarstwo narodowe. Ze skorowidzem rzeczowym. Artykuły oryginalne, specjalnie dla tego dzieła napisane.