Aukcja Antykwaryczna nr 127
odbędzie się dnia 2014-05-17 (za 26 dni) w Domu Polonii, Kraków, Rynek Gł. 14 o godz.11-ej.
Książki do wglądu od godz. 9-tej.

Katalog Foto Regulamin Literatura Wyniki Opis Moja aukcja
DziałPOKAŻ
Autor POKAŻ
SzukajSZUKAJ
Indeks POKAŻ
WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU
Poz. Opis Cena
1. Fotografia pozycji 1ALBUM biograficzne zasłużonych Polaków i Polek wieku XIX. Wyd. staraniem i nakładem Maryi Chełmońskiej pod kier. Komitetu Red. T.1-2. W-wa 1903. Druk. P.Laskauera i W. Babickiego. 4, s. IV,496, [3],533, [3], liczne portrety w tekście i na tablicach, opr. psk. współczesna, grzbiet 6ciopolowy, tłoczone zdobienia, szyldziki z tytułem.
Stan więcej niż dobry. Życiorysy i czyny wybitnych osobistości polskich, zasłużonych w różnych dziedzinach. Komitet red. : Sz. Askenazy. Br. Chlebowski, S. Dickstein, W. Gerson, Z. Gloger, J. Kallenbach, A. Małecki, i in. Przedmowa St. Krzemiński.

1.200,-
2. [ALEKSANDROWICZ Karol] Karol Witold. - Piargi. Kraków 1931. Skł. gł. Gebethner i Wolff. Druk. "Głos Narodu". 16d, s.31, okł. oryg.
Stan dobry. Zapiska autora: Z prośbą o przyjęcie Autor. Wiersze, jedyne wydanie.

30,-
3. Fotografia pozycji 3ALTE Deutsche Landkarten und Stadteansichten. Faksymile. Wyd.: Gutersloh 1969. 36 t ablic [z52]  z widokami miast i mapami, kilka barwnych + tekst opisowy.
Pomieszczone w oryg. kart. tece.

360,-
4. Fotografia pozycji 4ANDRZEJOWSKI Antoni - Flora Ukrainy czyli opisanie roślin dziko rosnących w Ukrainie przed-Dnieprowej i w sąsiednich z nią okolicach Wołynia, Podola i Gub. Chersońskiej. W-wa 1869. Druk. Gazety Polskiej. 8, s. XIV, [1],93, okł. kart. oryg.
Okładka lekko przetarta.

75,-
5. APULEIUS - Amor i Psyche. Przekład L. Rydla. Kraków 1911. S. A. Krzyżanowski. Druk. Narodowa. 8, s. [6],151, [3], 13 ilustracji z fresków Rafaela w pałacu Farnese w Rzymie wg fot. Brauna & Clementa, każda strona w ramce z ozdobami z grotesków wg "Loggie di Rafaele nel Vaticano", opr. pł.
Stan bardzo dobry.

100,-
6. ASANKA-Japołł Michał - Gdzież nasze słońce. .. (Poezye). W-wa-Kraków [1919] . Księg. J.Czerneckiego. 16d, s.79, [1], inicjały, opr. ppł.
Stan dobry. .

30,-
7. Fotografia pozycji 7ASKENAZY Szymon - Łukasiński. T.1-2. W-wa 1929. Nakł. Druk. Wł. Łazarskiego. 8, s.437, [1],496, [1], 22 tablice, opr. ozdobna sygn. : oprawiono u Wł. Łazarskiego w Warszawie: płótno bordowe, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie i licu oprawy.
Brak kart tyt. , poza tym stan dobry. 2 wydanie. Z indeksem.

300,-
8. Fotografia pozycji 8Fotografia pozycji 8[ ATLAS botaniczny.] Brak karty tytułowej. Zawiera 41 chromolitografii dwustronicowych z opisem. Wym.: 26 x 37,5 cm.
Piękna oprawa skórzana współczesna: skóra brązowa, tłoczone zdobienia na okładkach, złocone napisy, grzbiet 6-ciopolowy.
Bardzo ładny egzemplarz.

3.200,-
9. Fotografia pozycji 9AUSTEN Jane - Sense and Sensibility. Illustrated by Hugh Thomson. Introduction by A. Dobson. London 1901. Macmillan a. Co. 8, s. XVI,341, [1], całostronicowe ilustracje, opr. pł. oryg.
Oprawa lekko przetarta, poza tym stan dobry. Pierwsza opublikowana powieść popularnej pisarki. Ilustracja H. Tompsona (1860-1920), irlandzkiego fotografa i ilustratora książek, m. in. Dickensa i Austen.

60,-
10. Fotografia pozycji 10BABELON Jean - La médaille et les médailleurs. Paris 1927. Payot. 8, s.234, [2], 32 tablice z medalami, okł. oryg. Collection l'Art et le Gout.
Stan dobry. Historia medalierstwa od renesansu do naszych czasów. Autor (1889-1978), franc. bibliotekarz, historyk i numizmatyk, w latach 1937-61 dyrektor Gabinetu Medali, redaktor fachowego pisma Revue Numismatique.

100,-
11. Fotografia pozycji 11BAILLIE G. H. - Watchmakers and Clockmakers of the World. London [1951]. N. A. G. Press Ltd. 8, s.388, mapki, opr. pł. obwoluta.
Stan dobry. Lista zegarmistrzów całego świata, począwszy od XV wieku.

75,-
12. BALMONT Konstanty, Briusow Walery - Liryki. Wybrał i przeł. Juljan Tuwim. W-wa 1921. "Ignis". 16d, s.58, [4], okł. oryg. Liryka rosyjska ser. I.
Stan dobry.

40,-
13. Fotografia pozycji 13BALZER Oswald - Statuty Kazimierza Wielkiego, w oprac. .. Poznań1947. PTPN. 8, s. XVIII,287, okł. oryg. Osobne odbicie ze Studiów nad historią prawa polskiego T. XIX.
Stan dobry, egz. nie rozcięty.

80,-
14. BANACH Andrzej - O modzie XIX wieku. W-wa 1957. PIW. 4, s.404, [3], liczne ilustracje w tekście i kolorowe tablice wg wyboru autora, opr. pł. oryg.
Oprawa poluzowana przy grzbiecie. Podstawowe dzieło do historii kostiumologii XIX w.

100,-
15. Fotografia pozycji 15BARANOWSKI Franciszek - Zagadnienie publicznych ubezpieczeńw Polsce. Poznań 1935. Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. 8, s.22, 18 tabel, okł. oryg.
Małe zaplamienie na okładce.

30,-
16. BĄKOWSKI Stanisław - Ścieżki ułomnych. Kraków 1926. S. A. Krzyżanowski. 8, s.46, [5], okł. oryg.
Przybrudzona okładka. Poematy, 1 jedyne wydanie.

60,-
17. Fotografia pozycji 17Les BEAUTÉS de l'Opéra ou chefs-d'oeuvre lyriques. Illustrés par les premiers artistes de Paris et de Londres sous la dir. Giraldon, avec un texte explicatif rédigé par Théophile Gautier, Jules Janin et Philarete Chasles. Paris 1845. Soulié. 4, s. [263, wiele liczb. ], 12 całostronicowych stalorytów, liczne ilustracje w tekście, wszystkie strony w ozdobnych ramkach, opr. ozdobna z epoki, złocone zdobienia i napisy na obu okładkach i grzbiecie.
Na wszystkich kartach rdzawe plamki. Portrety z postaciami aktorek występujących w operach.

180,-
18. Fotografia pozycji 18BECKETT Gilbert Abbott - The Comic History of Rome. Illustrated by John Leech. London [ca 1850]. Bradbury, Agnew & Co. 8, s. XII,308, 10 kolor . tablic [ staloryty], liczne drzeworyty w tekście, opr. psk. z epoki.
Oprawa lekko przetarta. Humorystyczna historia Rzymu od śmierci Romulusa do upadku Republiki Rzymskiej, ozdobiona zabawnymi scenami z historii rzymskiej.
Autor (1811-1856), ang. humorysta, dziennikarz.

100,-
19. Fotografia pozycji 19BEŁZA Władysław - Ojczyzyna w pieśniach poetów polskich. Głosy poetów o Polsce. Zebrał. .. Lwów [1901]. H. Altenberg. 16d, s. VIII,384, opr. pł. ozdobna: płótno granatowe.
Stan dobry. Podpis. 1 wydanie.

80,-
20. Fotografia pozycji 20BERWIŃSKI R[yszard] W[incenty] - Poezye. Cz. II. Bruxella 1844. J. N. Młodecki. 16d, s.137, [1], winieta tyt. , finaliki, opr. psk. ozdobna, złocone zdobienia na grzbiecie.
Stan bardzo dobry. 20 wierszy: Parabaza do Don-Juana Poznańskiego [nuta antyszlachecka i antyklerykalna], Księga życia i śmierci [18 wierszy], Ostatnia spowiedź w starym kościele. Autor (1819-1879), poeta, polityk, żołnierz.

150,-
21. BEZPARTYJNY Blok Współpracy z Rządem Sekretarjat Generalny.
Komunikat polityczno-gospodarczy. W-wa. Na prawach rkp. Nie do druku.
Nr 14. 1 maja 1933. Sprawy rolne.
Nr 15. 21 lipca 1933. Zjazdy działaczy społecznych i gospodarczych.
Nr 22. 28 marca 1934. Realizacja ustawy samorządowej.
Nr 26. 25 lipca 1934. Zagadnienie bezrobocia na tle działalności funduszu pracy.
Nr 29. 2 listopada 1934. Oddłużenie rolnictwa.
Nr 30. 4 grudnia 1934. Budżet państwa.
Nr 31. 25 grudnia 1934. Sprawy wewnętrzne. Konstytucja.
Nr 32. 7 luty 1935. Sprawy wewnętrzne. Prace nad konstytucją w Senacie.
Podklejone dolne marginesy.

120,-
22. BIBLIA Sacra Mazarinea. "Die Mazarine Bibel" 1455. Reprint. Begleitbuch zur Wiedergabe des Exemplars der 42zeiligen Gutenberg-Bibel Inc.1 in der Bibliotheque Mazarine zu Paris Christian Galantaris. Vorwort von Christian Péligry. Mit Beiträgen von Pierre Gasnault und Eberhardt König. Münster 2004. Bibliotheca Rara. Folio, k.315,317, inicjały + tom objaśniający s.71: liczne ilustracje z oryg. sztychów, opr. kart.
Bardzo ładny egzemplarz..Faksymile 42-wierszowej Biblii Gutenberga, najdawniejszego zabytku drukarskiego. Wielkie osiągnięcie sztuki drukarskiej. Druk w układzie dwukolumnowym, w kolorze, barwne inicjały. Reprint z egzemplarza z biblioteki kard. Mazarine (1602-1661), znajdującego się w Bibliotheque Mazarine w Paryżu.

3.000,-
23. Fotografia pozycji 23BIEGELEISEN Henryk - Illustrowane dzieje literatury polskiej. T.1-5. [Komplet]. Wiedeń1898-1906. Fr. Bonde. 8, około 860 ilustracji w tekście i 144 tablice, opr. pł. oryg. ozdobna, sygn. Karol Scheibe przedtem F. Gogl, Wiedeń.
Oprawa lekko otarta, niewielkie naddarcia. Obejmuje okres od literatury średniowiecznej do romantyzmu.

600,-
24. Fotografia pozycji 24BLOCH Józef - Kodeks pracy. Ustawy, rozporządzenia, dekrety, orzecznictwo, komentarz. Wyd.4 uzup. W-wa 1938. 8, s. XXIV,835,358, [1], opr. pł. oryg. Polskie Ustawodawstwo Społeczne.
Stan dobry.

100,-
25. Fotografia pozycji 25BOCQUEL de Rochetin Eugenia - Rozmowy francuzkie ułożone przez. .. Przełożone na język polski przez J. K. Skibińskiego. Conversations francaises. .. 9 wyd. przejrzane i poprawione [przez Płońskiego]. W-wa 1864. Księg. J. Błaszkowskiego. 8, s.463, opr. kart. z epoki.
Oprawa nieco przetarta. Zapiska własnościowa z 1869 r. Tekst równoległy franc. i polski.

80,-
26. Fotografia pozycji 26Fotografia pozycji 26BODE Joannes Elert - Uranographia sive astorum descriptio viginti tabulis oeneis incisa ex recentissimis et absolutissimis Astronomorum observationibus. Faksymile z 1 wyd. : Berlin 1801. Wyd. : Orbis Pictus.
Folio, s. [4, bez 1 karty przedmowy], 20 tablic dwustronicowych, opr. psk. , klejenie i szycie kart atlasu jak w oryginale: pozwala na pełne otwarcie i przeglądanie map.
Bardzo dekoracyjny atlas niebiańskiego świata, prezentujący plastyczne wyobrażenie konstelacji i znaków Zodiaku. Ukazywał się w latach 1797-1801. Zawiera 2 arkusze półkul i 18 innych map. Na mapach 17200 gwiazd zebranych w gromady ławic i konstelacje; w tym 48 opisanych przez Ptolomeusza (ok.100-168 r. ) i 11 przez Heweliusza (1611-1687).
Największy atlas kończący "złotą epokę" kartografii nieba.
J.E.Bode (1747-1826), niem. astronom, dyrektor berlińskiego obserwatorium astronomicznego.

3.500,-
27. Fotografia pozycji 27BOEHN M[ax] - Rokoko. Francja w XVIII - tym stuleciu. W-wa [1932]. Trzaska, Evert i Michalski. 8, s. IX,581, 300 rycin siatkowych jednobarwnych w tekście i 15 tablic kolorowych, okładki w opr. pł. oryg. ozdobnej wg oryginału Derome'a z r.1772: płótno zielone, złocone zdobienia; grzbiet sk. współcześnie oprawiony: skóra zielona, złocone zdobienia i napisy, brązowy szyldzik.
Ładny egzemplarz . Przekład P. Hulki-Laskowskiego. Ilustracje wg olejnych obrazów franc. , miedziorytów, ornamentów, mebli, naczyń i przyborów ówczesnych.

500,-
28. Fotografia pozycji 28BOGUSŁAWSKI Antoni - Kolendy żołnierskie. W-wa 1924. [Druk. Ministerstwa Spraw Wojskowych]. 8, s.22, ilustracje w tekście, okł. oryg.
Małe naddarcia ostatnich kart. Ilustrował Karol Koźmiński, okładka Jerzy Zasiecki.

35,-
29. BOY- [ŻELEŃSKI Tadeusz] - Markiza i inne drobiazgi. Kraków 1914. S.A. Krzyżanowski. 16d, s.32, opr. kart. współczesna.
Stan dobry. Wiersze, 1 wydanie.

40,-
30. Fotografia pozycji 30BRANDSTAETTER Roman - Jarzma. W-wa-Krakow-Lublin [1928]. Gebethner i Wolff.
16d, s.37, opr. pł.
Stan bardzo dobry. Odręczna dedykacja autora: "Alfredowi Woycickiemu z koleżeńskim uściskiem dłoni Roman Brandstaetter Kraków 20/III 1920 r. Wiersze, 1 jedyne wydanie, debiut literacki. Rzadkie.

120,-
31. Fotografia pozycji 31Fotografia pozycji 31BRANDSTAETTER Roman - Kroniki Assyżu. Wrocław-W-wa 1947. Książnica-Atlas.
8, s.93, inicjały, okł. oryg.
Stan dobry. Odręczna dedykacja autora: "Trochę assyskiego nieba w postaci tej skromnej książki, ofiaruje Panu Wilamowi Horzycy Roman Brandstaetter. Poznań 6.9.1948". 1 wydanie. Wrażenia z podróży. Okładkę i inicjały projektowała Z. Czerwińska.

80,-
32. Fotografia pozycji 32Fotografia pozycji 32BRANDSTAETTER Roman - Marchołt. Komedia sowizdrzalska w ośmiu sprawach. Rysunki Andrzeja Stopki. Kraków 1954. WL. 8, s.111, [2], rysunki w tekście, okł. oryg.
Stan bardzo dobry. Obszerna dedykacja autora: "Epistoła do J. O. Pana Alfreda Woycickiego w Krakowie czyli w Nowej Hucie. Jaśnie Oświecony a dostojny Panie!. .. . Dat. : Zakopane 5/2 1955 nowej ery". 1 wydanie.

80,-
33. Fotografia pozycji 33BRANDSTAETTER Roman - Milczenie. Dramat w 3 aktach. W-wa 1957. PIW. 8, s.94, okł. oryg.
Stan dobry. Odręczny podpis : Roman Brandstaetter 1959 r. Odręczna d edykacja Zofii Radwańskiej-Paryskiej, dat.11. VII.66. 1 wydanie.

50,-
34. Fotografia pozycji 34BRANDSTAETTER Roman - Milczenie. Dramat w 3 aktach. W-wa 1957. PIW. 8, s.94, okł. oryg.
Stan dobry. Odręczna dedykacja autora: " Mojemu najdroższemu " ubekowi" [Eugeniuszowi K apralskiemu], świetnie grającemu tę rolę Roman Brandstaetter . Zakopane 8/7 1957 . 1 wydanie . + Program przedstawienia z podpisem Romana Brandstaettera, dat. : 1/5 1957.

60,-
35. Fotografia pozycji 35BRANDSTAETTER Roman - Przemysław II. Ballada dramatyczna w trzech aktach. Poznań [1949]. "Merkuriusz". 8, s.49, [1], ilustracje w tekście, portret autora wg rys. W. Bartoszewicza, okł. oryg. Biblioteka "Echa" nr 3.
Okładka przykurzona. Odręczna dedykacja autora: " Pani Zofii S tarowieyskiej-Morstinowej z wyrazami prawdziwego poważania Roman Brandstaetter Poznań 6.4.1949". 1 jedyne wydanie. 5 ilustracji z przedstawienia w Teatrze Polskim w Poznaniu w 1948 r. , portret Przemysława z litogr. Walkiewicza i Śmierć Przemysława wg drzeworytu Holewińskiego.

60,-
36. BRANDSTAETTER Roman - Przemysław II. Egz. j. w.

Stan dobry. Odręczna dedykacja autora: "Drogiemu Alfredowi Woycickiemu z przyjacielskim pozdrowieniem i uściskiem dłoni Roman Brandstaetter. Poznań 27.4.49. Dołączony wycinek karty z dedykacją dla Alfreda Woycickiego.

60,-
37. Fotografia pozycji 37BRÜCKNER Aleksander - Dzieje języka polskiego. Lwów-W-wa [1906]. H. Altenberg. Wyd. TNSW. 8, s.190, 121 ilustracji w tekście, opr. pł. oryg. Nauka i Sztuka t. III.
Obcięty fragment karty tyt. , pieczęć.

50,-
38. Fotografia pozycji 38Fotografia pozycji 38BRÜCKNER Aleksander - Dzieje kultury polskiej. T.1-4. Wyd.2. T.4 wyd.1. W-wa 1939, J. Przeworski; Kraków 1946, F. Pieczątkowski i Sp. 8, s. IX,661,660,456, XVI,639, opr. ppł. oryg.: płótno czarne, karton brązowy, szyldziki ze złoconymi napisami, między nimi brązowe zdobienia roślinne i liniowe.
Stan więcej niż dobry. Treść: T.1: Od czasów przedhistorycznych do 1506 r. T.2: Polska u szczytu potęgi. T.3: Czasy nowsze do r.1795. T.4: Dzieje Polski rozbiorowej 1795(1772)-1914. Do druku przyg. St. Kot i J. Hulewicz. Przedmowa St. Łempicki. Z indeksem.

600,-
39. BRÜCKNER Aleksander - Słownik etymologiczny języka polskiego. Kraków - W-wa [1927]. Krak. Sp. Wyd. Druk. W. L. Anczyca i Sp. 8, s, XIV,805, [1], opr. pł. oryg.
Nieznaczne zabrązowienia, małe naddarcie na grzbiecie. Z indeksem.

100,-
40. BRZECHWA Jan - Pan Doremi i jego siedem córek. [Ilustrował] Jan Marcin S zancer. W-wa 1955. Nasza Księg. 4, s.88, kolorowe ilustracje, opr. kart. oryg.
Stan dobry. Pieczęcie.

60,-
41. Fotografia pozycji 41BUCKLEY Arabella B. - Przez szkła czarodzieja. Przeł. z ang. J.K.Potocki. W-wa 1892. Księg. T.Paprockiego i S-ki. 16d, s.256, liczne drzeworyty w tekście, opr. pł. ozdobna, sygn.: M.Żenczykowski wKrakowie.
Stan dobry. Książka przeznaczona dla młodzieży, pozwalająca przyswajać wiedzę przy pomocy narzędzi optycznych.

60,-
42. BUJAŃSKI Jerzy Ronard - Reduta Żywego Słowa. (Chorąży Żywego Słowa). W-wa-Kraków-Lublin 1929. Skł. gł. Gebethner Wolff. 8, s.73, [1], okł. oryg. rys. M. Różański.
Okładka podklejona, ucięta. Odręczna dedykacja autora. Poemat.

50,-
43. Fotografia pozycji 43BUZEK Józef - Historya polityki narodowościowej rządu pruskiego wobec Polaków. Od traktatów wiedeńskich do ustaw wyjątkowych z r.1908. Lwów-W-wa 1909. H. Altenberg, E. Wende i Sp. 16d, s. XXIII,569. Wiedza i Życie. Seria IV T. III.
Bez oryg. okładki. Podpis: Dr W. Rappé.

60,-
44. Fotografia pozycji 44Fotografia pozycji 44Das CAROUSSEL 1846 . Faksymile. Wyd. : Alpart Marketing 2010.
28 kolorowych ilustracji z litografii, wym. : 40 x 60 cm + tekst współczesny z opisem stadniny w j. ang. niem. i arabskim. W oryg. kart. futerale.
Caroussel pokazuje piękno hodowli koni arabskich ze stadniny króla Wilhelma I, biorących udział w turniejach. Wspaniałe wydanie kopii.

1.800,-
45. Fotografia pozycji 45CEPNIK Henryk - Teatr polski w Wiedniu. Rzecz o występach Dramatu lwowskiego na scenie "Bürgertheater" w Wiedniu w dniach od 1. do 8. maja 1910 roku. Lwów 1910. Księg. J.Maniszewskiego. 4, s.88, ilustracje, opr. pł. oryg.
Oprawa lekko przetarta. Zapiska: Dar autora 1911 r. Pieczęć: Biblioteka Fundacyi W. hr. Baworowskiego. Fotografie ze sztuk teatralnych fot. Kordyan, z podaniem nazwisk występujących aktorów.

80,-
46. Fotografia pozycji 46Fotografia pozycji 46CHESTERTON G[ilbert] K[eith] - The Man Who Was Thursday. A Nightmare by. .. Bristol-London 1908. J. W. Arrowsmith. 8, s.329, [1], opr. pł. oryg.
Wierzchnia okładka odbarwiona. Odręczna dedykacja autora: Michael Genry Dziwicki from GKChesterton.
1 wydanie metafizycznego trillera "Człowiek który był Czwartkiem".

100,-
47. Fotografia pozycji 47CHODOROWSKI Czesław - Jagoś Nieboże. W-wa [1924]. Nakł. aut. Skł. u Gebethnera i Wolffa. 16, s.16, 7 ilustracji całostronicowych, ilustrowana okł. oryg.
Stan dobry. Pieczęć. Odręczna dedykacja autora" " Wdzięcznej solenizantce Pani Maryli Dąbrowskiej z życzeniami jak najlepszymi autor . 5. 8 . 32. 1 jedyne w ydanie. Pamięci Jagusi, napisane gwarą wiejską. Ilustracje i okładka Antoni Gowiński.

40,-
48. Fotografia pozycji 48CHOPIN Fryderyk - Mazurkas für Pianoforte. Nach den französischen und englischen Originaldrucken berichtigtund mit Fingersalz versehen von Ed[uard] Mertke. Leipzig [ca 1880]. Steingräber Verl. 4, s.92, opr. pł. oryg. Chopin, Sämmtliche Werk. VI Band.
Stan dobry. Nuty na fortepian.

120,-
49. Fotografia pozycji 49CIESIELCZUK Stanisław - Pies kosmosu. W-wa 1929. F. Hoesick. 16d, s.66, [2], okł. oryg. Biblioteka Kwadrygi.
Wierzchnia Okładka luźna. Wiersze, 1 jedyne wydanie. 4 cykle: Złota sieczka, Fale, Piana na ustach, Wońlazuru.

50,-
50. Fotografia pozycji 50CIESIELCZUK Stanisław - Wieś pod księżycem. W-wa 1928. Akad. Koło Hrubieszowian. 16d, s.30, [2], okł. oryg.
Stan dobry. Wiersze, 1 jedyne wydanie. Nakład 400 egz.

40,-
51. Fotografia pozycji 51CIESZKOWSKI August - Ojcze-Nasz. Wyd. nowe zupełne. T.1-3. Poznań1922-23. Fiszer i Majewski. 8, s. XXXIX,224, [2],522, II, VIII,296, opr. psk. , złocone napisy i zdobienia na grzbiecie, kart. futerał.
Stan bardzo dobry. Komplet. T.1: Wstęp poprzedony traktatem O drogach ducha z przedmową Adama Żółtowskiego, T.2: Wezwanie i Pierwsza prośba, T.3: Prośby, druga do siódmej i Amen. Dzieło zawierające syntezę wszystkich myśli i dążeń autora (filozofa i polityka 1814-1894); roztrząsanie epoki nadchodzących dziejów, której zapowiedź jest w poszczególnych prośbach Modlitwy Pańskiej.

350,-
52. Fotografia pozycji 52CODEX diplomaticus Poloniae. .. Kodeks dyplomatyczny Polski obejmujący przywileje
królów polskich, wielkich kiążąt litewskich, bulle papiezkie jako też wszelkie nadania prywatne mogące posłużyć do wyjaśnienia dziejów wewnętrznych krajowych dotąd nigdzie nie drukowane, od najdawniejszych czasów aż do roku 1506. Wydany za staraniem i pracą Leona Rzyszczewskiego i Antoniego Muczkowskiego. Wzbogacony przypisami aż do Nr. CVII przez Antoniego Helcel. T. I - II, cz.1-3. Varsaviae 1847, 1853,1852. Typ. St. Strąbski. 8, s. XXIII,367, LVIII, [8],2 tablice; s. V, XXIII,477,2 tablice; s. CLXXXVIII: Regestra alfabetyczne osób miejsc i wyrazów technicznych do obu części tomu II); s. [14], XVII,479-981, opr. kart. w 2 wol.
Stan dobry. Pieczęć: Zbiór JWG (Juliusz W. Gomulicki) Warszawa. Najdawniejsze źródła go historii Polski.

2.000,-
53. Fotografia pozycji 53CYBULSKI Adam Łada - Bagno wyzwolone ! List otwarty do wszystkich w Polsce i do nikogo. Kraków [1911]. Nakł. aut. 8, s.14.
Lekko naddarte marginesy. Porusza autor sprawe usunięcia go z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

30,-
54. Fotografia pozycji 54Fotografia pozycji 54CZARNOWSKI Stefan - Idee kierownicze ludzkości. Od prawa Kościoła do prawa człowieka. W-wa 1928. 16d, s.96, okł. oryg. rys. I. Łopieński. Bibljoteka Samokształcenia Nr 1.
Stan dobry. Z marką ochronną: Exlibris Biblioteka Samokształcenia Warszawa, sygn. : Ign. Łopieński.

35,-
55. DANYSZ Antoni - Studja z dziejów wychowania w Polsce. Kraków 1921. Skł. gł. w Książnicy Polskiej. 8, s.378, opr. ppł. MWRiOP. Seria I: Prace monograficzne z dziejów wychowania i szkolnictwa w Polsce. Nr 3.
Stan dobry.

60,-
56. Fotografia pozycji 56DAROWSKI (Darewski) Aleksander - Samuel Łaszcz, strażnik koronny. Opowiadanie historyczne. Kijów 1865. Druk. Uniw. 16d, s.31, XIII, okł. oryg.
Niewielkie zabrązowienia. Samuel Łaszcz h. Prawdzic (1588-1649) był strażnikiem koronnym, głośnym awanturnikiem i zagończykiem.

50,-
57. Fotografia pozycji 57DAVID Ludwig - Ratgeber im Photographieren. Leicht fassliches Lehrbuch für Liebhaberphotographen. Jubiläums Ausgabe. Halle (Saale)1928. W. Knapp. 16d, s. VIII,273, [14], 105 ilustracji w tekście, 31 tablic, okł. oryg.
Stan dobry. Podręcznik i poradnik dla fotografujących.

60,-
58. Fotografia pozycji 58Fotografia pozycji 58DEFOE Daniel - Przypadki Robinsona Krusoe. Ozdobione 206 drzeworytami przez J . J . Grandville . Nowe tanie wydanie. T.1-2. Lipsk 1851. Nakł. J. Baumgaertnera. 8, s.338, [2],300, drzeworyty w tekście i całostronicowe, opr. sk. współczesna w 1 wol.: skóra brązowa, złocone napisy i zdobienia na grzbiecie i okładkach.
Na wielu kartach ślady zabrązowienia. Rzadkie ilustrowane wydanie. Ryciny wykonane przez znakomitego rysownika, karykaturzystę franc. (1803-1847), współpracującego z czołowymi pismami franc. , ilustratora wielu znanych powieści.

2.000,-
59. Fotografia pozycji 59Fotografia pozycji 59DEFOE Daniel - Życie i nader osobliwe a zadziwiające przygody Robinzona Kruzoe z Jorku, marynarza, przez niego samego opowiedziane. Przekłąd z pierwotnego angielskiego wydania ze 120 obrazkami Waltera Paget. Kraków 1909. Nakł. Tow. Oświaty Ludowej. 8, s. [4],364, [3], ilustracje w tekście, opr. psk. współczesna z naklejoną okł. oryg.
Nierówno przycięty margines. Tytuł okładkowy: Robinson Kruzoe.

60,-
60. Fotografia pozycji 60[DUNIN-Brzeziński Leonard] L. Chrześcijański - Wyprowadzenie Żydów z pośród narodów i Zgromadzenie ziem, do których rozprószeni. (Stary Testament. Ezech. XX, 30,31,33-39). Kraków 1931. Nakł. aut. Druk. L. Gronusia i Sp. 8, s.14, okł. oryg.
Stan dobry.

30,-
61. Fotografia pozycji 61DYBOSKI Roman - Uniwersytety wśród przemian światowych. Kraków 1934. 8, s.50, okł. oryg. Odbitka z Przeglądu Współczesnego.
Stan dobry. Odręczna dedykacja autora.

30,-
62. Fotografia pozycji 62DZIAŁYŃSKI T[Adam Tytus] - Offener Brief des Abgeordneten Grafen. .. an den Abgeordneten Freiherrn v. Vincke (Hagen) Hochwohlgeboren. [Na końcu: ] Berlin, den 31. März 1859. Berlin, nakł. Biblioteki Kórniciej, gedruckt bei W. Messer (1859). 4, s.7.
Nieznaczne naddarcia. List otwarty Adama Działyńskiego (1796-1861) zasłużonego założyciela zbiorów kórnickich,
wydawcy, posła na sejm pruski do posła George'a v. Vincke znanego ze swej antypolskiej postawy.

40,-
63. Fotografia pozycji 63[EKIELSKI Napoleon] - Mośkowa za barykadą. Monodrama ze śpiewami w jednej odsłonie. Kraków 1848. Druk. Józefa Czcha. 8, s.16.
Egz. zniszczony. Autor (1810-1891) był publicystą, poetą, uczestnikiem Powstania Krakowskiego.

30,-
64. Fotografia pozycji 64Fotografia pozycji 64Fotografia pozycji 64ENCYKLOPEDIA. JÜDISCHES Lexikon. Ein enzyklopedisches Handbuch des jüdischen Wissens in vier Bänden [tom 4 w 2 częściach]. Begründet von G. Herlitz u. B. Kirschner. Unter Mitarbeit von über 250 jüdischen Gelehrten und Schriftstellern. Bd.1-5. (A-Z). Berlin 1927-1930. Jüdischer Verlag. 4, około 2000 ilustracji, map, tabel, załączników, opr. ppł. oryg.
Tom 3 oprawa odmienna, t.1 - 4 stan dobry, t.5: poluzowany grzbiet, na pierwszych kartach niewielkie ślady zalania, nieco odbarwiona oprawa.
Rzadka kompletna encyklopedia. Najszerszy encyklopedyczny leksykon wiedzy żydowskiej, oprac. przez ponad 300 żydowskich uczonych i pisarzy.

2.200,-
65. Fotografia pozycji 65Fotografia pozycji 65- PODRĘCZNA encyklopedya powszechna. Podług piątego wydania Meyera oprac. i uzupełniona pod przewodnictwem Adama Wiślickiego. T.1-6. A-Ż. W-wa 1895-1901. Wyd. "Przeglądu Tygodniowego". 8, opr. psk. z epoki, złocone napisy na grzbietach.
Małe otarcia a w dwóch tomach oprawa odchodzi od grzbietu.

1.200,-
66. Fotografia pozycji 66Fotografia pozycji 66- S . ORGELBRANDA Encyklopedja Powszechna. Z ilustracjami i mapami. T.1-16 (A-Ż) + t.18 Suplement II (brak tomu 17: Suplement I). W-wa 1898-1912. Wyd. S. Orgelbranda Synów. 4, liczne ilustracje w tekście, kolorowe mapy i tablice, oprawa: tom 1-9, 11-12, 14-16 w psk. ozdobnej oprawie: grzbiety z brązowej skóry, złocone zdobiena i napisy, płótno ciemnoniebieskie; tom 10 i 13 w oprawie ppł. szarej; tom 18 w oprawie psk. odmiennej.
W t. 2 ślady zabrązowienia, t.18: grzbiet oprawy zniszczony, z ubytkami.

1.500,-
67. Fotografia pozycji 67Fotografia pozycji 67- TRZASKI, Everta i Michalskiego Ilustrowana encyklopedja powszechna. Oprac. pod red. Stanisława Lama. T.1 - 5: A - Z. W-wa [1927-37]. Trzaska, Evert i Michalski. 8, z wieloma mapami, tablicami i ilustracjami w tekście, opr. psk. wydawnicza: skóra i płótno bordowe, złocone zdobienia i napisy.
Bardzo ładny egzemplarz. W opracowaniu encyklopedii brali udział wybitni polscy naukowcy. Druk dwukolumnowy.

1.500,-
68. Fotografia pozycji 68Fotografia pozycji 68- WIELKA Ilustrowana Encyklopedia Powszechna. T.1-18 + 4 suplementy. Kraków-W-wa [1935-37]. Wyd. Gutenberga. 4, z ilustracjami, mapami i planami w tekście i na tablicach, oprawa: tom 1-18 w oprawie psk. w 9 wol. : skóra i płótno brązowe, złocone napisy; suplementy w oryg. zielonej opr. pł.
Stan więcej niż dobry.

1.500,-
69. Fotografia pozycji 69FABRICZY Cornelius von - Medaillen der Italienischen Renaissance. Leipzig ca 1920. H. Seeman Nachf. 8, s.108, [4], 181 ilustracji w tekście, opr. kart. oryg. Monograghien des Kunstgewerbes. IX.
Stan dobry. Medale włoskiego renesansu.

80,-
70. Fotografia pozycji 70FALSKI Marian - Elementarz dla I klasy szkół powszechnych miejskich. Z rysunkami Wacława Borowskiego. Lwów-W-wa 1934. Książnica-Atlas. 16d. podł. , s.159, rysunki w tekście, okł. oryg.
Podklejony grzbiet okładki.

80,-
71. Fotografia pozycji 71Fotografia pozycji 71FELDMAN Wilhelm - Piśmiennictwo polskie 1880 - 1904. Wyd.3. T.1-4. Lwów 1905. H. Altenberg. 8, s. [8],292,251,243,454, ilustracje w tekście i kolorowe tablice, okładki oryg. rys. St . Wyspiańskiego, opr. pł. ozdobna. .
Wyklejki współczesne, niewielkie zabrudzenia na grzbietach. Z indeksem.

800,-
72. Fotografia pozycji 72FIDLER Jan - Kalendarz prawniczy na rok 1918. W-wa 1918. F. Hoesick. 16, s.345.
Kalendarium, sądownictwo i orzecznictwa w dobie okupacji, władze sądownicze, lista adwokatów przysięgłych w Warszawie, przepisy o kosztach sądowych, podatki.
PRAWO, nauki państwowe, polityka, ekonomja społeczna. [Katalog]. W-wa, księg. F.Hoesicka. s.35, opr. kart. oryg.
Stan dobry.

40,-
73. Fotografia pozycji 73FREDRO Aleksander - Sztuka obłapiania. [Okł. : Swawolny poemat młodości]. Poemat w IV pieśniach wierszem z r.1817. Z współczesnemi ilustracjami Edwarda Guérard'a. Poprzedza rzecz o Erosie w poezji Fredry. Odbito w tłoczni w Suwałkach [w istocie we Lwowie] 1926. Nakł. Koła Bibliofilów. 8, s. [8], A-M,49, 8 rysunków piórkiem w formie winiet [w tym sylwetka umbralna Fredry], 4 ilustracje całostronicowe [powstały w latach 40-tych XIX w. ] Edwarda Guérarda, okł. oryg. , opr. psk. współczesna: narożniki i grzbiet z brązowej skóry, karton marmoryzowany, grzbiet 7-polowy, szyldzik, złocone napisy i zdobienia na grzbiecie.
Na 2 kartach minimalne zaplamienie, ślady podklejenia na okładce. Wydanie bibliofilskie. Drukowane z autografu poety jako rękopis w 300 niesprzedażnych egz. odpowiadających ilości subskrybentów. Ten 139. Rozprawa o Erosie w poezji Fredry pióra S. Vrtel-Wierczyńskiego. Strona typograficzna i kolportaż Stanisław Kossowski. Bibliografia Nowy Korbut nie notuje tego druczku. [Lit. : R. Kaleta: Sensacje z dawnych lat].

1.500,-
74. Fotografia pozycji 74FUCHS Leonhart - De historia stirpium commentarii insignes, maximis impensis et vigiliis elaborati, adiectis earundem vivis plusquam quingentis imaginibus, nunquam antea ad naturae imitationem artificiosius effictis & expressis, . .. medico hac nostra aetate longe clarissimo, autore.
Aboca Museum Edizioni 2003. 4, s. [26],845 + tekst wydawcy s.30; ponad 500 ilustracji z drzeworytów, opr. ozdobna, kart. futerał.
Reprint z 1 wydania: Bazylea 1542, M. Insingerin. Wybitne komentarze na temat historii roślin. Zielnik Fuchsa jest fundamentalnym dziełem medycznym, farmaceutycznym i botanicznym. Szczegółowo i wiernie opisane rośliny i ich zastosowanie. Zamieszcza ok. 500 gatunków roślin z terenu Niemiec, w tym ponad 100 po raz pierwszy opisanych. Nazwy roślin podane w jęz. łacińskim, greckim i niemieckim. Wg natury ilustrował Albrecht Meyer, ryt. Heinrich Füllmann i Wit. Rudolph.
Jest to główne dzieło autora (1501-1566), niem. lekarza i botanika, naturalisty, jednego z niemieckich ojców botaniki. Na jego cześć została nazwana fuksją roślina odkryta na Haiti w XVII w.

2.000,-
75. Fotografia pozycji 75GAIUS - Instytucje Gaja przepolszczył, uwagami opatrzył i pierwotwór dodał Dr. Teodor Dydyński profesor prawa rzymskiego. .. Z. II. W-wa 1867. Księg. H. Natansona. 8, s.155, [1], okł. oryg.
Okładka przybrudzona. Tekst łac. i polski. Wyszło w 2 zeszytach.

60,-
76. Fotografia pozycji 76GANSZYNIEC Ryszard - Sprawa numerus clausus i zasadnicze jej znaczenie. Antysemityzm akademicki jako objaw antysemityzmu społecznego. W-wa-Lwów-Kraków 1925. Zw.Akad.Młodzieży Zjednoczonej. 8, s.63, okł. oryg.
Stan dobry. Podpis. Wykłady wygłoszone we Lwowie, dnia 11 i 13 grudnia 1924 r.

50,-
77. Fotografia pozycji 77GLEICHEN-Russwurm Alexander - Pierrot. Ein Gleichnis in sieben Liedern von. .. Mit 7 Heliogravüren nach den Radierungen von Rolf Schott. 4. Aufl. Leipzig [po 1920]. R. Wunderlich. 8, k. [7], 7 ilustracji naklejonych na kartonach, okł. kart. oryg.
Stan dobry. Podpis własnościowy dat. : 1923. VII.7. Nakład 500 num. egz. Ten 246. Wiersze, każdy zdobiony ilustracją.

60,-
78. Fotografia pozycji 78[GLOGER Zygmunt] - Księga rzeczy polskich. Oprac. G. Lwów 1896. Nakł. Macierzy Pol. Druk W. L. Anczyca i Sp. 8, s.498, opr. pł. ozdobna, sygn. : M. Żenczykowski Introligator we Lwowie. Wyd. Macierzy Polskiej nr 66.
Stan dobry. 1 wydanie . Encyklopedyczne zestawienie wiedzy w zakresie historii kultury polskiej.

250,-
79. Fotografia pozycji 79GOETHE [ GETE Iogann Volfgang] - Faust. Tragedija. Perevod s nem. Borisa Pasternaka. Chudožnik Vladimir Noskov. Moskva 1983. "Chudožestvennaja Literatura". 4, s.468, [2], kolorowe ilustracje, opr. oryg., obwoluta.
Bardzo ładny egzemplarz. Z komentarzem A. Aniksta.

180,-
80. GOETHE Johann Wolfgang - Faust. Tragedji część pierwsza i druga. Przekład Emila Zegadłowicza. Wadowice 1926-27. Nakł. i druk Fr. Foltina. 8, s.238,356, [2], portret autora, 14 ilustracji, opr. psk. nie sygn. : skóra czarna, złocone napisy na grzbiecie, płótno granatowe.
Bardzo ładny egzemplarz. Portret Goethego wykonał Fr. Siedlecki, 14 szkiców scenicznych Zbigniew Pronaszko. Nakład 1050 egz. num. Ten 579 podpisany przez E. Zegadłowicza i Fr. Foltina.

600,-
81. Fotografia pozycji 81[GOETHE Johann Wolfgang] - Lis Mykita. Z niemieckiego. [Wydał Maurycy Kraiński]. Lwów 1860. K. Wild. Druk. Ossolineum. 16, s. [2],266, [1], opr. kart.
Stan dobry. Podpis. Wolny przekład ze zmianami dostosowanymi do obyczajów polskich pióra Marcina Smarzewskiego.

60,-
82. GOŁABEK Józef - Sztuka rymowania. Lwów-W-wa 1939. Książnica-Atlas. 8, s.115, [5], okł. oryg.
Naddarty grzbiet. Ze spisem nazwisk.

30,-
83. Fotografia pozycji 83GOŁEMBIOWSKI Władysław - Mickiewicz odsłoniony i Towiańszczyzna. Paryż 1844. Druk. i Lit. Maulde i Renou. 8, s.73, okł. kart.
Egz. podniszczony, ślady zalania, poluzowany grzbiet. Pieczęć. Jedna z pierwszych publikacji o Mickiewiczu i jego bezwolnym stosunku do Towiańskiego. Bardzo krytyczna i obnażająca Towiańskiego jako człowieka nawiedzonego i chorego psychicznie.

50,-
84. Fotografia pozycji 84GOMULICKI Wiktor - Biały sztandar. Pieśni miłościwe Wiktora Gomulickiego. Stanisławów-W-wa 1907. A. Staudacher i Sp. , J. Fiszer. 16, s.95, opr. pł.
Oprawa przybrudzona, niewielkie zabrązowienia.

40,-
85. Fotografia pozycji 85GORECKI Wiesław - Winda i inne szkice sceniczne. W-wa-Kraków-Lublin [1928]. Gebethner i Wolff. 8, s.61, okł. oryg.
Stan dobry. Odręczna d edykacja autora: "Twórcy "Pomsty Jontkowej" Dyr. Bolesławowi Wallek Walewskiemu w hołdzie Wiesław Gorecki. Kraków 10/VI 28 r.

40,-
86. Fotografia pozycji 86GOSZCZYŃSKI Seweryn - Zamek kaniowski. Powieść. Lwów 1875. Księg. Polska. 16, s.127, opr. pł. z epoki. Biblioteka Mrówki T.37.
Ślady zawilgocenia. Powieść poetycka oparta na motywach dziejów Kozaczyzny.

40,-
87. Fotografia pozycji 87GRABOWSKI Antoni - Słownik języka esperanto. Cz. I-II. Polsko-esperancka, Esperancko-Polska. (Wydanie mniejsze). W-wa 1910,1916. M. Arct. 16d, s.279,210, opr. ppł. w 1 wol.
Stan bardzo dobry.

35,-
88. GREY Allan C. - Samouczek tańców nowoczesnych dla pań. W-wa 1935. Druk. Podstołeczna. 16d, s.104, IV, 13 tabel z krokami tanecznymi, okł. oryg.
Stan dobry.

40,-
89. Fotografia pozycji 89GRONOWICZ Antoni - Prosto w oczy. [Wiersze]. Układ graficzny Lew Stok. Po konfiskacie nakład drugi . Lwów 1936. "Księg. Nowoczesna". 8, s.46, okł. oryg.
Dolny fragment marginesów z ubytkami. Podpis: T . Hollender. Odręczna dedykacja autora dla Tadeusza Hollendra, dat. : Lwów, 7. XII.1935.

60,-
90. Fotografia pozycji 90Fotografia pozycji 90GUENÉE [Antoine] - Lettres des quelques Juifs portugais, allemands et polonais a M. de Voltaire, avec un petit commentaire, extrait d'un plus grand, a l'usage de ceux lisent ses oeuvres. 12 éd. T.1-3. Paris 1826. Chez Méquignon jr. 16d, s.XLV,388,XII,424,X,467, opr. psk. z epoki: skóra i płótno czarne, tłoczone zdobienia na okładkach, na grzbietach złocone zdobienia i napisy, barwione brzegi kart.
Stan więcej niż dobry. Listy kilku Żydów portugalskich, niemieckich i polskich adresowane do Woltaire'a, będące odpowiedzią na jego "Traktat o tolerancji". Polemika na temat szeroko rozumianej wolności. Listy są obrońcą Biblii.
A. Guenée (1717-1803) był franc. ksiądzem, chrześcijańskim apologetą.

400,-
91. Fotografia pozycji 91GUTHKE B. - Cholewkarstwo i szewctwo. Oprac. inż. .. . przy współudziale cholewkarza i szewca I. Kramarza. Łódź-W-wa-Poznań 1920. L. Fiszer. 16d, s.104, liczne ilustracje w tekście, okł. oryg. Biblioteczka Rzemieślnicza Fiszera T. VIII.
Brak 12 tablic, podklejona okładka.

60,-
92. Fotografia pozycji 92HABURA Fr[anciszek] - Pan Tadeusz a Iljada. Odczyt publiczny. .. miany 21 listopada 1873 w Tarnowie. Kraków [1873]. Nakł. aut. 8, s.33, okł. oryg. Odbitka z "Dziennika Mód".
Stan dobry. Pieczęcie.

40,-
93. Fotografia pozycji 93HEDGES F. A. Mitchell - Polowanie na potwory morskie. Poznań 1927. Wyd. Polskie.
8, s.240, 53 ilustracje na tablicach, opr. psk. , złocone zdobienia i napisy na grzbiecie.
Niewielkie zabrązowienia. Książka poszerza wiedzę o faunie głębin morskich.

70,-
94. HEINE Heinrich - Hebräische Melodien. München [1920]. Hyperionverlag. 16m, s.102, [1], opr. ozdobna.
Stan bardzo dobry.

40,-
95. Fotografia pozycji 95[HOENE-Wroński]. CHOMICZ Paulin - Hoene-Wroński w Polsce i zagranicą. W-wa 1929. F.Hoesick. 8, s.70, [2],1 portret, okł. oryg.
Stan dobry. Jóżef Maria Hoene-Wroński (1766-1853) filozofi, matematyk, czołowy przedstawiciel filozofii mesjanistycznej. Twórca filozofii absolutnej, powołany jak głosił do objawienia ludzkości prawdy absolutnej, przeprowadzenia reformy filozofii, matematyki, astronomii, w oparciu o własny system filozoficzny.

50,-
96. Fotografia pozycji 96- CHOMICZ Paulin - Hoene-Wroński jako wojskowy. W-wa 1928. Zakł. Graf. "Polska Zjednoczona". 16d, s.17, [2],1 portret, okł. oryg. Odbitka z "Polski Zbrojnej".
Stan dobry.

30,-
97. Fotografia pozycji 97- DICKSTEIN S[amuel] - Hoene-Wroński. W-wa 1887. Druk S. Lewentala. 16d, s.16, 1 portret, okł. oryg.
Podklejona tylna okładka. Odbitka z "Kłosów".

45,-
98. - HOENE-Wroński [Józef Maria] - Adresse aux nations slaves sur les destinées du monde. Paris 1847. Firmin Didot freres. 4, s.56, okł. oryg. , opr. ppł. współczesna.
Stan bardzo dobry. 1 wydanie . Odezwa do narodów słowiańskch względem przeznaczenia swiata.

120,-
99. Fotografia pozycji 99- HOENE-Wroński - Filozofia estetyczna. Przeł. z franc. Józef Jankowski. [W-wa 1930]. Druk. "Stołeczna". 8, s.13, opr. ppł. Prace Instytutu Mesjanicznego im. Hoene-Wrońskego. Odbitka z mies. "Droga".
Stan bardzo dobry. Jest to prospekt Filozofii estetycznej Hoene-Wrońskiego.

40,-
100. Fotografia pozycji 100- HOENE-Wroński - Filozofja pedagogji. (Reforma absolutna wiedzy ludzkiej T. II, strona 572-594 i 543-548). Przeł. z franc. i wstępem opatrzył Józef Jankowski. Lwów-W-wa 1922. Książnica Polska TNSW. 8, s.46, opr. ppł. Prace Intytutu Mesjanicznego.
Podkreślenia w tekście. Pieczęcie.

60,-
101. Fotografia pozycji 101- HOENE-Wroński - Kodeks prawodawstwa społecznego absolutnego. Z rękopisu franc. niedrukowanego przeł. Józef Jankowski. W-wa 1923. M. Arct. 16d, s.135, [1], opr. pł. Prace Instytutu Mesjanicznego.
Stan bardzo dobry.

60,-
102. Fotografia pozycji 102- HOENE-Wroński - Mylne systemy ekonomji politycznej: merkantylizm, fizjokratyzm. Charakterystyka Hoene-Wrońskiego: życiorys przez Wrońską. Przekład z franc. W-wa 1911. M. Arct. 16d, s.143, opr. ksrt. Bibllioteczka Dzieł Społeczno-Ekonomicznych. Serja I. T. IV: Ekonomiści polscy.
Stan dobry.

60,-
103. - HOENE-Wroński - Propedeutyka mesjaniczna. Część pierwsza. Przeł. Czesław Jastrzębiec-Kozłowski. W-wa 1934. 8, s.47, [4], opr. ppł. Prace Towarzystwa Hoene-Wrońskiego.
Stan bardzo dobry.

50,-
104. - HOENE-Wroński - Propedeutyka mesjaniczna. Elementy filozofji absolutnej. Przeł. Z franc. Paulin Chomicz. W-wa-Kraków-Lublin 1925. Gebethner i Wolff. 8, s.42, [1], okł. oryg. Prace Instytutu Mesjanicznego.
Stan dobry.

40,-
105. Fotografia pozycji 105- HOENE-Wroński - Propedeutyka mesyaniczna. Zasady filozofii absolutnej. Przekład i słowo wstępne Józefa Jankowskiego. W-wa 1912. St. Sadowski. 8, s.44, opr. kart.
Stan dobry. Zapiski ołówkiem w tekscie.

50,-
106. Fotografia pozycji 106- HOENE-Wroński - Sept manuscrits inédits écrits de 1803 a 1806: Philosophie spéculative, Philosophie de langage, Philosophie ou législature des mathématiques, Systeme général des probabiltés, Économie politique, Cours de géograhie, Platine - chimie. Oeuvres postumes. Paris 1879. Au dépot des ouvrages de l'auteur. 8, s. VIII, 240, opr. ppł. Philosophie absolue. Premiers travaux.
Stan dobry. Siedem niepublikowanych rękopisów z lat 1803-1806.

120,-
107. Fotografia pozycji 107- HOENE-Wroński - Stworzenie absolutne ludzkości. Fragment rękopisu, zawierający Krytykę Kantyzmu i Założenie Rzeczywistości Absolutu. Przeł. z franc. Józef Jankowski.
W-wa 1921. Skł. gł. w księg. "Sędziwój-Wroński". 8, s.32, okł. oryg. Prace Instytutu Mesyanicznego.
Podklejony grzbiet okładki. Podkreślenia w tekście.

40,-
108. Fotografia pozycji 108- KOLBUSZEWSKI Stanisław - Filozoficzne podłoże pedagogji Hoene-Wrońskiego.
Odczyt wygłoszony na posiedzeniu Twa Pedagogicznego w Poznaniu. .. Lwów-W-wa-Kraków 1927. Ossol. 8, s.23, okł. oryg.
Stan dobry. Odbitka z "Minerwy Polskiej" R. I. Nr 2. Odręczna dedykacja autora dla Prof. A. Kleczkowskiego, dat. : w Poznaniu 25. V.1927.

40,-
109. Fotografia pozycji 109- KOZŁOWSKI Władysław M[ieczysław] - Hoene-Wroński jako filozof. [W-wa 1907].
8, s.36, opr. ppł. współczesna.
Brak karty tyt.

50,-
110. Fotografia pozycji 110HÜCKEL Eduard - Ueber die Flora der Umgegend von Drohobycz in Galizien. Ein pflanzenphysiognomischer Versuch von. .. Wien 1866. Im Verlage der k. k. zool. -bot. Gesellschaft. 8, s.64, mapa okolic Drohobycza. Aus den Verhandlungen der k. k. zool. - botanischen Gesellschaft in Wien Bd. , XVI.1866.
Przybrudzona k. tyt. Odręczna d edykacja autora: Szanownemu Dr. Antoniemu Remanowi wielce zasłużonemu florze krajowej z uszanowaniem i w dowód przyjaźni przesyła Autor.

80,-
111. Fotografia pozycji 111HUGO Victor - Odes et ballades. Bruxelles 1834 Laurent freres. 16, s.378, opr. psk. z epoki, współcześnie naprawiany grzbiet, złocone napisy i zdobienia na grzbiecie.
Stan dobry. Zawiera utwory poetyckie od 1818-1828 r. "Odes et ballades" i "Les orientales" były poetycką manifestacją franc. romantyzmu.

200,-
112. Fotografia pozycji 112Fotografia pozycji 112IŁŁAKOWICZ Kazimiera - Popiół i perły. W-wa 1930. F. Hoesick. 16d, s.188, [1], okł. oryg.
Lekko naddarty grzbiet. Poezje, 1 jedyne wydanie. Egz. nr 1140 sygn. przez autorkę. Cykle: Dom nasz, Popiół i perły, Zatruty ogród, Wiersze chropowate, Malowanki wiejskie, Pochwała Wierzenicy, Wprawki.

100,-
113. Fotografia pozycji 113IŁŁAKOWICZÓWNA Kazimiera - Zwierciadło nocy. W-wa 1928. J. Mortkowicz. 16d, s.90, [6], okł. oryg. Pod Znakiem Poetów. Serja nowa.
Okładka naddarta na grzbiecie. Wiersze, 1 jedyne wydanie. Cykle: Zwierciadło nocy, Pusta muszla, Wiersze pogodne.

80,-
114. Fotografia pozycji 114IŁŁAKOWICZ I. K[azimiera] - Wici. Cieniom roku 1914 poświęcone. W-wa 1914. Gebethner i Wolff. 8, s.24, okł. oryg.
Okładka naddarta, bez grzbietu. Wiersze, 1 jedyne wydanie.

60,-
115. Fotografia pozycji 115Fotografia pozycji 115The IMPERIAL Dictionary of Universal Biography: A series of original memoirs of distinguished men, of all ages and all nations, by writers of eminence in the various branches of literature, science, and art. Conducted by J. Eadie, J. Fr. Waller, W. J. M. Rankine, E. Lankester, Fr. Bowen. Vol. I - III: AA - ZWI. London-Glasgow- Edinbourgh [ca 1860]. W. Mackenzie. 4, s. [6],1152, [2],988, [2],948, ponad 100 stalorytów z portretami, sztychowane karty tyt., opr. psk. z epoki: skóra czarna, złocone
zdobienia i napisy, szyldziki.
Skóra minimalnie otarta, na kilku kartach nikły ślad zalania, poza tym stan więcej niż dobry. Uniwersalny słownik biograficzny, seria biografii wybitnych osób i narodów, z naciskiem na osobistości Wielkiej Brytanii. Obszerne dzieło ozdobione portretami, tu m. in. w t.3: biografia i portret Tadeusza Kościuszki (s.112) i Jana Sobieskiego (s.787). Druk w 2 kolumnach.

1.600,-
116. JACQUELIN J[acques] A[ndré] - Manuel de biographie, ou dictionnaire historique abrégé des hommes célébres, depuis les temps les plus reculés jusqu'a nos jours. .. Revue et augm. par Noël [Francois Joseph]. T.1-2. 2 éd. Paris 1835. Libr. Encycl. de Roret. 16, s. VIII,324,325-629,36: [Katalog de Roret], okł. oryg.
Okładki lekko naddarte. Pieczęcie. Słownik historyczny z biografiami sławnych ludzi od czasów najdawniejszych począwszy.

150,-
117. Fotografia pozycji 117JAGOSZEWSKI Mieczysław - Serce na masce. Kraków 1926. S. A. Krzyżanowski. 16d, s.77, okł. oryg. rys. Barbara Krzyżanowska.
Stan dobry. Zapiska rkp. Poezje, 1 wydanie . Nakład 1000 egz. Cykle: Serce na masce, Wierność kobiety, Śmierć, Szafiry i wiśnie, Dancing na jachcie.

40,-
118. JAN PAWEŁ II. Kulesza Juliusz. WOJTYŁA Karol - Myśląc Ojczyzna. Wyd. : "Artis" Poland 1983. Portofolio 14 ozdobnych kart na papierze czerpanym, wykonanych przez artystę grafika Juliusza Kuleszę, sygn. oł. przez artystę. Wym. akusza: 42 x 30 cm, w oryg. pł. tece.
Fragmenty tekstów kard. Karola Wojtyły, dużą ozdobną czcionką, każda karta w dekoracyjnym obramowaniu roślinnym.

400,-
119. Fotografia pozycji 119JANKOWSKI Czesław - Młoda Polska w pieśni. Wybór celniejszych poezyi ostatniej doby. Wyd.2 (przerobione, powiększone, dopełnione). W-wa 1903. Gebethner i Wolff. 8, s.430, V, opr. pł. ozdobna.
Podpis, oprawa lekko otarta. Antologia.

160,-
120. Fotografia pozycji 120JANKOWSKI Czesław - Śmierć Stefana Batorego w Grodnie. Grodno 1930. Magistrat M. Grodna. 8, s.74,4 lustracje, plan miasta, okł. oryg. Bibljoteka Historyczna M. Grodna T. I.
Stan dobry. Z indeksem. Na końcu Inwentarz rzeczy pozostałych po śmierci króla.

50,-
121. Fotografia pozycji 121JASIENICA Paweł [L. Beynar] - Świt słowiańskiego jutra. W-wa 1952. PIW. 8, s.381, [2], ilustracje na tablicach, opr. pł. z naklejoną okł. oryg.
Stan bardzo dobry. Odręczna dedykacja autora: Prof . Dr. Aleksandrowi Gieysztorowi z wielką podzięką za pomoc wszechstronną i wspaniałą krytykę autor. 3/II.53. E kslibrisy Prof. Al. Gieysztora, Lecha Kokocińskiego.
1 wydanie. Reportaże z prac archeologicznych na terenie Polski.

360,-
122. JĘDRZEJEWICZ Wacław - Poland in the British Parliament 1939-1945. Compiled a. ed. by. .. With the assistance of Pauline C. Ramsey. Vol. II: Fall 1941 - Spring 1944. N. York 1959. Józef Piłsudski Institute of America. 8, s. XVII,607, opr. pł. obwoluta. Documentary Material Relating to the Cause of Poland during World War II.
Stan dobry. Tu m. in. rozdział: Katyn Forest Massacre.

80,-
123. Fotografia pozycji 123JOHN Rudolf - Geschichte des Siebenjährigen Krieges. Leipzig [1852]. F. A. Brockhaus. 8, s. XII,333, portrety Marii Teresy i Fryderyka II [staloryty], opr. ppł.
Niewielkie ślady zawilgocenia. Historia wojny siedmioletniej opisana dla ludu.

70,-
124. Fotografia pozycji 124Fotografia pozycji 124Fotografia pozycji 124JOSELEWICZ. KSIĘGA pamiątkowa (Album) ku czci Berka Joselewicza pułkownika wojsk polskich w 125-letnią rocznicę Jego bohaterskiej śmierci 1809 - 1934. Pod red. Prof. D-ra Majera Bałabana. W-wa 1934. Wyd. : Komitet Wileński ku uczczeniu pamięci Berka Joselewicza. Nakł. Biura Wyd. "Tege". 4, s.208, 16 tablic z ilustracjami, opr. pł. wydawnicza, ozdobna, z motywem Patriotycznym, złocone zdobienia i napisy.
Bardzo ładny egzemplarz. Księga zawiera rozprawy naukowe i historyczne. Autorzy tekstów: M. Bałaban, E. Łuniński, gen. M. Kukiel, P. Kon, W. Pohorille, I. Lehman, J. Mayer, M. Heller, J. Opatoszu, H. Remer. Podział na 3 części: Rozprawy, Miscellanea, Beletrystyka. Oprócz tablic księga zdobiona winietami rysunku Władysława Lipińskiego. Poległy w bitwie pod Kockiem w 1809 r. Berek Joselewicz był polskim kupcem pochodzenia żydowskiego, pułkownikiem wojsk polskich, oficerem Legionów Polskich.

1.200,-
125. Fotografia pozycji 125KACZMAREK Czesław - L'Émigration polonaise en France apr?s la guerre. Paris 1928. Berger-Levrault. 8, s.517,1 tablica z wykresami, opr. ppł. Publications de l'École des Sciences Sociales et Politiques de Lille.
Stan bardzo dobry. Pieczęć: Poselstwo Polskie w Budapeszcie. Emigracja polska we Francji po I wojnie światowej.

80,-
126. Fotografia pozycji 126KADEN Adam - Powiastki. Kraków 1928. S. A. Krzyżanowski. Druk. W. L. Anczyca i Sp. 16d, s.53, okł. oryg.
Stan dobry. Poezje, 1 w ydanie.

60,-
127. Fotografia pozycji 127KADEN Adam - Sen Kini. Historja czworga serc i jednej nocy. Kraków 1929. Skł. gł. Gebethner i Wolff. 16d, s.102, okł. oryg.
Stan dobry. Dramat, 1 jedyne wydanie.

60,-
128. Fotografia pozycji 128KADEN Adam - Trzaski. Kraków 1930. Gebethner i Wolff. 16d, s.93, [1], okł. oryg.
Ubytki na karcie tyt. , ślad pieczęci. 1 wydanie . Treść: Trzaski: wiersze, Szczęśliwy pasterz: balet, Utwór a przeżycie, Dwaj koledzy: scena.

60,-
129. Fotografia pozycji 129KADEN Adam - Zjazd cukierników. W-wa 1929. Gebethner i Wolff. 16d, s.73, okł. oryg.
Stan dobry. Wiersze, 1 jedyne wydanie.

60,-
130. Fotografia pozycji 130KAFKA Franciszek - Proces. Tłumaczył Bruno Schulz . W-wa 1936. "Rój". 16d, s.284, opr. ppł.
Stan więcej niż dobry. Surrealistyczna powieść, pokazuje bezsilność i degradację człowieka w ustroju totalitrnym.1   polskie wydanie w tłumaczeniu Józefiny Szelińskiej [narzeczonej Schulza]; błędnie uważa się Brunona Schulza za tłumacza, dokonał on tylko korekty i napisał posłowie. Egz. no 266.

500,-
131. Fotografia pozycji 131KALENDARZ b. więźnia politycznego na rok 1948. Katowice, nakł. Zarządu Wojew. Śl. -Dąbrowskiego Pol. Zw. b. Więźniów Politycznych. 8, s.158, [2], ilustr. , reklamy w tekście, okł. oryg. proj. R. Skupin.
Stan dobry. Zbiór prac b. więźniów polit. , którzy wypowiadają się na różnego rodzaju zagadnienia: ideowe, polityczne i społeczne odzwierciedlające stosunek do zachodzących przemian.

40,-
132. Fotografia pozycji 132KALENDARZ Matki 1938. Oprac. : Zofja Zaleska i Wanda Ładzina. W-wa, wyd. Katolickiego Zw. Polek w Warszawie. 8, s.223, ilustracje w tekście, okł. oryg.
Stan dobry. Zaw. kalendarium, porady, wiadomości ogólne, teksty literackie.

40,-
133. KALENDARZ. ZIEMIANIN Polski. Kalendarz rolniczy na rok zwyczajny 1900. Wydany przez St. Dzierzbickiego. Rok II-gi. W-wa 1899. Druk. "Gazety Rolniczej". [Naklejka: ] Iz tip. Adislava Muselewicza. 8, s. XI, [35: kalendarium, reklamy], 462, [6], ilustracje, okł. oryg.
Okładka naddarta, podniszczona, podklejony grzbiet. Treść: kalendarium; dział I informacyjno-adresowy: szkoły rolnicze, syndykaty, towarzystwa rolnicze, stacje doświadczalne; dział II: prace naukowe; dział III: przewodnik po gospodarstwach: hodowla koni, bydła, owczarnie, chlewnie, produkcja zbóż, sadzonki; dział IV: dane cyfrowe i wiadomości praktyczne.

60,-
134. Fotografia pozycji 134[KALENDARZYK]. Przypowieści Dalekiego Wschodu. Kalendarzyk na rok 1939. Wyd. "Herbewo" Sp. akc. 16, s. [40], ilustracje, okł. oryg.
Stan dobry. Zawiera: Kalendarium, przypowieści oprac. na podstawie Szi-King (Starożytne księgi pieśni), pod każdą przypowieścią tekst reklamowy zwitek i bibułek "Morwitan". Kalendarium i wszystkie karty ilustrowane motywami wschodnimi.

40,-
135. KANTYCZKI. Podług wydania 1785. T.1-4 [komplet]. Paryż [1868]. Księg. Luxemb. 16, s.72,71, [1],56,84, okł. oryg. , sztychowane karty tyt. i okładki, winiety patriotyczne z mapką Polski.
Naddarty grzbiet, ślady zalania.

120,-
136. KARNOWSKI JAN] Woś Budzysz - Nowotne spiéw?: (Wiersze kaszubskie). Poznań
1910. Nakł. aut. Czc. druk. "Pracy". 16d, s.62, [2], okł. oryg.
Okładka przybrudzona, podklejony grzbiet.

35,-
137. Fotografia pozycji 137KARSKI Zygmunt - Musujący poranek. Toruń-W-wa-Siedlce 1922. "Ignis". 16d, s.56, [2], okł. oryg. rys. T. Gronowski.
Stan dobry. Z marką ochronną "Ignisa" sygn. inicjałami przez autora. Wiersze,1 wydanie. Jedyny wydany tomik poetycki autora.

60,-
138. KIESZKOWSKI Jerzy - Kanclerz Krzysztof Szydłowiecki. Z dziejów kultury i sztuki Zygmuntowskich czasów. T.1-2 (cz.1-3, komplet). Poznań1912. J. K. Żupański. 8, s. XXXVI,930, 100 figur w tekście, 56 tablic pojedynczych, 5 tablic podwójnych, 2 tablice potrójne, 4 tablice czterobarwne, 1 tablica genealogiczna, okł. oryg. proj. J. Bukowski, opr. psk. współczesna: narożniki i grzbiet z brązowej skóry, karton marmoryzowany, grzbiet 6-ciopolowy z tłoczonymi zdobieniami,
złocone napisy.
Pieczęć. Stan dobry. Nakład 850 num. egz. Ten 810. Cz. I: Szydłowieccy, II: Krzysztof Szydłowiecki jego życie publiczne i prywatne, III: Humaniści i sztuka w życiu Krzysztofa Szydłowieckiego. Z indeksami: osobowym, miejscowym i rzeczowym.

1.600,-
139. Fotografia pozycji 139KINKEL Gottfried - La Renaissance de la Pologne envisagée comme la Force de l'Allemagne. (Traduit de l'allemand). Zurich 1868. F. Schulthess. 8, s.44. okł. oryg.
Okładka przybrudzona, naddarty grzbiet. Podpis: MSokołowski. Odrodzenie Polski postrzegane jako siła Niemiec. Praca wydana na korzyść zbudowania pomnika w Rapperswilu.

60,-
140. Fotografia pozycji 140KNAUER Guido - Dissertatio inauguralis medica exhibens nonnulla in pupillam arte formandam. .. . die VIII Mensis Maji A.1829. Jenae, typ. Schlotterianis. 8, s.14.
Zagięte rogi.

80,-
141. Fotografia pozycji 141KOPEĆ Józef - Dziennik podróży. Lwów [1881]. Księg. Polska. 16, s.160, opr. ppł. Biblioteka Mrówki T.121,122.
Stan dobry. Dziennik brygadiera wojsk polskich, zesłanego po bitwie pod Maciejowicami na Kamczatkę. Opisuje życie na zesłaniu.

50,-
142. Fotografia pozycji 142KOPERNIK Mikołaj - Nicolai Copernici De Revolutionibus orbium coelestium, Libri VI.
FAKSYMILE z pierwszego norymberskiego wydania, 1543, J. Petreius.
Wyd. : Orbis Pictus. 4, k. [2],196, [1], rysunki astronomiczne w tekście, inicjały.
Najcenniejsza księga napisana przez Polaka. Dzieło odrzucające błędne nauki systemu ptolemejskiego, jest podstawą wiedzy dotyczącej budowy wszechświata,
HIGINUS Cajus Julius - C. Iulii Higini Augusti liberati, Poeticon Astronomicon, ad veterum fidem diligentissime recognitum, & ab innumeris, quibus scatebat, vitiis repurgatum.
FAKSYMILE z wyd.: Coloniae 1534, J. Soter. Wyd. : Orbis Pictus. 4, k. [47], liczne ilustracje w tekście .
Autor (64 p. n. e. -17 n. e), łaciński pisarz, kurator biblioteki Palatynatu. W Poeticon astronomicon opisuje mity związane z konstelacjami. Księżycowy krater Hyginus jest nazwany jego imieniem.
Cl . PTOLOMAEI Pheludiensis Alexandrini philosophi et mathematici excellentiarum Phenomena, stellarum MXXII, . .. Nunc primum edita, interprete Georgio Trapezuntio. ..
FAKSYMILE z wyd. : Coloniae Agrippinae 1537. 4, k. [25].
3 reprinty dzieł astronomicznych, wyd. przez Orbis Pictus. Wszystkie oprawione w 1 wol.: piękna renesansowa oprawa: skóra, deska. Skóra ciemnobrązowa, 2 metalowe zapięcia, bogate tłoczone zdobienia, grzbiet 4-ropolowy.

3.200,-
143. Fotografia pozycji 143KOPKOWICZ Franciszek - Ciesielstwo polskie. W-wa 1958. Arkady. 8, s.380, liczne ilustracje, plany i przekroje w tekście, okł. kart. oryg.
Stan dobry. Rozwój konstrukcji i form architektonicznych budowli drewnianych w Polsce, wiadomości o drewnie, sprzęt do obróbki drewna, konstrukcje ścian, stropów, dachów i schodów, zdobnictwo, prace konserwatorskie w zakresie budowli drewnianych.

80,-
144. KORZON Tadeusz - Dzieje wojen i wojskowości w Polsce. Wyd.2 uzup. przez autora. T.3. Lwów-Wwa-Kraków 1923. Ossol. 8, s.465, ilustracje w tekście, opr. pł. współczesna
Stan dobry. -Ilustracje wykonane pg pomników przez Br. Gembarzewskiego. Treść: Dokończenie epoki przedrozbiorowej. Epoka porozbiorowa. Rozdział o broni i uzbrojeniu oraz epokę porozbiorową oprac. Br. Gembarzewski.

150,-
145. Fotografia pozycji 145KOŚMIŃSKI Paweł - Pamięci Anieli Wyrwiczówny. W-wa 1894. Druk S. Orgelbranda Synów. 4, s.1, portrecik.
Stan dobry. Wierszem. Aniela Wyrwiczówna (zm.17 stycznia 1894 r.), aktorka Teatru Miejskiego w Krakowie. Przybyła do Krakowa w październiku 1893 roku. Została zastrzelona przez aktora Michała Chądzyńskiego (1869-17. I.1894).

50,-
146. KOTOWA Ida - Anna Stanisławska pierwsza autorka polska. Lwów 1935. Druk. Ossol. 8, s.28, okł. oryg. Odbitka z "Pamietnika Literackiego" R. XXXI.
Stan bardzo dobry, egz. nie rozciety.

18,-
147. Fotografia pozycji 147KOWALOWSKI Henryk - Wykład o uposażeniu osób wojskowych. Oprac. na podstawie ustawy uposażeniowej i emerytalnej i własnych notatek z W. Szk. Int. [Wyższa Szkoła Intendentury]według programu Szkoły Administracji w Krakowie-Łobzowie kapitan absolwent W. S. I. . .. Kraków, dnia 16. grudnia 1925 r. 4, s.83, okł. oryg.
Stan dobry. Druk na powielaczu. Rzadkie.

120,-
148. Fotografia pozycji 148KOZŁOWSKI Karol - Wojsko polskie z roku 1830/31 przedstawione w 16 obrazach z dodaniem krótkiej historyi wojskowości polskiej. Wyd.2. Poznań1908. Nakł. wyd. Czc. druk. Dziennika Pozn. 8, s.44, [2], ilustracje w tekście, 16 kolorowych tablic, opr. pł. ozdobna.
Kilka ilustracji z podklejonymi marginesami. Krótki rys historii wojska polskiego i przebieg powstania listopadowego. Na rycinach wizerunki żołnierzy różnych formacji, kostiumologia wojskowa. Na pierwszej planszy generał Skrzynecki.

300,-
149. Fotografia pozycji 149KRASICKI Ignacy - Dzieła prozą. T. VIII. W-wa 1804. 8, s.441, [1]. Dzieła I. Krasickiego. Edycja nowa i zupełna przez Fr. Dmochowskiego. T. VIII.
Bez oprawy, na górnym marginesie zaplamienia. Podpis: S. Estr[eicher] Nr 39. W tomie VIII: Życia zacnych mężów z Plutarcha.

80,-
150. Fotografia pozycji 150KRASICKI Ignacy - Dzieła prozą. T. IX. W-wa 1804. 8, s.448, [1], opr. kart. Dzieła I. Krasickiego. Ed. nowa i zupełna przez Fr. Dmochowskiego. T. IX.
Oprawa bez grzbietu, zabrązowienia. Ekslibris i podpis: S. Estreicher Nr 39. T. IX zawiera c. d. Życia zacnych mężów z Plutarcha.

80,-
151. Fotografia pozycji 151KRASIŃSKI Zygmunt - Pisma. T.1-6. Mikołów 1906,1901, Nakł. Karola Miarki. 16d, ilustracje, opr. pł. oryg. ozdobna w 3 wol. : płótno zielone, złocone portrety autora, napisy i zdobienia na okładkach. Nowa Biblioteka Pisarzy Polskich T. IX-XII, XXI-XXII.
Pieczęcie, poza tym ładny egzemplarz . T.5 i 6 zebrał X. Kamil Juliusz Kantak.

150,-
152. Fotografia pozycji 152KRASZEWSKI Józef Ignacy - J. I. Kraszewskiego przemówienie w Krakowie dnia 3 października 1879 r. Kraków 1879. Wł. L. Anczyc i Sp. 8, s.11, okł. oryg.
Stan dobry. Przemówienie na uroczystości z okazji jubileuszu 50-lecia pracy. Autor otrzymał tytuł doktora honoris causa uniwersytetów krakowskiego i lwowskiego, wiele wysokich honorowych odznaczeń.

30,-
153. Fotografia pozycji 153KRAUSHAR Alexander - Książę Repnin i Polska w pierwszem czteroleciu panowania Stanisława Augusta (1764-1768). Wyd. nowe, przejrz. i popr. T.1-2. W-wa 1900. Gebethner i Wolff. 8, s.399,336, VI, [1], 66 ilustracji, opr. psk. współczesna: szeroki grzbiet i brzegi okładek z czerwonej skóry, na 5ciopolowym grzbiecie tłoczone czarne zdobienia i napisy, karton marmoryzowany czerwony.
Karta tyt. luźna w odbitce kserogr. , na kilku kartach ślady zalania na dolnym marginesie. Na ilustracjach portrety ówczesnych osobistości, widoki budowli.
Nikołaj Repnin (1734-1801), ros. generał, dyplomata, stosujący bezwzględną politykę ambasador rosyjski w Warszawie, przeciwstawiał się reformom podejmowanym przez króla i Czartoryskich.

1.000,-
154. Fotografia pozycji 154KRECHOWIECKI Antoni Sas - Niepokalana Bogarodzica Marya w świetle Ewangelii i Ojców Kościoła. Skreślił X. .. Wyd. nowe. T.1-2. Lwów 1904. Gubrynowicz i Schmidt. 8, s.656, [3],634; Krechowiecki - Marya Królowa Korony Polskiej. Przyczynek do t. II, s.39, opr. pł. oryg.
T.1 oprawa odbarwiona.

80,-
155. Fotografia pozycji 155KULAWSKI Philippus - Dissertatio jnauguralis de syphilide quam annuente amplissimo in alma studiorum Universitate Jagellonica medicorum ordine. .. Cracoviae 1829. Typ. J. Czech. 8, s.82, [6].
Naddarta broszurowa okładka.

120,-
156. Fotografia pozycji 156KUPFER Franciszek, Strelczyn Stefan - Mickiewicz w przekładach hebrajskich. Wrocław 1955. Ossol. 8, s.33, ilustracje, okł. oryg. Z prac dyskusyjnych Komisji Naukowej obchodu Roku Mickiewiczowskiego P. A. N.
Stan dobry.

40,-
157. Fotografia pozycji 157KUREK Jalu - Usta na pomoc. W-wa 1933. F. Hoesick. 8, s.35, okł. oryg. Biblioteka Poetycka 74.
Lekko naderwana i przykurzona okładka. Awangarda. Poemat, 1 jedyne wydanie.

120,-
158. [LACHOWICZ Emil Łodzia] - Moje curriculum vitae, w sześciu działach wierszem, z 15 ilustracyami na pamiątkę odbicia Warszawy poświęca swojej teściowej Starko, Franzensbad w sierpniu 1915. Wiedeń, nakł. własny. Druk. J. N. Vernay'a. 8, s.93, ilustracje w tekście, okł. oryg. Stan dobry.

60,-
159. Fotografia pozycji 159LACK Stanisław - Fragment powieści. (O St. Wyspiańskim). Z przedmową Stanisława Pazurkiewicza. Częstochowa 1924. Księg. A. Gmachowskiego. 8, s.38.
Brak okładki.

35,-
160. Fotografia pozycji 160LAFONTAINE, FRAGONARD - Contes de La Fontaine avec illustrations de Fragonard. Reimpression de l'édition de Didot, 1795. Revue et augmentée d'une notice M. Anatole de Montaiglon. T.1-2: 4 wol. Paris 1883. J. Lemonnyer. 4, s. LXIX,288,418, akwaforty: portret La Fontaine'a i portret Fragonarda ryt. Martial, winiety, 2 karty tyt . z wyd . 1795r . , 92 ryciny na tablicach w sepii i czarnobiałe, w tym 34 z wyd . 1795i 58 dodanych, zdublowanych; oprawa psk. oryg. ozdobna: grzbiet i szerokie narożniki - granatowy maroquin, na grzbiecie złocone zdobienia i napisy, karton granatowy marmoryzowany, na okładkach liniowe zdobienia.
Minimalne otarcie brzegów oprawy i kartonu, poza tym bardzo ładny egzemplarz.
Luksusowe wydanie . Odciśnięto 250 specjalnych egzemplarzy na papierze prążkowanym de Van Gelder num.251-500. Ten.377. Jean La Fonteine (1621-1695), poeta franc. Ogłosił zbiory frywolnych Contes wzorowanych na dziełach Boccaccia i Ariosta. Fragonard Jean Honoré (1732-1806), znakomity franc. malarz sfer dworskich, rysownik i grafik.

6.000,-
161. LAMENNAIS [Hugues Felicité Robert de] - Słowa wieszcze księdza Lamenego. Paryż 1834. Typ. A. Pinard. 16, s.163, opr. pł. współczesna.
Podklejony margines i ślady zalania na kilku kartach, podpis: WG.
Z franc. [Paroles d'un croyant, Paryż 1834] tłum. Aleksander Jełowicki. Utwór napisany pod wpływem Ksiąg narodu i pielgrzymstwa polskiego A. Mickiewicza, nawiązuje do formy Ewangelii i stylu proroctw Starego Testamentu; opowiada się za demokracją i republiką, broni głoszonych przez autora ideologii tzw. socjalizmu chrześcijańskiego potępionych przez Grzegorza XVI.

600,-
162. Fotografia pozycji 162LASOCKI Zygmunt - Polskie Stronnictwo Ludowe w czasie wojny światowej. Katowice 1937. Nakł. aut. 16, s.43, okł. oryg. Odbitka z "Piasta".

30,-
163. LAVELEYE Emil de - Własność pierwotna. Tłum. z franc. W-wa 1889. Wyd. im. I. Baranowskiego. 8, s.309, II, opr. psk.
Oprawa lekko naddarta, poza tym stan dobry.

50,-
164. Fotografia pozycji 164Fotografia pozycji 164Le JARDIN des Plantes. Descriptions complete, historique et pittoresque du Muséum d'Histoire Naturele, de la ménagerie, des serres, des galeries de minéralogie et d'anatomie, . .. par MM. P[ierre] Bernard, L[ouis] Couailhac, [Paul] Gervais et Emm[anuel] Lemaout, et une societe de savants attaches au Museum d'Histoire Naturelle. T.1-2. Paris 1842-43. L. Curmer. 4, s. XXIV,416,664, liczne ryciny w tekście i 183 plansze [ w tym 33 barwne]: staloryty, drzeworyty, oprawa psk. nie sygn., 5ciopolowe grzbiety z brązowej skóry, złocone zdobienia i napisy, płótno ciemnopopielate pokryte złoconymi arabeskami, brzegi kart złocone.
Płótno oprawy lekko odbarwione z minimalnym (0,5 cm) ubytkiem, na kilku kartach małe ślady zabrązowienia, poza tym bardzo ładny egzemplarz .
1 wydanie . Ogród botaniczny; opis historyczny, malowniczy historii naturalnej, opracowany przez znakomitych przyrodników franc. Dzieło podzielone na 10 tematycznych rozdziałów. Pięknie zilustrowane: rośliny ogrodowe, dzikie, fauna z całego świata, muszle, typy ludzkie, także plany topograficzne ogrodów, fontanny, amfiteatry, również portrety sławnych przyrodników. Ze spisem alfabetycznym opisanych gatunków.

3.500,-
165. Fotografia pozycji 165LEGENDA o Najświętszej Pannie Maryi. W-wa 1884. Nakł. D. Lange. Druk. J. Cotty. 16d, s.8, winieta tyt.
Złożona w połowie. Wierszem. Legenda kart 2, dalej: Pieśń o sierotach narzekających.

60,-
166. LELEWEL Joachim - Polska, dzieje jej i rzeczy rozpatrywane. T.3: Uprzednia myśl czyli Słowa do poszukiwań wstępne, Uwagi nad dziejami Polski i ludu jej, Historyczna parallela Hiszpanii z Polską w XVI, XVII i XVIII wieku. Poznań1855. J. K. Żupański. Czc. L. Merzbacha. 8, s. VIII,519, [1], opr. psk. z epoki.
Brak karty tyt. , kilka kart naddarych, podklejonych, ślady zawilgocenia.

100,-
167. Fotografia pozycji 167LENARTOWICZ Teofil - Wybór poezyj. T.1-4. Kraków 1876. Nakł. aut. Druk. Wł. L. Anczyca i Sp. 16d, s.326,352,372,318, okładki oryg. , opr. psk. współczesna.
Stan bardzo dobry. Okładki w drzeworycie przedstawiają ślepego lirnika przed cerkwią, sygn. monogramem JK [Kraszewski].

150,-
168. Fotografia pozycji 168LESZCZYŃSKI Edward - Harmonia słowa. Studyum o poezyi. Kraków 1912. Sp. Wyd. Pol. 16d, s.120, okł. oryg. Museion.
Stan dobry.

50,-
169. Fotografia pozycji 169LIEBERT Jerzy - Kołysanka jodłowa. W-wa 1932. J. Mortkowicz. 16d, s.64, okł. oryg.
Pod Znakiem Poetów. Serja nowa.
W całym tomiku ślady zalania. Wiersze, 1 wydanie . Odb.1100 egz. num. Ten 462.

35,-
170. Fotografia pozycji 170LIEDER Wacław [Rolicz] - Monument wszeteczeństwa gazeciarskiego pod pion sumienia i obowiąsku wzniesiony, gipsaturami tytułów kunsztu pismackiego olepiony, a przez authora abrysufundowany ku czasów spółczesnych sromocie vulgo wiersz nie dla dzieci ale głupim ku uciesze, mądrym ku reflektowaniu Wacława Liedera poety potępionego przez cenzurę warszawską i prasę polską. Lutetiae Parisiorum [Paryż] 1892. 8, s.13, [1], okł. oryg.
Stan dobry. Druk ulotny, powstały w 1890 r. Zawartość: m. in. : wiersz inc. : Czyście myśleli Zoilusy sprośne. ..

80,-
171. LINDE Samuel Bogumił - Słownik języka polskiego. Wyd. 2 popr. i pomn. staraniem i nakładem Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich. T. III: M-O. Lwów 1857. Druk. Ossol. 4, s.640, opr. psk. z epoki.
Na pierwszej i ostatniej karcie zabrązowienia.

360,-
172. [LUBIŃSKI Czesław] Konstanty Damroth - Z niwy śląskiej. Wiersze. Wyd.3 zupełne. Mikołów [1922]. Sp. Wyd. K. Miarki. 16d, s. X,210, opr. pł. ozdobna.
Stan dobry. Z przedmową K. Prusa.

35,-
173. Fotografia pozycji 173LUDWIG Emil - Napoleon. Przekład autoryzowany L. Staffa. T.1-2. Poznań1928 . Wyd. Polskie (R. Wegner). 8, s.280,281-551, 16 tablic-miedziodruki, opr. psk. współczesna w 1 wol. : skóra na grzbiecie i rogach ciemnozielona, karton marmoryzowany, grzbiet 5ciopolowy ze złoconymi zdobieniami, szyldzik z tytułem.
Na kilku kartach ślady zalania. Pieczęć.

400,-
174. Fotografia pozycji 174ŁUNIŃSKI Ernest - Napoleon (Legiony i Księstwo Warszawskie). Ilustracje podług obrazów, portretów, rzeźb, rycin, pamiątek i t. p. W-wa [1911]. Tow. Akc. S. Orgelbranda Synów. 4 podł. , s.364: w tym od s.13-352 ilustracje z opisem, opr. kart. ozdobna, współcześnie naprawiana: karton czerwony, z boków sztandary z napisem Woysko Polskie i Pułk 10ty Piechoty, pośrodku litera N zwieńczona w górze koroną; grzbiet z czerwonej współcześnie oprawionej skóry z napisem Napoleon.
Karton oprawy nieznacznie przybrudzony, poza tym stan więcej niż dobry. Wydawnictwo wydawane w zeszytach od 1911 r. Objaśnienia ilustracji i tekst w j. pol. i franc. Bogaty materiał ikonograficzny do czasów napoleońskich.

450,-
175. Fotografia pozycji 175MALINOWSKI Bronisław - Das Geschlechtsleben der Wilden in Nordwest - Melanesien. Live, Ehe und Familienleben bei den Eingeborenen der Trobriand - Inseln, Britisch-Neu-Guinea. Eine ethnographische Darstelung von Dr. .. Vorwort von Havelock Ellis, Deutsch von Dr. Eva Schumann. Leipzig-Zürich [1929]. Grethlein & Co. 8, s. XIX,425, 96 ilustracji, opr. pł. oryg.
Stan bardzo dobry. Życie seksualne dzikich. 1 niemieckie wydanie.

100,-
176. Fotografia pozycji 176MARMONTEL [Jean Francois] - Belizar. Przekład s francuskiego. Poznań 1865. J. K. Zupański. 16, s.212, [8], okł. oryg.
Ślady zabrązowienia i zaplamienia, naddarcia na grzbiecie. Powieść potępiona przez Sorbonę z powodu kacerskich sformułowań.
Autor (1723-1799) franc. pisarz polityczny, historyk, filozof, encyklopedysta.

80,-
177. Fotografia pozycji 177MATEJKO Jan - Ubiory w dawnej Polsce. W-wa 1901. Nakł. Zakł. Fotochemigr. B. Wierzbickirgo i Sp. Druk Rubieszewskiego i Wrotnowskiego. 8 podł. , 92 karty ilustracji z objaśnieniami, opr. sk. współczesna Jerzego Budnika: skóra brązowa, tłoczone zdobienia, złocone napisy i dublura.
Podklejone małe ubytki na karcie tyt. , poza tym bardzo ładny egzemplarz. Kostiumologia z lat 1200-1794: ubiory królewskie, rycerskie, szlacheckie, dworskie, mieszczańskie, włościańskie, duchowieństwa, wojskowe, cechowe.

800,-
178. Fotografia pozycji 178Fotografia pozycji 178MEREŻKOWSKI Dmitrij S. - Napoleon. [Biografia]. Przeł. P. Hulka-Laskowski. W-wa [1930]. Trzaska, Evert i Michalski. 8, s.326, 31 ilustracji naklejonych na tablicach, opr. pł. oryg. ozdobna.
Oprawa naprawiana: współczesne wyklejki. Stan więcej niż dobry.

350,-
179. MICIŃSKI Tadeusz - Nietota. Księga tajemna Tatr. W-wa 1910. Nakł. Kasy Przezorności i Pomocy Warsz. Pomocników Księg. 8, s.487, [4], opr. współczesna.
Brak karty tyt. , poza tym stan bardzo dobry. 1 wydanie . Powieść obrazująca zmagania bohatera [duchowy portret pisarza] z potęgą zła, na tle fantastycznego krajobrazu Tatr otoczonego przez morze. Powieść z kluczem przedstawiająca osoby i wydarzenia ówczesnego środowiska Zakopanego.

100,-
180. Fotografia pozycji 180MICIŃSKI Tadeusz - W mroku gwiazd. Kolosseum. Orland Szalony. Lucifer. Kain. Król w Osyaku. Noce polarne. Minotaur. Zatoka tęcz. Poezye. .. Kraków 1902. Nakł. aut. Druk. U. J . 16d, s.155, 3 rysunki w tekście St . Wyspiańskiego, okł. oryg. , opr. pł.
Stan bardzo dobry. Liryki, 1 wydanie . Cykle: Strąceni z niebiosów, Noce polarne, Już świt, In loco tormentorum, W pośród raju, Zatoka tęcz, Białe róże krwi.

150,-
181. Fotografia pozycji 181MICKIEWICZ Adam - Dzieła. Wydanie zupełne przez dzieci autora dokonane. T.3.
Paryż 1876. Księg. Luxemburgska. 16d, s.354, opr. kart. z epoki.
Stan dobry. Tom 3 zawiera: Pan Tadeusz czyli ostatni zajazd na Litwie.

150,-
182. Fotografia pozycji 182Fotografia pozycji 182MICKIEWICZ Adam - Dzieła. Pod red. Manfreda Kridla. Z przedm. Boya-Żeleńskiego. T.1- 20 (10 wol. ). W-wa 1929. Bibljoteka Arcydzieł Literatury. 8, opr. pł. wyd. : płótno bordowe, złocone zdobienia na grzbietach i okładkach.
W 2 tomach poluzowane grzbiety, poza tym ładny egzemplarz . Wydanie ozdobione drzeworytami Stefana Mrożewskiego i portretem autora.

1.400,-
183. Fotografia pozycji 183Fotografia pozycji 183MICKIEWICZ Adam - Korespondencja. T.1-2. Wyd.2. Paryż 1871-72. Księg. Luxemb. 16d, s. VII,363, VI,292, opr. psk. z epoki.
Ślady zabrązowienia, w t.2 ręcznie przepisana str.1-2. Pieczęcie. T.1 Listy Mickiewicza, t.2 Listy do Mickiewicza.

200,-
184. Fotografia pozycji 184MICKIEWICZ Adam - Pan Tadeusz czyli ostatni zajazd na Litwie. Z 12 kartonami i 12 rysunkami specyalnie przygotowanemi dla tej edycyi przez Kazimierza Alchimowicza artystę malarza. Wydanie na pamiątkę setnej rocznicy urodzin Wieszcza, staraniem Redakcyi "Przeglądu Tygodniowego" dokonane. Warszawa w d. 24grudnia 1898. Druk P. Laskauera & W. Babickiego. 4, s. IV,295, 12 całostronicowych ilustracji i rysunki w tekście, opr. pł. ozdobna, wydawnicza: płótno niebieskie na twardym kartonie, złocone i czarne zdobienia i napisy.
Oprawa na grzbiecie i rogach przetarta. Pieczęć.
K. Alchimowicz (1840-1916), malarz, uczeń W. Gersona, zesłaniec po Powstaniu Styczniowym. Malował litewskie wątki historyczne i legendarne, pejzaże z rodzinnej Wileńszczyzny, krajobrazy tatrzańskie, portrety, sceny rodzajowe i religijne.

1.200,-
185. Fotografia pozycji 185MICKIEWICZ Adam - Pisma . .. Wydanie nowe, znacznie powiększone. T.1 - 8. W-wa 1858. S. H. Merzbach. 16d, s. LXXXIV, LXXIV,246,320,280,283,284, XI,299, XIV,315, XXVII,374, oprawa sk. współczesna w 4 wol. , sygn. : Introligator Jerzy Budnik: skóra brązowa, złocone i czarne zdobienia i napisy.
Bez portretów i stalorytów. w każdym tomie pieczęcie.

1.800,-
186. Fotografia pozycji 186Fotografia pozycji 186MICKIEWICZ Adam - Poezye Adama Mickiewicza. T.1-4.
T.1-2. Paryż 1828. U przedsiębiorcy J. Barbezat i Delarue. (Druk. J. Pinard). 16d, s. VII, [3],236,216, portret autora (sztych Croutelle'a wg litografii Julena), winiety tytułowe z nazwiskami sławnych Polaków i winiety w tekście .
T.3. Paryż 1829. U przedsiębiorcy J. Barbezat. (Druk. J. Pinard). 16d, s. XII,178, winieta na karcie tyt. i winiety w tekście .
T.4. Paryż 1832. Nakładem autora. (Druk. A. Pinard). 16d, s.285, [2], winieta tytułowa i 2 końcowe.
Wszystkie tomy w oprawie sk. współczesnej: skóra czerwona, złocone zdobienia na okładkach i grzbietach, czarne szyldziki z tytułem, wyklejki kremowe.
W t.1 słabo widoczne ślady zalania - na 4 pierwszych kartach mocniejsze; w t.2 7 kart zabrudzonych w tym 4 podklejone. pieczęć: Xawery Niewiadomski; w t.3 i 4 niewielkiezabrązowienia i ślady zalania.
1 edycja paryska. Wydanie ogłoszone na dobro autora przez Leonarda Chodźkę. 2 pierwsze tomy z 1828 r. uzupełniono w latach 1829,1832, 1834,1835 i 1836 do 8 tomów.
Po raz pierwszy w wydaniu zbiorowym: w t.3 Sen, z Lorda Byrona; w t.4 pierwodruki: [Przedmowa], Dziady. Część III. Dziadów części IIIej Ustep.
Paryskie wydanie zachwyca doskonałym układem typografcznym. Piękny druk, tytuły gotycką czcionką, winiety tytułowe z nazwiskami twórców Konstytucji 3 Maja.

12.000,-
187. Fotografia pozycji 187Fotografia pozycji 187MICKIEWICZ Adam - Poezye. T. VIII. Wyd. A. Jełowickiego i Spółki, przejrzane i poprawione przez autora. Paryż 1838. Księg. i Druk. Polska. Druk. Bourgogne et Martinet. 8, s.212, [2], winiety, opr. psk. współczesna: skóra brązowa, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie, szyldzik
Rdzawe plamki, ślady zalania, na 3 kartach podklejone ubytki bez szkody dla tekstu. Zakończenie każdego utworu ozdobione piękną winietą. Ostatni tomik paryskiego, kombinowanego wydania Poezji, zawierający teksty jak w wydaniu 1836 r. Pozostałe egzemplarze z wydań 1828-1836 opatrzył Jełowicki w nowe karty tytułowe i wydał jako nowe wydanie 8-tomowe. W t.8 zmieniono kartę tytułową i usunięto przemowę Jełowickiego. Edycja ta wyszła w małym nakładzie 500 egz.

1.800,-
188. Fotografia pozycji 188MICKIEWICZ Adam - Russland. Eine Schilderung von. .. Aus dem Polnischen P. L. und F. N. Paris 1833. 8, s.43, okł. oryg. , opr. pł.
Nieznaczne zabrązowienia. Pieczęć i podpis: M. Grzybowski.
Bardzo rzadki niem. przekład " Ustępu" z " Dziadów" cz. III, wierszem. Tłumaczami byli P. Lewicki i F. Nessler. Tajny druk wykonany w Zurychu. Publikacja ta wiąże się ze sprawą Hufca Świętego cieszącego się wielką popularnością w kantonach półn. i środk. Szwajcarii; Hufiec brał udział w rozgrywkach między kantonami a rządem federalnym; był przedmiotem ostrych not ze strony rządów Świętego Przymierza. W tych warunkach jawne wydanie przekładu "Ustępu" było niemożliwe.
Lit.: M. DernałowiczKronika życia i twórczości Mickiewicza: marzec 1832-czerwiec 1834, s.283,284 Ruch Literacki 1963 z.1 s.35.

1.500,-
189. Fotografia pozycji 189MICKIEWICZ Adam - Die Sonette. Deutsch von Peter Cornelius. Leipzig [1868]. Reclam. 16, s.46, [2], okł. oryg. Universal-Bibliothek 76.
Egzemplarz podniszczony, podklejony taśmą. Pieczęć: Stanisław Estreicher. Wczesne niem. tłumaczenie Sonetów.

60,-
190. Fotografia pozycji 190MICKIEWICZ. Ilustrowana pamiątka odsłonięcia pomnika Adama Mickiewicza we Lwowie 30. października 1904. Lwów 1904. Nakł. Druk. "Polonia". 16, s. [28], [18: reklamy], ilustracje, opr. ppł.
Stan dobry.

50,-
191. Fotografia pozycji 191MICKIEWICZ. - Pan Tadeusz. [Program f ilmowy, 1934 ]. 4, s.12: ilustracje z tekstem, okł. oryg.
Stan dobry. Film zrealizowany przez wytwórnię "Starfilm". Oprac. scenariusza F. Goetel i A. Strug. W programie ilustracje z filmu, obsada aktorska.

80,-
192. Fotografia pozycji 192MICKIEWICZ. PROGRAM uroczystości jubileuszowych Adama Mickiewicza w Krakowie w dniach 26 i 27 czerwca 1898. Kraków 1898. Nakł. Fr. Pindera. Druk A. Koziańskiego. 16d, s. [32], w tym 14 stron: reklamy, portret, okł. oryg.
Stan bardzo dobry.

50,-
193. MICKIEWICZ. Wspomnienia o Mickiewiczu. Londyn 1947. Nakł. "Orbisu". 8, s.78, 32 ilustracje na oddzielnych planszach, opr. pł. obwoluta. Biblioteka Ziemi Naszej.
Stan dobry. Autorzy: W.Baworowski, M.Chodźko, J.Czeczot, I.Domejko, M.Gorecka, S.Goszczyński, Januszkiemwicz, T. T. Jeż, C.K.Norwid, A.E.Odyniec, i in.

60,-
194. Fotografia pozycji 194MILESKI Wacław - Polska filozofia narodowa. Cykl 24-ech prelekcyi wygłoszonych przed mikrofonem "Polskiego Radja" w Warszawie. W-wa 1927. Wyd. staraniem słuchaczy. 8, s.288, [4], portret autora, opr. kart.
Stan dobry. Praca przybliżająca filozofię mesjanistyczną i osobę jej twórcy Hoene-Wrońskiego.

60,-
195. Fotografia pozycji 195MIŁKOWSKI St. - Kalendarzyk pamiątkowy z epoki agonii Polski i walk toczonych o jej niepodległość. Ułożył. .. Kraków 1902. St. Cyrankiewicz. Czc. "Czasu".16, s.53.
Zabrązowienia na karcie tyt. Obejmuje okres od stycznia 1796 r. do 26 grudnia 1865 r.

40,-
196. Fotografia pozycji 196MODLITWA Polaków do Boga. [Kraków 1848]. 16d, s.4, 2 winiety.
Stan dobry. Prozą. Rzadkie.

80,-
197. Fotografia pozycji 197MOSSAKOWSKI Adam - Kryzysowa miłość. Komedia w 3 aktach. Lwów 1937. Księg. T.S.L. 8, s.79, okł. oryg.

30,-
198. Fotografia pozycji 198MOŚCICKI Henryk - Generał Jasiński i Powstanie Kościuszkowskie. W-wa-Lublin-Łódź [1917]. Gebethner i Wolff. 8, s. [2],435, 101 ilustracji w tekście i na tablicach, opr. ppł.
Stan dobry. Księga 1obejmuje: Lata 1759-1793, księga 2: Insurekcya. Z indeksem.

150,-
199. Fotografia pozycji 199MÜNSTER Sebastian - Cosmographia oder Beschreibung der gantzen Weltt. .. . Reprint z wyd.: Basel 1628. Bd.1-4. Lindau 1978. Antiqua-Verlag. 4, s. [2], 26 map, [tu m. in. mapa Śląska], s.1752, liczne r yciny w tekście, opr. pł.
Stan bardzo dobry. Opis znanych w XVI w. krajów, z drzeworytami i mapami. Główne dzieło niemieckiego geografa i kartografa (1489-1557).

1.000,-
200. NARUSZEWICZ Adam - Historya narodu polskiego od początku chrzesciaństwa. Panowanie Piastów. T. VI. Ed. T. Mostowskiego. W-wa 1803. Druk. No 646, przy Nowolipiu. 8, s.255,224, portret Jana Długosza: miedzioryt sygn. : J. Ligber sculpsit, opr. psk. z epoki, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie. Wybor pisarzow polskich. Historya.
Stan więcej niż dobry. 2 wydanie. Z indeksem nazwisk i rzeczy.

800,-
201. Fotografia pozycji 201NARUSZEWICZ Adam - Poezye. T.3. Lipsk 1835. Breitkopf et Haertel. 16, s.224, okł. oryg. , opr. psk. z epoki, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie. Bibl. Kieszonkowa Klassyków Polskich, wydana przez J. N. Bobrowicza. T. XIII.
Na kilku kartach ślad zalania. Podpisy: Konst. Parczewski, Emil Zegadłowicz . Treść: Liryków księga czwarta, Horacyusza Pieśni zebrane, Sarbiewskiego Ody niektóre.

150,-
202. Fotografia pozycji 202NIEMOJEWSKI Andrzej - Któż ten mąż ? (Widzenie księdza Piotra, Dziadów cz. III, scena V). Kraków 1903. Nakł. aut. 16d, s.34, opr. pł.
Niewielkie zaplamienia. Dołączone fragmenty okł. oryg.

40,-
203. Fotografia pozycji 203NIETZSCHE Fryderyk - Tako rzecze Zaratustra. Książka dla wszystkich i dla nikogo. Przeł. W.Berent. Wyd.2. W-wa 1908. J. Mortkowicz. 8, s. III,458, III, portret J. Piłsudskiego - akwaforta Fr.Siedleckiego, opr. pł. Dzieła T. I.
Stan dobry.

80,-
204. Fotografia pozycji 204NORWID Cypryan Kamil - Wybór poezyi. Zebrał i objaśnieniami opatrzył Roman Zrębowicz. Wyd.2 przejrz. i pomn. Lwów 1911. Księg. Polska B. Połonieckiego. 16d, s.259, [1], portret poety wg akwareli Fr. Siedleckiego, opr. ppł.
Stan dobry. Treść: Na zgon poezyi, Epoka warszawska, Na tułaczce, Pierwsza epoka paryska, Z Ameryki, Druga epoka paryska.

50,-
205. NOWAKOWSKI Zygmunt - Wieczory pod dębem. Gawędy historyczne. Oprac. L. Ciołkoszowa. Londyn 1966. Gryf Publ. 8, s. XV,506, portret autora, rysunki w tekście, okł. oryg. , obwoluta.
Stan bardzo dobry. 1 wydanie . Wstęp L. Kielanowski, obwoluta i rysunki I. Ludwig. Materiały udostępniła Rozgłośnia Polska Radia Wolna Europa.

50,-
206. NOWIŃSKI Piotr - Prawo prywatne międzynarodowe. W-wa 1865. Druk. Gazety Polskiej. 8, s.106, okł. oryg.
Skasowane pieczęcie, okładka przybrudzona.

60,-
207. NUMIZMATYKA. ARCHIV für Medaillen und Plaketten-Kunde. Internationale illustrierte Zeitschrift. Hrsg. von der Münzhandlung A. Riechmann & Co. Red. : G. Habichu. M. Bernhart. Halle a. d. Saale.
[Jg. I. 1913/14. H.1-4. 4, s.220, ilustracje w tekście i 18 tablic, okł. oryg.
Stan bardzo dobry. Kwartalnik pośw. medalom i plakietom i ich historii od starożytności. Dołączona luźna oprawa pł. do rocznika.

250,-
208. - CRAWFORD Michael H. - Roman Republic Coinage. T.1-2. Cambridge 1974. Univ. Press. 8, s. XIII,919, w tym 40 tablic numizmatycznych, opr. pł.
Brak kart tytułowych. Kompleksowe badania nad monetami Republiki Rzymskiej. T. I: Introduction a. Catalogue, II: Studies, Plates a. Indexes. Katalog chronologicznie opisuje ponad 1200 monet rzymskich. Autor jest brytyjskim historykiem starożytności i numizmatykiem.

250,-
209. - FRANKE Peter R. - La monnaie grecque. Traduit de l'allemand par Jean Babelon. Paris 1966. Flammarion. 4, s.153, ponad 250 tablic monet greckich, opr. pł.
Stan bardzo dobry. Szczegółowe opisy starożytnych monet greckich. Z indeksem. Fotografie monet Max Hirmer.

300,-
210. - [ GOŁĘBIOWSKI Łukasz] - Gabinet medalów polskich oraz tych, które się dziejów polskich tyczą, z czasów panowania Stanisława Augusta przez Ł. G. Wydany przez Edwarda Hr. Raczyńskiego. T. IV. Wrocław 1843. Druk. Henryka Richtera. 4, s.3-314, 94 tablice miedziorytnicze no 485-636, opr. sk. współczesna, skra brązowa, tłoczone zdobienia na okładkach, grzbiet 6–polowy, szyldzik, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie.
Brak karty tytułowej i stron XXII. Część dzieła ze śladami zalania, kilka kart zabrudzonych. E. IX, s.62, wyd.2. Przypisywane E. Raczyńskiemu. We własnoręcznym spisie swoich dzieł Ł.Gołębiowski potwierdza swoje autorstwo T. IV. Na rycinach rewersy i awersy medali.

2.500,-
211. Fotografia pozycji 211- Das HEILIGE Land . Antike Münzen und Siegel aus einem Jahrtausend jüdischer Geschichte. Texte von Bernhard Overbeck unter Zugrundelegung der wissenschaftl. Bestimmungen durch Yaakov Meshorer. Katalog der Sonderausstellung 1993/94 der Staatlichen Münzsammlung München. 8, s. XIV,191, 488 ilustracji w tekście, okł. oryg.
Stan bardzo dobry. Katalog szczegółowo opisuje 488 antycznych monet żydowskich.

120,-
212. - HILL George Francis - Catalogue of the Greek Coins of Palestine (Galilee, Samaria, and Judaea). Ed. Arnaldo Forni, 1976. 8, s. CXIV,363, 42 tablice numizmatyczne, mapka Palestyny, opr. pł.
Stan bardzo dobry. Katalog obejmuje ponad 2000 monet na terytorium Palestyny.

150,-
213. Fotografia pozycji 213- KENT John P. C. , Overbeck Bernhard, Stylow Armin U. - Die römische Münze.
München 1973. Hirmer. 4, s.195, 172 tablice z monetami, opr. pł. , obwoluta.
Stan bardzo dobry. Na końcu katalog opisujący szczegółowo 792 monety zamieszczone na tablicach.

200,-
214. Fotografia pozycji 214- STEVENSON Seth William - A Dictionary of Roman Coins, Republican and Imperial: commences by the late. .. Revised in part by C. Roach Smithand completed by Frederic W. Madden. London 1964. B. A. Seaby Ltd. 8, s. VIII,929, liczne małe ilustracje monet w tekście, opr., obwoluta.
Stan dobry. Wyczerpujący słownik tematyczny: monety Cesarstwa Rzymskiego, republikańskie i imperialne.

200,-
215. Fotografia pozycji 215- SUTHERLAND C. H. V. - Münzen der Römer. Deutsche Übersetzung: Alfred P. Zeller. München 1974. E. Battenberg. 8, s.311, w tym tablice z 572 monetami, opr. pł., obwoluta.
Stan bardzo dobry. W układzie chronologicznym opisany rozwój monetarny Rzymu i opisane monety na tablicach. Z indeksem.

150,-
216. - SYDENHAM Edward A. - The Coinage of the Roman Republic. Revised with indexes by C.C.Haines. Ed. by L. Forrer a. C. A. Hersh. London 1952. LXIX,343, 30 tablic numizmatycznych, opr. pł.
Stan bardzo dobry. Katalog w układzie chronologicznym obejmuje ponad 1300 monet z opisami. Z indeksami.

200,-
217. Fotografia pozycji 217OBERTYŃSKA Beata - Pszczoły w słoneczniku. Medyka 1927. Nakł. Biblioteki Medyckiej. 16d, s.77, [2], okł. oryg. sygn. LP[awlikowska], opr. pł. Biblioteki Medyckiej opus 3.
Stan bardzo dobry. Ekslibris St. Grzybowskiej. Poezje, 1 jedyne wydanie.

100,-
218. Fotografia pozycji 218OGNIWA polskości w świecie [tytuł okładkowy]. W-wa [1938]. Nakł. Komitetu Wykonawczego Zbiórki na Fundusz Szkolnictwa Polskiego Zagranicą i "Dnia Polaka z Zagranicy". 8, s. [16], okł. oryg. o motywach patriotycznych, sygn. : JWróblewski /38.
Stan dobry. Teksty: J. Piłsudski o Polakach zagranicą, Jedność wielkiego narodu polskiego, Polacy na szerokim świecie, Polacy w krajach ościennych, Polskie wychodźstwo europejskie i zamorskie, Organizacje polskie zagranicą,
szkolnictwo i prasa polska zagranicą, Światowy Związek Polaków, Zjazdy Polaków z Zagranicy, Fundusz Szkolnictwa Polskiego Zagranicą, Zbiórki na szkoły polskie, Tow. Pomocy Polonii, Zasługi Polonii Zagranicznej wobec Macierzy.

25,-
219. OGRODNICTWO pokojowe czyli Przewodnik dla chodujących kwiaty w mieszkaniu. Kraków 1882. J. Wild. 16d, s. IV,148, opr. kart.
Oprawa naprawiana, naklejona uszkodzona okł. oryg. , karta tyt. podklejona z ubytkiem przy grzbiecie. Na końcu nazwy polskie roślin.

60,-
220. Fotografia pozycji 220OPIEŃSKI H[enryk] - Jakób Lutnista. Opowieść sceniczna z XVI wieku w formie opery w dwóch aktach z prologiem. W-wa-Kraków-Lublin 1926. Gebethner i Wolff. 16d, s.61, 1 karta nut, okł. oryg.
Obca zapiska na karcie tyt. Libretto.

30,-
221. Fotografia pozycji 221OPPMAN Edmund - Wodzowie Polski. Szlakami chwały oręża polskiego. Wyd.3. W-wa 1935. Inst. Propagandy Państwowo-Twórczej. 8, s.374, 20 portretow, opr. pł. oryg. ozdobna.
Oprawa przetarta, ślady podklejania. 21 biografii najwybitniejszych wodzów polskich od Bolesława Chrobrego do Józefa Piłsudskiego.

80,-
222. Fotografia pozycji 222OREŃSKI Jerzy - Głuszec. (Tetrao urogallus). Monografia. Oprac. na podstawie źródeł polskich i obcych. .. W-wa 1908. Red. "Łowca Polskiego". 8, s.126, okł. kart. współczesna z naklejona okładką oryg.
Stan dobry.

80,-
223. S. ORGELBRANDA Encyklopedja powszechna. Z ilustracjamii mapami. T. I [1 28] : od litery A do Ażur. W-wa 1898. Wyd. Tow. Akc. 8, s.647, 532 r ysunki, 11 map i tablica, opr. pł. współcześnie naprawiana, sygn. : O. Bunimowicz Wilno-Warszawa.
Stan bardzo dobry.

100,-
224. j. w. T.4 od wyrazu Constans do Dżyhad. W-wa 1899. 8, s.624, 707 rysunków, 2 mapy, opr. pł. współcześnie naprawiana, sygn. : O. Bunimowicz Wilno-Warszawa.
Brak tablicy roślin.

100,-
225. Fotografia pozycji 225Fotografia pozycji 225ORWELL George - Zwierzęcy folwark. Z ang. tłum. Teresa Jabłońska. Londyn 1947. Wyd. Światowego Zw. Polaków z Zagranicy. 16d, s.94, 4 ilustracje, okł. oryg.
Lekko naddarty grzbiet. 1 polskie wydanie, następne wydania ukazywały się z tytułem: Folwark zwierzęcy. Groteska, głośny utwór wymierzony przeciw komunizmowi. Okładka i ilustracje Wojciech Jastrzębowski.

250,-
226. Fotografia pozycji 226OSMAN Bej - Zawojowanie świata przez Żydów wykazane na podstawie historyi i teraźniejszości przez Majora. .. Z niem. przeł. Leon Ukraiński. Lwów 187. Nakł. tłomacza. 8, s.45.
Bez okładki, przybrudzona karta tyt.

40,-
227. Fotografia pozycji 227OSSENDOWSKI F. Antoni - Iskry z pod (!) młota. Powieść współczesna. [T. ] I: Kruszenie kamienia. Poznań [1936]. Wyd. Polskie (R. Wegner). 8, s.316, [4], opr. pł. oryg. Bibljoteka Autorów Polskich T.13.
Stan bardzo dobry. 1 jedyne wydanie. Tom drugi z tytułem: "Ogień wykrzesany" ukazał się w tym samym roku.

60,-
228. Fotografia pozycji 228OTRĘBSKI Czesław - Treny o Adamie Żeromskim. Częstochowa 1939. Nakł. tygodnika "Promień". 8, s.16, okł. oryg. Biblioteka "Promienia" T. I.
Stan bardzo dobry.

40,-
229. Fotografia pozycji 229PACIORKIEWICZ Maurycy Michał - "Wolna Myśl" i "Wolna Szkoła". Poznań1912. Druk. i Księg. św. Wojciecha. 8, s.56, okł. oryg. Głosy na Czasie 31.
Pieczęcie. Odręczna dedykacja autora.

30,-
230. Fotografia pozycji 230PAMIĘTNIKI lekarzy. Wyd.3. W-wa 1939. Wyd. ZUS. 8, s. VII,678, [8], okł. oryg.
Podklejony grzbiet okładki. Z przedmową Melchiora Wańkowica. Pamiętniki Z. Karasiówny, S. Skopińskiej, "Salus aegroti suprema lex", S. Giebockiego, Cz. W. Jaworskiego, T. Skoreckiego, Cz. Piekarskiego, J. Hozera, T. Szamoty.

100,-
231. Fotografia pozycji 231PASTERNAK Leon - Lata powrotu (1939-1945). B. m. [W-wa] 1945. "Książka. 8, s. 32,
okł. oryg. proj. Wł. Daszewski.
Stan dobry. Wiersze, 1 w ydanie.

30,-
232. Fotografia pozycji 232PERRAUD Adolphe - Éloge fun?bre du général Ladislas Zamoyski prononcé dans l'Église de l'Oratoire le jeudi, 30 janvier 1868. 2 éd. Paris 1868. Ch. Douniol. 16d, s.60, okł. oryg.
Podklejony grzbiet okładki. Mowa pogrzebowa ku czci generała Władysława Zamoyskiego.

50,-
233. Fotografia pozycji 233Fotografia pozycji 233Fotografia pozycji 233PIĄTKOWSKI Romuald - Pamiętnik wzniesienia i odsłonięcia pomników Tadeusza Kościuszki i Kazimierza Pułaskiego, tudzież połączonego z tą uroczystością Pierwszego Kongresu Narodowego Polskiego w Waszyngtonie, D. C. .. w maju 1910 roku, poprzedzony krótkim zarysem historycznym emigracyi i rozwoju Polonii amerykańskiej i ozdobiony ilustracyami. Chicago, Ill. 1911. Nakł. Zw. Nar. Polaków w Północnej Ameryce. 4, s.650, ilustracje w tekście i tablice, inicjały, plan Waszyngtonu, opr. sk. z orłem polskim z Kaplicy Zygmuntowskiej na licu, grzbiet 5-cio polowy: złocone napisy i zdobienia; współczesne wyklejki. brzegi kart złocone.
Bardzo ładny egzemplarz. Monumentalne wydawnictwo pośw. Polonii amerykańskiej i jej polskim bohaterom narodowym. Treść: Cz.1: Zarys dziejów Polonii amerykańskiej; Historia wzniesienia pomników Kościuszki i Pułaskiego. Twórcy pomników. Przygotowania do uroczystości waszyngtońskich. Odsłonięcie pomników. Uzupełnienie do cz.1. Cz.2: Kongres Narodowy Polski w Waszyngtonie. Wycieczka do grobu Waszyngtona w Mount Vernon. Adresy i pisma na K. N. P. Referaty.

3.600,-
234. PIERWSZY Pułk Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego 1914-1945. Londyn 1987. Koło 1. Pułku Szwoleżerów J. P. 8, s.200, 58 ilustracji, opr. pł. oryg.
Stan bardzo dobry. Z listą imienną oficerów i szwoleżerów.

120,-
235. Fotografia pozycji 235PIĘTKÓWNA Józefa - Lampa Alladyna. Bajka arabska. Wiersz i ilustracje. .. Kraków [wyd. okupacyjne], Wydawnictwo "Polonia". 16, s. [12],5 ilustracji.
Stan dobry. Bajeczek z kolorowemi obrazkami Wyd. "Polonia" Nr 6.

20,-
236. Fotografia pozycji 236PIGOŃ Stanisław - Wieszczby Mickiewicza. Kraków 1932. Wyd. Ks. Jezuitów. 8, s.34, okł. oryg. Odbitka z Przeglądu Powszechnego.
Podklejony grzbiet okładki. Odręczna dedykacja autora: "Kraków 17 IX 32 r. W. Szanownemu Panu Prof. Dr. Lutosławskiemu z wyrazami poważania od autora, który w badaniach historycznoliterackich nie uznaje jakoby roli natchnienia. St. P. "

60,-
237. PIŁSUDSKI Józef - Pisma zbiorowe. Wydanie prac dotychczas drukiem ogłoszonych. T.1-10. W-wa 1937-38. Inst. J. Piłsudskiego. 8, z portretami, okł. oryg. projektował T. Gronowski, opr. psk. współczesna: grzbiety i narożniki z zielonej skóry, karton marmoryzowany, złocone zdobienia i napisy.
Stan bardzo dobry. Tom X-ty w oprac. Henryka Wereszyckiego obejmuje skorowidze i uzupełnienia.

600,-
238. Fotografia pozycji 238[PIŁSUDSKI]. Na rozkaz Marszałka Piłsudskiego. Sur l'ordre du Maréchal Pilsudski. By Order of Marshal Piłsudski. Auf Befehl des Marschalls Piłsudski.
Piekło Brześcia Litowskiego przed forum Sejmu. Tekst interpelacji. Przedmowa Emila Vandervelde. Zurich 1931. Nakład Międzynarodówki Socjalistycznej. 8, s.58, okł. oryg.
Stan dobry. Tekst w 4 językach.

40,-
239. PINI Tadeusz - Krasiński. Życie i twórczość. Poznań[1928]. Wyd. Polskie [R. Wegner]. 8, s.321, [1], 8 portretów, opr. pł. oryg.
Oprawa lekko otarta, poza tym stan dobry.

100,-
240. Fotografia pozycji 240PLENKIEWICZ Roman - Kształcenie młodzieży. (Nauczanie początkowe i średnie). Z przedmową J.Ochorowicza. W-wa 1898. Druk S. Sikorskiego. 16d, s.152, opr. pł. org. Biblioteka Dzieł Wyborowych No 24.
Stan dobry. Pieczęć.

35,-
241. Fotografia pozycji 241POD sąd klasy robotniczej ! Proces przywódców podziemnej W. R. N. [P. P. S. Wolność Równość Niepodległość]. W-wa 1948. Wyd. Centr. Komitetu Wykonawczego P.P.S. 8, s.87, naklejony fragment okł. oryg.
2 karty podklejone. Proces przywódców W. R. N. : Kazimierza Pużaka, Tadeusza Szturm de Sztrema, Józefa Dzięgielewskego, Feliksa Misiorowskiego, Ludwika Cohna, Wiktora Krawczyka.

40,-
242. POL Wincenty - Poezye. Pachole hetmańskie. T.2. W-wa 1862. Księg. C. Lewickiego. 16d, s.212, sztychowana druga karta tyt. , sygn. : Rys. J. Kossak, Lit. M. Krynicki, opr. pł. współczesna.
Sztychowana karta podklejona przy grzbiecie, poza tym stan bardzo dobry. Drugi tytuł: Diariusz Walentego Rożanki dworzanina . .. Jana z Tarnowa Hetmana Wielkiego Koronnego.

80,-
243. Fotografia pozycji 243LA POLOGNE Immortelle. (Polska nieśmiertelna). Nr specjalny pisma: L'Art et les Artistes. Second Série de Guerre: No 1. Revue d'Art Ancien et Moderne des deux mondes. Paris, mars 1916. A. Didot. 4, s.78, liczne ilustracje w tekście i na tablicach, okł. oryg. z orłem polskim.
Bardzo ładny egzemparz. Teksty: H. Sienkiewicz, M. Maeterlinck, L. Reau, C. Danilowicz, J. Styka, fragmenty poematu Z. Krasińskiego. Ilustracje wg najwybitniejszych artystów polskich.

100,-
244. Fotografia pozycji 244Fotografia pozycji 244POLSKA, jej dzieje i kultura od czasów najdawniejszych do chwili obecnej. T.1-3. W-wa 1927-28. Trzaska, Evert i Michalski. Czc. Druk. Narodowej w Krakowie. 4, s. XIV,590, XI,598, XVI,977, liczne ilustracje w tekście, jedno-i wielobarwne tablice, mapy, wykresy, opr. pł. oryg., sygn.: FR [Franciszek Radziszewski], płótno czerwone, tłoczone zdobienia, złocone napisy, zdobienia roślinne i godło Polski.
Wyklejki współczesne i podklejenia przy grzbiecie na wyklejkach. Ładny egzemplarz, w oryg . oprawie wydawniczej . . Pomnikowe dzieło wydane z inicjatywy St. Lama, J. Michalskiego i Wł. Trzaski. Teksty do dzieła pisali znakomici literaci, historycy. Autorzy: A.Antoniewicz, St.Arnold, Al.Brückner, St.Dobrzycki, Br.Gembarzewski, R.Grodecki, M.Gumowski, O.Halecki, Z.Jachimecki, F.Kopera, J. St.Bystroń, A.Skałkowski, W.Sobieski, T Grabowski, M Kukiel, A.Lewak, T.Pini, A.Szelągowski, W.Tokarz. Z indeksem.

3.500,-
245. Fotografia pozycji 245Fotografia pozycji 245POLSKA. Obrazy i opisy. T.1-2. Lwów 1906,1909. Wyd. Macierzy Polskiej nr 83. 4, s. XXXI,930, [1],1032, [1], ponad 800 rycin, mapy, w t.1 okł. oryg. , opr. psk. współczesna, sygn. : Librarium: grzbiet i narożniki z bordowej skóry, karton marmoryzowany, grzbiety 6-ciopolowe, złocone zdobienia i napisy, futerał.
Skasowane pieczęcie, t.2: 2 pierwsze karty z niewielkimi śladami zawilgocenia, poza tym bardzo ładny egzemplarz.Wydanie zeszytowe. . Obejmuje działy: literatura, geografia, historia, ludoznawstwo, sztuka, muzyka, nauki społeczno-ekonomiczne. Autorzy: M.Konopnicka, E.Romer, J.Karłowicz, F.Koneczny, A.Winiarz, A.Sokołowski, K.Wojciechowski, F.Kopera, St.Tomkowicz, Z.Jachimecki, A.Szelągowski, i in.

1.200,-
246. Fotografia pozycji 246POMARAŃSKI Stefan - Józef Piłsudski. Życie i czyny. Wyd.10 popr. i uzup. W-wa 1934. Okręg Stołeczny Związku Peowiaków. 16d, s.83, ilustracje, okł. oryg..
Stan dobry. .

40,-
247. Fotografia pozycji 247PRĄDZYŃSKI Ignacy - Pamiętniki generała. .. Oprac. Bronisław Gembarzewski. T.2 [z 5]. Kraków 1909. Sp. Wyd. Pol. Druk. U. J. 8, s.720, portret generała, opr. pł.
Stan dobry. Pieczęć. Naklejka księgarni W. Zukerkandla w Złoczowie. Tom 2 pamiętników generała wojsk polskich (1792-1850), uczestnika powstania listopadowego obejmuje okres od marca 1831 po bitwie grochowskiej do klęski ostrołęckiej.

240,-
248. PRĘDSKI Artur - Inter arma. Kraków 1916. M. Mroczek. 8, s.52, opr. ppł.
Stan dobry. Wiersze, 1 wydanie. Cykle: Inter arma, Trzy wiersze, Z mojej lutni, Z tułaczej doli.

35,-
249. Fotografia pozycji 249PRÓSZYŃSKI Kazimierz - Niesłychane odkrycie naukowe. W jaki sposób przechowała się do naszych czasów i jak się niedawno ujawniła Prawdziwa fotografja Pana Jezusa i ślady całej męki jego na całunie. Oprac. na podstawie źródeł naukowych . .. W-wa 1932. 8, s.15, 6 rysunków w tekście, okł. oryg.
Stan dobry.

20,-
250. Fotografia pozycji 250PRZEPISY kancelaryjne dla Zarządu Centralnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych 1929 r. [Warszawa], MSW. 4, s.13, okł. oryg.

30,-
251. Fotografia pozycji 251PRZYBYSZEWSKI Stanisław - Topiel. Dramat w trzech aktach. W-wa 1912. Gebethner i Wolff. 8, s.153, [1], okł. oryg. sygn. J. B[ukowski].
Pęknięty blok. 1 wydanie . Zakończenie pt. Ad aeternam rei memoriam.

120,-
252. PUSŁOWSKI Franciszek Xawery, Rostworowski Hubert Karol - Carmen Saeculare. Dożynki w Czarkowach. Poezya i muzyka. Kraków 1910. Druk. "Czasu". 4, s.19, nuty s.4.
Podklejony grzbiet. Odręczna dedykacja autorów. Tekst Fr. X. Pusłowski, muzyka K. H. Rostworowski.

60,-
253. Fotografia pozycji 253PUSŁOWSKI Franciszek Xawery - Wigilja. Kraków [1909]. Nakład i druk W. L. Anczyca i Sp. 16d, s.39, okł. oryg.
Stan dobry. Wiersze, 1 wydanie, dedykowane H. K. Rostworowskiemu i L. H. Morstinowi.

100,-
254. Fotografia pozycji 254Fotografia pozycji 254PUŠKIN Aleksander - Polnoe sobranie sočinienij A. S. Puškina. Pod red. Il. N. Krasnova.
S ziznieopisaniem poeta, portretami i risunkami, otnosjasčimsja k jego žizni, i z 35-ju otdelnumi kartinami chodužnika I. V. Simakova. 2 stereotipnoje izd. Petersburg-Moskva b. r. Tov. M. Volff. 4, s. XXXII,804, VII, VIII, ilustracje, opr. pł. wyd. ozdobna: płótno czerwone, tłoczone zdobienia, złocone napisy.
Stan dobry.

120,-
255. Fotografia pozycji 255La QUESTION polonaise au point de vue Allemand par Un Homme d'État Allemand. Traduit de l'allemand. Paris 1855. E. Dentu. 16d, s.72, okł. oryg.
Przykurzona, naddarta okładka. Sprawa polska z punktu widzenia niemieckego.

35,-
256. Fotografia pozycji 256RACINE Jean - Oeuvres. T.1-5. Ed. stéréotype d'apr?s le procédé de Firmin Didot. Paris 1817. P. Didot et de Firmin Didot. 16d, s.267,288,290,264,317, opr. kart. z epoki, szyldziki.
Karton oprawy przetarty, z ubytkami. Podpis: Colson. Dzieła wszystkie: dramaty, tragedie, listy franc. poety dramaturga (1639-1699), jednego z głównych oprzedstawicieli franc. klasycyzmu.

300,-
257. Fotografia pozycji 257Fotografia pozycji 257[RADECKI Jan Kazimierz] - Poezje Mazura. Bruxella 1844. U Jana Nepomucena Młodeckiego. 8, s.135, [1], winieta patriotyczna tytułowa sygn. : J. Bielski 1844 i winiety w tekście, opr. kart.
Na 2 kartach wycięty dolny margines, oprawa nieco przetarta. 1 jedyne wydanie. Wiersze patriotyczne, demokratyczne, a także antyklerykalne odzwierciedlające poglądy autora. Wszystkie wiersze zakończone winietą. Tu także moralizatorski dramat "Dożynki" - akcja rozgrywa się w Królestwie Polskim po powstaniu listopadowym. Rzadkie.
Autor (1813-1864), nieco zapomniany poeta, towiańczyk, podporucznik w powstaniu listopadowym.

200,-
258. Fotografia pozycji 258Fotografia pozycji 258REYMONT W[ładysław] S[tanisław] - Die polnischen Bauern. Tl. 1-2: Herbst, Winter. Übersetzung von J. P. d'Ardeschah [J. P. Kaczkowski]. Jena 1916. E. Diederichs Verlag. 16d, s. XXXII,321,351, opr. pł. ozdobna.
Stan dobry. Ozdobna karta tytułowa. "Chłopi" cz.1 i 2 w niem. tłumaczeniu.

120,-
259. Fotografia pozycji 259Fotografia pozycji 259REYMONT Władysław St. - Chłopi. Powieść. Z 20 ilustracjami barwnemi Apolonjusza Kędzierskiego i 75 ozdobami graficznemi Z. Kamińskiego. T.1-2. W-wa [1928]. Gebethner i Wolff. Druk W.L.Anczyca i Sp. 4, s.384, [1],450, [1], 20 kolorowych tablic, ozdoby graficzne proj . Z . Kamińskiego, opr. sk. współczesna: skóra brązowa, złocone zdobienia i napisy na wierzchnich okładkach i grzbietach.
W t.1 powtórzona karta tyt. z t.2go. Pieczęć na kartach przedtyt. Poza tym stan więcej niż dobry.
Ozdobne wyd. "Chłopów" z ilustracjami A. Kędzierskiego (1861-1939), malarza, ilustratora. Cykl akwarel zreprodukowanych w wyd. "Chłopów" Reymonta był jego najważniejszą pracą ilustratorską.

2.400,-
260. RICHTER L. , Marschner A. C. , Pocci F. u. Jurgens A. - Alte und neue Studenten-, Soldaten- und Volks-Lieder. Mit Bilder und Singweisen. Leipzig 1847. G. Mayer. 16d, s.205, liczne ilustracje, 3 sztychowane karty tyt . , opr. kart. oryg.
Stan dobry. Śpiewnik: 62 pieśni studenckie, 31 żołnierskich i 64 ludowe. Wszystkie zdobione ilustracjami. Z nutami.

80,-
261. ROGOWSKI Stanisław - Panny leśne. Lwów 1936. A. Krawczyński. Druk. Ossol. 8, s.49, [1], okł. oryg.
Naddarte brzegi okładki. Wiersze, 1 wydanie . Nakład 250 egz. num. Ten 193.

60,-
262. Fotografia pozycji 262ROSNER Ignacy - Wyzwolenie Wyspiańskiego. Kraków 1903. Nakł. aut. Czc. "Czasu". 16d, s.31, opr. kart. Odbitka z "Czasu".
Stan dobry. Omowienie wartości artystycznych i ideowych dramatu St. Wyspiańskiego.

40,-
263. ROWIŃSKI Krzysztof red. - Moje zderzenie z bolszewikami we wrześniu 1939 roku. Londyn 1986. Pol. Fundacja Kulturalna. Fundusz K. F. Vincenza-Szwajcaria. 8, s.224, mapka, okł. oryg.
Stan bardzo dobry. Wspomnienia nagrodzone w konkursie zainicjowanym przez Fundusz Kazimierza F. Vinzenza w Szwajcarii.

40,-
264. ROZPRAWY Akademii Umiejętności. Wydział Historyczno-Filozoficzny. Ser. II. t. XXXVII. Og. zb. tom 62. Kraków 1921. P. A. U. 8, s.355, opr. pł. współczesna.
Podniszczona karta tyt. Pieczęć: Z Biblioteki Dr. St. Tomkowicza. Treść: J. Ptaśnik: Papiernie w Polsce XVI wieku; R. Taubenschlag: Prawo lokalne w Dugestach i Responsach Cervidiusa Scaevoli; tenże: Proces apostoła Pawła w świetle papyrusów; tenże: Przyczynki do nauki o świadkach w prawie ptolomejskim; St. Zachorowski: Studja do dziejów wieku XIII-go w pierwszej jego połowie; L. Chmaj: Marcin Ruar. Studjum z dziejów racjonalizmu religijnego w Polsce.

80,-
265. - Wydział filologiczny. Ser. II. T. XXX. Og. zb. t.65. Kraków 1909. A. U. 8, s.358, 20 tablic, opr. pł. współczesna.
Pieczęć. Na kilku tablicach ślady zabarwienia. Treść: M. Kawczyński: Amor i Psyche w baśniach; W. Klinger: Jajko w zabobonie ludowym u nas i w starożytności; R. Lilientalowa: Święta żydowskie e przeszłości i teraźniejszości (z tablicami); T. Sinko: Polski głosiciel "stanu natury" z początku XVII w. [A. Łodzia Poniński].

80,-
266. - Wydział filologiczny. Ser. III. T. XI. Og. zb. t.61. Kraków 1917. A. U. 8, s.347, opr. pł. współczesna.
Zniszczona okładka. Treść: St. Witkowski: Studya nad Homerem. Dolomeja; Al. Brückner: Zasady etymologii słowiańskiej; M. Mann: Nowa Heloiza Jana Jakóba Rousseau; St. Łempicki: Jan Zamoyski jako reformator wyższego szkolnictwa w Polsce; St. Schneider: Św. Hipolit o greckich misteryach.

80,-
267. Fotografia pozycji 267RUDZKI Bolesław - Protokóły mędrców Syjonu czyli wykłady mędrca syjońskiego wtajemniczonego w plany podboju świata przez Żydów. Oprac. .. Krakau 1943. Nakł. "Nauka i Sztuka". 8, s.96, okł. oryg.
Stan dobry.

50,-
268. Fotografia pozycji 268RUSINEK Michał - Kapitan Czerwonego Widma. W-wa-Kraków-Lublin [1928 data okładkowa]. Księg. "Stella". 16d, s.127, okł. oryg.
Stan dobry. Odręczna dedykacja autora: JWPanu Dyrektorowi B. Wallek Walewskiemu w dowód czci ofiaruje autor, 25/IV.927. 5 opowiadań, debiut literacki.

50,-
269. RUTKOWSKI Franciszek ks. - Biskup Antoni Malecki 1861 - 1935. W-wa 1936. 8, s.150, ilustracje, okł. oryg.
Stan dobry. Z indeksem.

35,-
270. Fotografia pozycji 270Fotografia pozycji 270RYDEL Lucjan - Królowa Jadwiga. Wyd. K. Kozłowski. Poznań1910. Druk. Dziennika Pozn. 4, s.324, [10], liczne ilustracje w tekście i 15 tablic, 2 tablice genealogiczne, okł. oryg. wg rysunku J. Bukowskiego, opr. pł. oryg.
Na oprawie minimalne otarcia. 1 wydanie monografii historycznej. Ilustracje J.Matejki, W.Eljasza, J.Simmlera, L.Kowalskiego, A. Popiela, Wł. Tetmajera i in. , także podobizny wg starych sztychów.

200,-
271. RYMASZEWSKI Jerzy Marjan - Muzyka a sugestja. I: O kierunkach i zagadnieniach muzyki współczesnej. II: Fizjologiczne i psychologiczne wpływy muzyki. III: O sugestji muzycznej. IV: Z psychologji twórczości muzycznej. W-wa 1932. 8, s.125, [3], okł. oryg.
Stan dobry.

30,-
272. Fotografia pozycji 272SAINT-Hilaire Emil Margo - Historia Napoleona. Wyd.2. Do druku przyg. R.Umiastowski. W-wa b. r. Skł. gł. : Gł. Księg. Wojsk. 8, s.300, [2], liczne ilustracje w tekście, opr. psk. współczesna, ozdobna, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie, szyldzik z tytułem.
Ostatnia karta z podklejonym marginesem, poza tym stan więcej niż dobry. Ilustracje w tekście wg franc. malarzy (przeważnie J. David), przedstawiają najciekawsze sceny z życia publicznego i prywatnego Napoleona.

400,-
273. Fotografia pozycji 273Fotografia pozycji 273SALVANDY N[arcisse] A[chille] - Histoire de roi Jean Sobieski et du Royaume de Pologne. Nouv. éd. T.1-2. Paris 1876. Didier et Cie. 8, s. XXXVI,496, 468, opr. psk. ozdobna: skóra i karton czarne, grzbiety 5ciopolowe, na licu wieniec i pośrodku napis: Université de France. Lycée Fontanes. Złocone zdobienia i napisy.
Podpis własnościowy. Ładny egzemplarz . Obszerna biografia króla polskiego, opracowana na podstawie różnych źródeł.

400,-
274. Fotografia pozycji 274SAMOTNE Piekło. /Z poezji emigracyjnej/. Feletos klado: Dr Zbigniew Kościuszko. Budapeszt 1943. "Wieści Polskie". Powielono w"Bibliotece Polskiej w Budapeszcie". 8, s.154, [2], okł. oryg.
Zabrązowienia na okładce. Antologia poezji polskiej. Autorzy: St.Baliński, A.Bogusławski, S.Borsukiewicz, W.Budzyński, J.Faszyński, M.Hemar, R.Kiersnowski, Z.Kosidowski, J.Lechoń, M.Lisiewicz, P.Moskwa, M.Pawlikowska, T.Pawlikowski, J.Pietrkiewicz, E.Roman, J.Rostworowski, A.Słonimski, J.Tuwim, K.Wierzyński.

60,-
275. SCHEDEL Hartman - Liber chronicorum. Faksymile z wyd. : Nürnberg 1493, Ant. Koberger. Wyd. : Quantum Books 2000. Folio, k. [20],299, [5], 1809 ilustracji z drzeworytów M . Wohlgemutha i W . Pleydenwurffa, opr. ppł.
Reprint na białym papierze, z 1 łac. wydania najsławniejszego dzieła drukarskiego Ant. Kobergera (1440-1514). Kronika uważana za najlepiej ilustrowaną księgę XV w. Znajdują się tu widoki i opisy miast zarówno fantastyczne jak i wierne topograficznie w większości rysowane z natury, wizerunki panujących, mapy, ilustracje kosmosu, in. Na szczególną uwagę zasługują pierwsze widoki Krakowa, Wrocławia, Nysy.

800,-
276. Fotografia pozycji 276SCHMID Krzysztof - Eustachiusz. Powieść z czasów chrześcianstwa. Przez tłumacza Genowefy i Koszyka kwiatów Jan Kanty Dąbrowski. Z niemieckiego. Wyd.4. Leszno 1862. E. Günther. 8, s.123, 3 ryciny, opr. psk. z epoki.
Podpis, ślady zabrązowienia.

40,-
277. SEJM Rzeczypospolitej Polskiej. Kadencja I-IV. Sprawozdanie Stenograficzne z posiedzeń. 1935 - 1938 Nr 1-90 [brak 3 num. ] + 3 num. z 1939.

600,-
278. Fotografia pozycji 278SIEMIEŃSKI Lucyan - Poezye. Pierwsze zbiorowe wydanie. Lipsk 1863. F. A. Brockhaus. 16d, s. VII,303, opr. pł. oryg. Biblioteka Pisarzy Polskich.
Oprawa pęknięta przy grzbiecie. Odręczna dedykacja : Mieczysławowi. .. na p amiątkę koleżeństwa i w dowód szczereji wiecznej przyjaźni Xawery Krasicki Kraków d.1/I1870. Dalej cytat z Kartezjusza o prawdziwej przyjaźni.
Ksawery Krasicki: bratanek poety, jeden z przywódców ruchu konspiracyjnego Galicji.

300,-
279. Fotografia pozycji 279SIENKIEWICZ. Album jubileuszowe Henryka Sienkiewicza. Główniejsze sceny i postacie z powieści i nowel Sienkiewicza w dwudziestu ilustracjach: J.Brandta, J.Chełmońskiego, A.Kamieńskiego, J.Kossaka, W.Kotarbińskiego, K.Pochwalskiego, J.Rosena, H.Siemiradzkiego, P.Stachiewicza i W.Wodzinowskiego. Wstęp krytyczny St.Tarnowski. W-wa 1898. Gebethner i Wolff. 4, s.103, 20 tablic: heliograwiura, cynk, o pr. pł. ozdobna, współcześnie naprawiana, sygn. : Hübel i Wenck w Lipsku: płótno popielate, roślinne zdobienia, portret autora, złocone napisy, 7-polowy grzbiet z ciemnozielonej skóry współcześnie oprawiony.
Obca dedykacja. Stan więcej niż dobry.

400,-
280. SKOWROŃSKI Tadeusz - Wojna polsko-niemiecka widziana z Brazylii. 1939-1940. Londyn 1980. Pol. Fundacja Kulturalna. 8, s.152, portret autora, okł. oryg.
Stan bardzo dobry. Wojna w oczach Brazylijczyków i ich sąsiadów płdn. amerykańskich, pomoc MSZ rodakom, uchodźcom: literatom i artystom przebywajacym w Brazylii.
Autor (1938-1945, pseud. Ludwik Karski), był polskim dyplomata, Posłem Nadzwyczajnym i Ministrem Pełnomocnym w Brazylii w latach1938-1945.

40,-
281. Fotografia pozycji 281SLOVO o polku Igorja Svjatoslaviča. Pesnotvorst staroruskij iz XII stoletija. Izdano Ioannom Gušalevičem (Huszałewycz Iwan). Vo Lvove 1850. Čerenkami Instituta Stauropigijanskogo. 8, s.43, okł. oryg. Galicka Ruska Matica Čislo 9.
Niewielkie zabrązowienia. Słowo o pułku Igora syna Sviatosława wnuka Olgowa.

120,-
282. SŁONIMSKI Antoni - Wiek klęski. Wiersze z lat 1939 -1945. W-wa-Kraków 1945. J.Mortkowicz. 8, s.63, [1], okł. oryg. Pod Znakiem Poetów. Serja trzecia.
Stan dobry.

60,-
283. Fotografia pozycji 283Fotografia pozycji 283SŁOWACKI Juliusz - Dzieła. Pod red. Manfreda Kridla i Leona Piwińskiego, z przedmową Jana Lechonia. T.1-22 ( w 11 wol. ). W-wa 1930-31. Biblioteka Arcydzieł Literatury. 8, opr. pł. wyd. : płótno ciemnoniebieskie, złocone napisy i zdobienia na grzbietach i okładkach.
Ładny egzemplarz .

1.000,-
284. Fotografia pozycji 284SŁOWACKI Juljusz - Król-Duch. Wyd. zupełne, komentowane. Ułożył i komentarzem opatrzył Jan Gw. Pawlikowski. Brzmienie tekstów z rkp. ustalił Michał Pawlikowski. T.1-2. Teksty; Komentarz. Lwów 1925. H. Altenberg. 8, s. XVI,608, VII,492, 8 tablic: podobizny rkp., opr. pł. ozdobna, współczesne wyklejki i futerał.
Grzbiety oprawy lekko przetarte, poza tym stan bardzo dobry. Poemat historiozoficzny, zawiera najważniejsze wypowiedzi poetyckie Słowackiego, jego myśli, poglądy, zwłaszcza na filozofię mistyczną i dzieje narodu.

600,-
285. Fotografia pozycji 285Fotografia pozycji 285SŁOWACKI Juliusz - Lilla Weneda. Tragedya w pięciu aktach przez. .. Illustrował A . M. Andriolli. W-wa 1883. M. Orgelbrand. Folio, s. [6], V,84, 12 drzeworytów całostronicowych, opr. pł. z epoki: płótno bordowe, złocone zdobienia i napisy.
Ślady zawilgocenia, 3 drzeworyty podklejone na marginesie. Tragedia wierszem częściowo białym, częściowo rymowanym, o zagładzie ludu Wenedów. Przed tekstem dedykacja prozą dla Zygmunta Krasińskiego. Utwór pięknie zdobiony drzeworytami, karty tekstu w czerwonych ramkach.

800,-
286. Fotografia pozycji 286SŁOWACKI Juljusz - Testament mój. Kraków 1927. Nakł. Salonu Malarzy Pol. 8, kart 15, [1], ilustracje w drzeworycie, okł. wyd. kart. wiązana na grzbiecie.
Okładka przybrudzona, naddarta przy marginesie. Bibliofilska edycja słynnego wiersza (. .. Byłem z wami, cierpiałem i płakałem z wami. .. ) wydana z okazji sprowadzenia prochów wieszcza z Paryża do Krakowa (28. VI.1927). Druk został w całości opracowany w drzeworycie przez Stanisława J akubowskiego; ilustracje, winiety, inicjały nawiązują do patriotycznej, a częściowo prasłowiańskiej symboliki; krój pisma stylizowany jest na średniowieczną uncjałę.

100,-
287. Fotografia pozycji 287SMOLIKOWSKI Paweł - Historya Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego. Podług źródeł rękopiśmiennych napisał X. .. T. IV i ostatni. Kraków 1896. Sp. Wyd. Polska. 8, s.348, 5 portretów, okł. oryg.
Małe naddarcie na grzbiecie. Treść tomu V: Messyanizm i Słowianofilstwo: A.Towiański, Walka Martwychwstańcówz Towiańszczyzną, Mickiewicz w Rzymie, X.Edward Duński, X.Hipolit Terlecki.

120,-
288. Fotografia pozycji 288SOKOLNICKI Michał - Wojna polsko-rosyjska w roku 1831. Poznań1919. Wlkp. Księg. Nakł. K. Rzepeckiego. 8, s.364, [4], liczne ilustracje, składana tablica z planami 7 bitew, opr. oryg. ozdobna.
W lewym górnym rogu oprawy ślady zalania, w tekście słabo widoczne.

150,-
289. SOKOŁOWSKI August - Dzieje Polski ilustrowane. T.3. Epoka Jagiellońska. W-wa 1900. Druk. "Wieku". 4, s.402, liczne ilustracje w tekście, opr. psk.
Fragment grzbietu przetarty, karton lekko odbarwiony. Brak karty przedtyt. Bogata ikonografia: reprodukcje ze starych sztychów i dzieł najwybtniejszych artystów polskich: Matejki, W. Gersona, F. Smuglewicza, W. Eljasza, J. Kossaka i in.

180,-
290. Fotografia pozycji 290VI. SPRAWOZDANIE Dyrekcyi c. k. Gimnazyum w Podgórzu za rok szkolny 1904. Kraków 1904. Nakł. funduszu nauk. 8, s.120, okł. oryg.
Przybrudzona okładka. Treść: T. Sinko: Sententiae Platonicae de philosophis regnantibus fata quae fuerint; Część urzędowa.

30,-
291. SPRAWOZDANIE Komisji Budżetowej o preliminarzu budżetowym na rok 1939/40 Ministerstw: Sprawiedliwości, Skarbu grupy Monopole, Przemysłu i Handlu, Komunikacji, Rolnictwa, Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, Opieki Społecznej, Poczt i Telegrafów. .. W-wa, tłoczono z polecenia Marszałka Sejmu. Sejm R. P. Kadencja V. Sesja zwyczajna r.1938/39. Druki nr 100 Część 8 -17. 4,11 druków.
Stan dobry.

60,-
292. Fotografia pozycji 292SPRAWOZDANIE XVI Stowarzyszenia "Pomoc Lekarska dla ubogich Żydów m. Warszawy". Za 1922 rok. Warszawa, 22 marca1923 r. 8, s.8.
Stan dobry. Sprawozdanie podpisali: E. Berman, L. Nisensohn, I. Sadowski.

30,-
293. Fotografia pozycji 293SPRAWOZDANIE Zarządu Towarzystwa wspomagania ubogich Żydów m. Warszawy "EZRA" za czas od 1 stycznia 1919 do 31 grudnia 1921. Warszawa, 15 sierpnia 1922. 8, s.5,5.
Uszkodzone marginesy. Sprawozdanie w jęz. polskim i hebrajskim.

35,-
294. Fotografia pozycji 294SPRAWOZDANIE Zarządu Żydowskiego T-wa Przeciwgruźliczgo "Brijus-Zdrowie" w Warszawie. .. za czas od 1 stycznia do 31 grudnia 1924 r. W-wa, druk "Feniks". 8, s. [10], 4 ilustracje, okł. oryg.
Stan dobry. Z listą lekarzy Towarzystwa "Brijus".

35,-
295. j. w. za czas od 1 stycznia do 31 grudnia 1925 r. W-wa, druk "Feniks". 8, s. [10], 4 ilustracje, okł. oryg.
Stan dobry. Z listą lekarzy Tow. "Brijus".

35,-
296. Fotografia pozycji 296STRASZEWSKI Maurycy - Bronisława Trentowskiego "Panteon wiedzy ludzkiej"ocenił. .. Kraków 1877. Nakł. aut. Druk W. L. Anczyca i Sp. 8, s.22, okł. oryg. Przedruk z Nr 6. Przeglądu Krytycznego Rok 1875.
Stan dobry. Omówienie i recenzja treści pracy Br. Trentowskiego.

60,-
297. Fotografia pozycji 297STREETER Edwin W. - Precious Stones and Gems. Their history and distinguishing characteristics. 3 ed. London 1882. G. Bell & Sons. 8, s. XIII,141,122,42, [1], 2 fotografie, 9 chromolitografii, opr. sk. z epoki.
Okładki luźne, brak połowy oprawy na grzbiecie. Kamiene szlachetne, historia i cechy ich wyróżniające. Księga podzielina na 3 części: Diamenty, kolorowe kamienie, perły.

200,-
298. Fotografia pozycji 298Fotografia pozycji 298Fotografia pozycji 298SZAJNOCHA Karol - Dzieła. T.1-8 (z 10). W-wa 1876-77. J. Unger. 8, z portretem autora, opr. pł. z epoki: płótno czarne, na okładkach tłoczone zdobienia i portret autora w medalionie, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie.
W 5 tomach podklejenia przy grzbiecie na wyklejkach, w 2 tomach wyklejki współczesne i minimalne ślady zabrązowienia.
Zawartość: Szkice historyczne, Lechicki początek Polski, Jadwiga i Jagiełło, Dwa lata dziejów naszych (początek).

1.600,-
299. Fotografia pozycji 299Fotografia pozycji 299SZAJNOCHA Karol - Szkice historyczne. T.1-4. T.1-3 wyd.3. Lwów 1901. Nakł. "Słowa Pol. " T.4 Lwów 1869. Nakł. K. Wilda. 8, s.181,232,215,281, [2], opr. psk. Biblioteka "Słowa Polskiego".
Tom 1-3 opr. z epoki [małe przetarcia i ubytki na grzbiecie], t.4 opr. psk. współczesna.
Treść: Barbara Radziwiłłówna, Wiek Kazimierza Wielkiego, Wojna o cześć kobiety, Matka Jagiellonów, Zdobycze pługa polskiego, Powieść o niewoli na Wschodzie, Miecznik kor. Jabłonowski, Urazy królewiąt polskich, Krzysztof Opaliński, Domna Rozanda, Hieronim i Elżbieta Radziejowscy, Jak Ruś polszczała, Rozbiór dzieła: Bohdan Chmielnicki, Świętowit, Starożytna sfinga z napisem słowiańskim, Obyczaje pierwotnych Słowian, Siostra Kazimierza Wielkiego we Włoszech, Dyabeł wenecki, Szlachcic chodaczkowy, Staropolskie wyobrażenia o kobietach.

400,-
300. SZANDLEROWSKI Antoni - Pisma. [T.1: ] (Poezje). W-wa 1912. Skł. gł. Gebethner i Wolff. 8, s.115, [2], portret autora, 4 ilustracje, inicjały, opr. ppł.
Stan dobry. Cykle: Liryki, Sad wam niosę, Modlitwa, Dwie pieśni. Teksty w ramkach i inicjały w kolorze bordowym. Zdobił Antoni Gawiński. Druk na papierze czerpanym z fabryki "Dąbrowica".

50,-
301. SZANTROCH Tadeusz - Cyklady. Poezje 1907-1924. Kraków [1924]. Skł. gł. S. A. Krzyżanowski. Druk. Fr. Foltina w Wadowicach. 16, s.86, [5], okł. oryg.
Stan dobry. Winiety okładkowe wyk. jako drzeworyty J. Hrynkowski. 1 wydanie . Wiersze w cyklach: Wyspy szczęścia, Na wirach miasta, Wyspy młodości, Wyspy wyniosłe, Rok 1918, Wyspa miłości, Kraków, Droga, Przekłady [wierszy P.Jammesa, R.Huch, P.Zecha].

60,-
302. Fotografia pozycji 302Fotografia pozycji 302SZEKSPIR William - Dzieła. .. w przekładach St. Koźmiana, K. Ostrowskiego, J. Paszkowskiego, J. Kasprowicza, A. Langego i St. Rossowskiego. Pod red. Henryka Biegeleisena. T.1-10. Wyd.2. Lwów 1895-97. Księg. Polska. 8, opr. pł. ozdobna w 8 wol.: płótno brązowe, portrety Szekspira w medalionie, złocone zdobienia i napisy.
Poluzowane grzbiety, pieczęcie. T.10 zawiera: H. Biegeleisen: William Szekspir: Próba charakterystyki.

800,-
303. Fotografia pozycji 303SZELBURG-Zarembina Ewa - Kije samobije i inne baśnie. Ilustrowała Maria Orłowska. W-wa 1958. Nasza Księg. 4, s.123, [4], rysunki w tekście i kolorowe tablice, opr. kart. oryg.
Stan bardzo dobry. Baśnie wierszem.

60,-
304. SZWAYNIC Jan - Historya narodu i państwa rzymskiego, podług źródeł i nowszych badań napisana przez. .. T.2 [z 3]. W-wa 1846. Nakł. aut. Druk. St. Strąbskiego. 8, s. V, 733, opr. ppł. z epoki.
Ucięta połowa karty przedtyt. Tom 2gi obejmuje okres od 378 r. do jednowładztwa Augusta.

200,-
305. Fotografia pozycji 305SZYDLOWSKI Szydlow Stefan, Pastinszky Nikolaus R. - Der polnische und litauische Hochadel. Budapest 1944. 8, s.123, okł. oryg.
Stan bardzo dobry. Krótki spis polskiej i litewskiej szlachty, z ich herbami i genealogią.

80,-
306. ŚPIEWNIK polski. Zawierający zbiór piosenek narodowych, towarzyskich, miłosnych na Śląsku bardzo znanych i wszędzie śpiewanych. Wyd.2. Do nabycia w księgarni p.f. M.Czajkowskiego w Cieszynie, b. r. 16d, s.92, IV, opr. kart. Tow. "Jedność" na Śląsku.

60,-
307. Fotografia pozycji 307ŚPIEWNIK strzelecki na chór czterogłosowy męski. Z.1. 14 pieśni wojskowych w układzie K. Sikorskiego, S. Waljewskiego, F. Wiesenberga i K. Wiłkomirskiego. W-wa 1928. Nakł. Związku Strzeleckiego. 8, s.26, [1], okł. oryg.
Ślady zabrązowienia. Pieczęć Związku Strzeleckiego 1 Szwadronu ułanów im. Beliny-Prażmowskiego. Nuty i tekst.

30,-
308. Fotografia pozycji 308ŚPIEWY narodowe. Wyd.3. Paryż [1867]. Księg. Luxemb. 16, s.47, [1], ilustrowana karta tyt. i okł. sygn. : JFrankel. Bibl. Ludowa Polska.
Stan dobry. Na odwrociu karty tyt. mała mapka Polski w otoku z napisem: Wolność Równość Całość. Zawiera 7 pieśni z nutami: Boga Rodzica, Kiedy ranne, Jeszcze Polska, Boże coś Polskę, Z dymem pożarów, Nie opuszczaj nas, Boże Ojcze.

60,-
309. TABERNAEMONTANUS Jacobus Theodorus - Neu vollkommen Kraeuter - Buch, darinnen uber 3000. Kraeuter, mit schoenen und kunstlichen Figuren, auch deren Underscheid und Wuerckung, sammt ihren Namen in mancherley Sprachen, beschrieben: Dessgleichenauch, wie dieselbige in allerhand Kranckheiten, . .. Erstlichen durch Casparum Bauhinum, D. und Profess. Basil. mit vielen neuen Figuren, nutzlichen Arzneyen, und anderem, mit sonderem Fleiss gebesseret: zum andern durch Hieronymum Bauhinum. .. mit sehr nutzlichen Marginalien, synonimis, . .. München 1975. K.Kölbl. Reprint z wyd. : Basel 1731. 4, s. [10],1529, Register s. [96], liczne ilustracje w tekście, opr.
Stan bardzo dobry. Księga ziół, opis ponad 3000 roślin, ich właściwości lecznicze i szkodliwe. Bogato ilustrowana księga zielarska.
Jacob Dietrich zw. Tabernaemontanus (1525-1590), profesor medycyny i botaniki, lekarz, zielarz, "ojciec" botaniki niemieckiej, upamiętniony nazwą Tabernaemontanus dla niektórych krzewów i małych drzewinek. Nad księgą ziół pracował prawie przez całe życie.

1.000,-
310. Fotografia pozycji 310TASTU Amable [właśc. Voiart Sabine Amable] - Éducation maternelle: Le livre de géographie pour servir aux simples lecons d'une mere a ses enfants, par Madame Amable Tastu. Paris [1848]. Didier. 8, s.57, liczne ryciny w tekście, 9 map dwustronicowych (kolor. ).
Le livre d'histoire sainte. .. Paris, Didier. 8, s.54, [1], liczne ryciny w tekście .
Le livre de récréations . .. Paris, Didier. 8, s.70, [1], liczne ryciny w tekście .
Le livre d'arithmétique . .. Paris, Didier. 8, s.31, [1], liczne ryciny w tekście .
Oprawa psk. współczesna w 1 wol.
Niewielkie zabrązowienia, podpis. 1 wydanie . Podręczna biblioteczka naukowa dla dzieci. Proste lekcje od matki dla jej dzieci.
Voiart Sabine Amable (1798-1885) zw. Amable Tasu, poetka, pisarka franc.

400,-
311. THESAURUS linguae latinae. Editus autoritate et consilio academiarum quinque germanicaum Berolinensis Gottingensis Lipsiensis Monacensis Vindobonensis. Vol. II: An - Byzeres. Lipsiae 1900-1906. B. G. Tubner. 4, s.2270 (paginacja dwuszpaltowa), opr. psk. z epoki, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie.
Skasowane pieczęcie. Wielki słownik języka łacińskiego tzw. "Monachijski Thesaurus".

250,-
312. THESAURUS linguae latinae. Vol. III: Caballa - Comus. Lipsiae 1907. 4, s.2186 (paginacja dwuszpalowa), opr. psk. z epoki, złocone zdobienia i napisy.
Skasowane pieczęcie.

250,-
313. THESAURUS linguae latinae. Vol. IV: Con - Cyulus. Lipsiae 1909. 4, s.1594 (paginacja dwuszpaltowa, opr. psk. z epoki, złocone napisy i zdobienia.
Skasowane pieczęcie.

250,-
314. [TOMASZ a Kempis] - O naśladowaniu Jezusa Chrystusa xiąg czworo. Z łac. przetłum. X. A.J[ełowicki]. Nowe wydanie. Berlin 1868. Księg. B. Behra. 16, s. XXXI, [5], 370, frontispis z obrazem M.B.Częstochowskiej, winiety [drzeworyt] w tekście, sztychowana karta tyt. , opr. pł.
Oprawa przetarta, zaplamienia w l. d. rogu przy grzbiecie. Rkp. zapiska modlitewna z epoki.

120,-
315. [TOMASZ a Kempis] L'IMITATION de Jésus - Christ. Traduction nouvelle avec réflexions par. .. G[eorges] Darboy archeveque de Paris. .. 8 éd. rev. et corr. Paris [ok. 1865]. Laplace.16d, s. XXXIV,608, 8 stalorytów, opr. sk. sygn. naklejką: L. Lesort a Paris: skóra czarna, grzbiet 6ciopolowy, złocony tytuł, ozdobne wyklejki, złocona dublura.
Bardzo ładny egzemplarz. "O naśladowaniu Chrystusa" [Tomasza Kempis] w nowym tłumaczeniu i rozważaniach arcybiskupa Paryża. Ryciny sygn. : l'Abbé Lambert del. , Ludy sculp.

300,-
316. Fotografia pozycji 316Fotografia pozycji 316TRZASKI, Everta i Michalskiego - Leksykon. Encyklopedja powszechna ilustrowana w jednym tomie. A - Z. Red. Stanisław Lam. Wyd. nowe. W-wa b. r. Nakł. Księgarni Trzaski... 8, s.2652 [paginacja trzyszpaltowa], 4250 ilustracji, 68 map, 27 planów i 17 tablic jedno i wielobarwnych, opr. psk. wyd.: skóra i płótno bordowe, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie, kart. futerał.
Bardzo ładny egzemplarz.

200,-
317. Fotografia pozycji 317TRZECIAK Stanisław - Odżydzić wytwórczość i sprzedaż dewocjonaljów. Wyd.2. W-wa 1937. Skł. gł. Księg. Św. Wojciecha. 16d, s.30, [1], okł. oryg.
Stan dobry.

20,-
318. Fotografia pozycji 318TRZECIAK Stanisław - Ubój rytualny czy mechaniczny ? Opinja rzeczoznawcy ks.dr. .. wypowiedziana na posiedzeniu Komisji Administracyjno-Gospdarczej Sejmu Polskiego w dniu 5 marca 1936 r. pd przewodnictwem Pana Posła Kazimierza Ducha. W-wa 1936. 8, s.42, okł. oryg.
Stan dobry. Przed tekstem apel autora: "Obrońcom zwierząt z wezwaniem do wytrwania ! Autor.

50,-
319. TRZPIS Henryk - Ze studyów nad Słowackim. I: Krytyczna ocena charakteru Kordyana,
wyd.2. II: Estopsychologia Słowackiego w Beniowskim, nakł.2. Kraków 1909. Gebethner i Sp. Nakł. aut. 8, s.275, [2], opr. ppł.
Stan dobry.

40,-
320. Fotografia pozycji 320TUWIM Julian - Lokomotywa. Rzepka. Ptasie radio. Ilustrował Jan Marcin Szancer. W-wa 1949. KiW. 16d. podł. , s. [45], kolorowe ilustracje, okł. oryg.
Stan bardzo dobry.

50,-
321. Fotografia pozycji 321TUWIM J[uljan] - Tajemnice amuletów i talizmanów. W-wa [1926]. "Rój". 16, s.64, rysunki w tekście, okł. oryg. Bibl. Historyczno-Geograficzna Nr 16. Z cyklu satanistycznego.
Naddarty grzbiet okładki, podpis. - 1 wydanie. Treść: Pojęcie i rodzaje czarodziejstwa i czarów, Metalowe i mineralne talizmany, Zwierzęce i roślinne amulety, Jak się sporządza amulety, Balsamy czarodziejskie,
napoje miłosne i czar krwi, Dodatek

50,-
322. Fotografia pozycji 322Fotografia pozycji 322WASYLEWSKI Stanisław - Klasztor i kobieta. Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu. Lwów-Poznań1923. Wyd. Polskie. 4, s. [8],138, [2], 8 drzeworytów całostronicowych i 8 inicjałów Władysława Skoczylasa, opr. pł. z naklejoną ryciną, szyldzik z tytułe.
Obca dedykacja. Stan dobry. Pierwsza książka ilustrowana drzeworytami Wł. Skoczylasa.

300,-
323. WASYLEWSKI Stanisław - Sztambuch. Skarbnica romantyzmu. Zebrał i wydał . .. Lwów-W-wa [1922]. H. Altenberg. 16d. podł. , s. nlb. , ilustracje, zdobniki, nuty, opr. kart. oryg.
Poluzowany grzbiet. Teksty najwybitniejszych polskich autorów.

80,-
324. Fotografia pozycji 324WERLICH Robert - Jettons of Imperial Russia. Washington 1985. Quarker Press. 8, s.128, ponad 300 kolorowych ilustracji z opisem, opr.
Stan bardzo dobry. Odznaki carskiej Rosji. 1 wydanie . Jeden z 500 egz.

60,-
325. Fotografia pozycji 325WEYERS Taschenbuch der Kriegsflotten. XXXIII. Jahrgang 1939. Mit Benetzung amtlichen Quellen hrsg. von Alexander Bredt Kapitanleutnant d. R. Skizzen von Erich Groner. Berlin 1939. J.F.Lehmanns Verl. 16d, s.478, LVI, 1023 rysunki statków w tekście, 4 kolorowe tablice flag, opr. pł. oryg.
Stan dobry. Flota wojenna, przegląd statków z wszystkich krajów świata. Wydawnictwo zapoczątkowane w 1900 r. przez dowódcę Bruno Weyera (1857-1936), ukazuje się do dnia dzisiejszego. Opisane także statki polskie.

80,-
326. Fotografia pozycji 326WIECZORY Polskie. Rocznik dla starszej młodzieży pod red. T. Piniego. Lwów [1908]. H. Altenberg. 8, s.363, [1],6 kolorowych tablic,146 ilustracji w tekście, opr. pł. oryg. ozdobna: płótno czerwone, czarne i złocone zdobienia i napisy.
Stan dobry. Obca dedykacja. Antologia zawiera utwory: S.Żeromskiego, E.Orzeszkowej, Wł.Łozińskiego, J.Nusbauma, C.Norwida, L.Pinińskiego, M.Siedleckiego, F.Przyjemskiego, M.Konopnickiej, R.Kiplinga, Wł.Orkana, K.Rafałowskiego, A.Lewickiego, A.Szymańskiego, L.Staffa, K.Stępowskiego, L.Kubali, Hajoty, St.Zatheya, Br.Piłsudskiego, K.Wróblewskiego. Ilustracje wg obrazów najznakomitszych malarzy polskich i oryg. zdjęć fotograficznych.

180,-
327. Fotografia pozycji 327WIELICZKO M[aciej] - Polska w latach wojny światowej w kraju i na obczyżnie. Pamiątkowy zbiór fotografji i dokumentów, zebr. i uł. .. W-wa 1931. Nakł. Bibl. Albumów i Reprodukcji. 4, s.257, [1]: fotografie i dokumenty z objaśnieniami, skł. tablica ważniejszych odezw i rozporządzeń, opr. pł. oryg. tłoczona. Bibljoteka Albumów i Reprodukcji. Z.1 za rok 1929-30.
Niewielkie odbarwienie na tylnej okładce, poza tym stan dobry.

200,-
328. Fotografia pozycji 328WIELKA Historia Powszechna. Wyd. zb. ilustrowane, oprac. pod red. J. Dąbrowskiego, O.Haleckiego, M.Kukiela, St.Lama. T.1-6 (9 wol. , bez Wielkiej Wojny). W-wa 1935-37. Trzaska, Evert i Michalski. 4, z licznymi ilustracjami w tekście i na tablicach, wszystkie tomy w opr. psk. współczesnej, sygn. : Milla Arte; narożniki i grzbiety z brązowej skóry, zwięzy wypukłe, złocone zdobienia i napisy, szyldziki z tytułem, karton brązowy marmoryzowany.
Bardzo ładny egzemplarz. Pomnikowe dzieło z historii powszechnej opracowane przez wybitnych historyków polskich. Opatrzone licznymi ilustracjami w tekście, kolorowymi wkładkami, mapkami, wykresami.
Treść: 1 : Pradzieje ludzkości i historja państw Wschodu,2: Dzieje greckie,3: Dzieje rzymskie,4: Wieki średnie,5: Czasy nowożytne,6: Od Wielkiej Rewolucji do Wojny Światowej.

2.000,-
329. Fotografia pozycji 329WIELOPOLSKA Maria Jehanne - Józef Piłsudski w życiu codziennym. W-wa 1937. Gł.Księg. Wojsk. 8, s.128, [3], liczne ilustracje w tekście, inicjały, okł. oryg. , opr. pł.
Brak karty tyt. Opracowanie graficzne Atelier Girs-Barcz.

60,-
330. Fotografia pozycji 330WIĘCEK Adam - Medale Piastów Śląskich. W-wa 1958. Arkady. 8, s.79, [2], 27 tablic, okł. oryg.
Stan dobry.

50,-
331. WISZNIEWSKI Michał - Historya literatury polskiej. T.1-10. [Komplet]. Kraków 1841- 45, 1851, 1857. Nakł. aut. 8, opr. w 9 wol. : okładki w oprawie pł. z epoki, grzbiety sk. współcześnie oprawione, złocone zdobienia.
Stan bardzo dobry. 1 w ydanie. Tom 10 zawiera spis autorów w dziewięciu tomach literatury. T.8 wyd. K. Macewicz, t.9-10 wyd. T. Żebrowski (bez wiedzy autora). Główne dzieło autora(1794-1865), historyka literatury, filozofa, wydawcy źródeł. Pierwsza tak obszerna synteza rozwoju historycznego literatury polskej, zawiera mnóstwo informacji o pisarzach i utworach wcześniej nie znanych, podkreśla narodowość literatury.

4.000,-
332. Fotografia pozycji 332WITKIEWICZ Stanisław - Ostatnie słowa. Wyjątki z listów do siostry sierpień1914 - sierpień1915. Piotrków 1916. Wyd. "Wiadomości Polskich". 8, s.67, portret autora, okł. oryg. , opr. pł.
Stan bardzo dobry. Ekslibris Grzybowskich.

80,-
333. Fotografia pozycji 333WOJTYŁA Karol - Osoba i czyn. Kraków 1969. Pol. Tow. Teol. 8, s.325, [3], okł. oryg.
Stan dobry. Odręczna d edykacja: Panu P rofesorowi Wojciechowi Bartlowi z najlepszymi wyrazami na pamiątkę długiej i dobrej znajomości kard. Karol Wojtyła. Kraków, 3. VII.1970.

W. Bartel (1923-1992), prof. U. J. , historyk prawa i PAT w Krakowie, członek PAU.

1.200,-
334. Fotografia pozycji 334WOLSKA Maryla - Dzbanek malin. Medyka 1929. Nakł. Bibl. Medyckiej. 8, s.148, [2], opr. pł. Biblioteki Medyckiej opus 6.
Stan bardzo dobry. Ekslibris i podpis: St. Grzybowskiej. 1 wydanie . Wiersze w cyklach: Dzbanek malin, Nic się nie kończy nic się nie zaczyna, O dawnym Lwowie, Godziny łaskawe.

120,-
335. WORONICZ J[an] P[aweł] - Sybilla. Hymn Polski. Lwów 1869. Wyd. Mrówki. 16, s. V,96, okł. kart. Biblioteka Mrówki. I.
Podklejony grzbiet. Sybilla: poemat historyczny obejmujący w treści historię Polski; Hymn do Boga o dobrodziejstwach Opatrzności narodowi polskiemu wyświadczonych po upadku Polski.

40,-
336. WYBRANOWSKI A[leksander] - Drobiazgi z różnych czasów. Lwów [1897]. Gubrynowicz i Schmidt. Druk. Dziennika Polskiego. 16d, . s.121, opr. pł.
Stan dobry. Pieczęcie: Ze zbioru Jana Sas Zubrzyckiego. Treść: Jenerał Wybranowski, Bezpowrotnie, Szlichtada niefortunna, O intratach w przeszłym wieku, Łaska króla obok samowoli, Pan podstarości, Dawniejsze podróże, Marmobruket, Straszna kuracja, Burmistrz Stankiewicz, Pan radca, Słonka, Przestroga.

50,-
337. WYSOCKI Włodzimierz - Wszyscy za jednego. Fraszka. Wyd.4. Kijów 1898. Ks.L.Idzikowskiego. 16d, s.61, opr. pł. ozdobna.
Stan dobry. Fraszka wierszem; sprzedaż ziemi przez szlachtę obcym.

60,-
338. Fotografia pozycji 338Fotografia pozycji 338WYSPIAŃSKI Stanisław - Achilleis. Sceny dramatyczne. Kraków 1903. Nakł. aut. Druk. U. J. 8, s.174, [2], okł. oryg.
Okładka lekko przybrudzona. 1 wydanie . Utwór oparty na motywach Iliady.

120,-
339. Fotografia pozycji 339WYSPIAŃSKI Stanisław - Bolesław Śmiały. Dramat w trzech aktach. Kraków 1903. Nakł. aut. 8, s.104, [6], okł. oryg.
Przedarty fragment okładki, zagięte rogi. Podpis własnościowy. 1 wydanie . Epizod z konfliktu miedzy królem
Bolesławem Śmiałym a bpem Stanisławem.

100,-
340. Fotografia pozycji 340WYSPIAŃSKI Stanisław - Daniel. Kraków 1908. Nakł. rodziny. Druk. W. L. Anczyca i Sp. 8, s.46, [2], okł. oryg. Pisma pośmiertne t.1.
Stan dobry. 1 w ydanie.

60,-
341. Fotografia pozycji 341WYSPIAŃSKI Stanisław - Kazimierz Wielki. Kraków 1900. Nakł. aut. Druk. "Czasu", przedruk z "Czasu". 8, s. [63], 2 ilustracje w tekście i okładka rysunku St . Wyspiańskiego.
Słabo widoczne ślady zalania orzy grzbiecie, . Rapsod historyczny, 1 wydanie .

180,-
342. Fotografia pozycji 342WYSPIAŃSKI Stanisław - Legion. Scen dwanaście. Wyd.2 niezmienione. Kraków 1901. Nakł. aut. 8, s.138, okł. oryg.
Podklejony grzbiet, podpis. Dramat zbudowany z luźnych scen, przedstawia utworzenie Legionu przez A. Mickiewicza w Rzymie podczas Wiosny Ludów.

120,-
343. Fotografia pozycji 343WYSPIAŃSKI Stanisław - Powrót Odysa. Dramat w 3 aktach. Kraków 1907. Nakł. aut. 8, s.108, okł. oryg. rysunku St . Wyspiańskiego.
Naderwany lekko grzbiet. 1 w ydanie. Wątek z eposu Homera, przedstawia powrót Odyseusza po wieloletniej tułaczce w następstwie wojny trojańskiej na wyspę Itakę.

100,-
344. Fotografia pozycji 344WYSPIAŃSKI Stanisław - Warszawianka. Pieśń z roku 1831. Kraków 1898. Nakł. autora. Druk. U. J. 4, s.20, okł. oryg. projektu autora.
Książka podwójnie złożona, przedarcia na złożeniu, słabo widoczne ślady zalania na marginesie.
1 wydanie, dedykowane Leontynie Bochenkowej. Dziełem tym zapoczątkował autor serię dramatów narodowych.

180,-
345. WYSPIAŃSKI Stanisław - Wyzwolenie. Dramat w 3 aktach. Kraków 1903. Nakł. aut. 8, s.194, [3], opr. kart.
Stan dobry. 5 p odpisów: Karol Frycz . Zapiski i podkreślenia w tekście.1 wydanie.

120,-
346. [ZAGÓRSKI Adam] - Polskie pieśni wojenne i piosenki obozowe. Zebrał Ad. Z. Piotrków 1915. Wyd. "Wiadomości Polskich". 16d, s.78, [2], opr. pł. współczesna.
Przykurzona karta tyt. - Teksty pieśni patriotycznych.

50,-
347. Fotografia pozycji 347ZBIÓR przepisów organizacyjnych, służbowych i emerytalnych Magistratu M. Włocławka. Włocławek 1933. Wyd. Magistratu. 8, s.196, okł. oryg.
Stan dobry.

40,-
348. Fotografia pozycji 348ZECHENTER Witold - Guzy dla Muzy. Fraszki satyry parodie. Lwów-W-wa 1939. Książnica-Atlas. 8, s.126, okł. oryg.
Stan dobry. 1 jedyne wydanie. Okładkę projektował Konstanty Sopoćko.

50,-
349. ZEGADŁOWICZ Emil - Dziewanny. Księga pierwsza: Wiatr wiosenny. W-wa-Kraków 1927. J. Mortkowicz. 8, s.42, [1], okł. oryg.
Naddarty grzbiet. Zawiera sześć ballad. Wydanie w osobnych tomikach, równoległe z wyd. zbiorowym.

60,-
350. ZEGADŁOWICZ Emil - Dziewanny. Księga druga: Zmysły. W-wa-Kraków 1927. J. Mortkowicz. 8, s.43-95, [1], okł. oryg.
Stan dobry. Zawiera 6 ballad. Wydanie w osobnych tomikach, równoległe z wydaniem zbiorowym.

60,-
351. ZEGADŁOWICZ Emil - Dziewanny. Księga piąta: Wielka Nowina. W-wa-Kraków 1927. J. Mortkowicz. 8, s.249-332, [1], okł. oryg.
Pęknięty grzbiet. Zawiera 6 ballad. Wydanie w osobnych tomikach, równoległe z wyd. zbiorowym.

60,-
352. ZEGADŁOWICZ Emil - Dziewanny. Księga siódma: Rezurekcje. W-wa-Kraków 1927. J.Mortkowicz. 8, s.453-485, [15], okł. oryg.
Naddarta okładka. Zawiera 6 ballad. Wydanie w osobnych romikach, równoległe z wyd. zbiorowym.

60,-
353. Fotografia pozycji 353Fotografia pozycji 353ZEGADŁOWICZ Emila - Kantyczka rosista. Wadowice 1924. Nakł. "Czartaka". Druk. J. Foltina. 16d, s.30, winieta, okł. oryg. , opr. pł.
Stan bardzo dobry. Poemat, 1 wydanie . Nakład 500 egz. Okładkę w trójbarwnym drzeworycie wykonał Jerzy Hulewicz.

180,-
354. Fotografia pozycji 354ZIELENKIEWICZ Mieczysław (Z. O. H. ) - Kwietna zamieć. Kraków 1922. Sp. "Papier". 16d, s.95, okł. oryg.
Stan dobry. Wiersze, 1 w ydanie. Odręczna dedykacja autora dla Prof. Bolesława Wallek-Walewskiego, dat. : Kraków 16 grudzień 1922.

40,-
355. Fotografia pozycji 355ZIELIŃSKI Gustaw - Kirgiz. Powieść. W-wa 1857. Michał Frühling. Druk. Al. Ginsa. 16, s.64.
Bez oryg okładki. Powieść poetycka wierszem z elementami orientalnymi, pełna romantycznych idei wolnościowych.

70,-
356. [ŻEROMSKI Stefan] Maurycy Zych - Echa leśne. Kraków 1905. Tow.Uniw.Lud. im. A.Mickiewicza. Druk. W. L. Anczyca i Sp. 8, s.39, karty w ozdobnych ramkach, okł. oryg.
Na okładce ślady zalania. Brak ilustracji J. Malczewskiego. 1 wydanie . Tytuł, okładkę i ozdobne ramki zdobił Jan Bukowski.

75,-
357. ŻEROMSKI Stefan - Początek świata pracy. Nakład drugi. Kraków [po 1919]. Księg. J.Czerneckiego. 8, s.32, okł. oryg.
Naddarty grzbiet. "Wyciąg ideowy z pism życia".

20,-
358. Fotografia pozycji 358Fotografia pozycji 358ŻEROMSKI Stefan - Popioły. Powieść historyczna z końca XVIII wieku i początku XIX. T.1-2. Sześć barwnych akwarel mal. Michał Boruciński, szesnaście całostronicowych rysunków jednobarwnych, ilustracje w tekście, ozdobniki wykonał Edmund Bartłomiejczyk. Wyd. Jakób Mortkowicz. W-wa-Kraków 1928. Tow.Wyd.Druk. W.L.Anczyca i Sp. w Krakowie. 4, s.370, [1],435, [1],16 jednobarwnych tablic, ozdobniki, podobizny rkp., opr. sk. współczesna: skóra brązowa, grzbiety 6polowe, złocone napisy i zdobienia na licu i grzbiecie.
W tomie 2gim k. tyt. i przedtytułowa ze śladami zalania, brak portretów autora i 6 kolor. akwarel M. Borucińskiego. Poza tym wsystkie karty w bardzo dobrym stanie. Jeden ze 100 egz. na papierze ręcznie czerpanym mirkowskim ze znakiem wodnym: kłosek i lit. M. Wydanie ozdobne, prezentowane na Międzynarodowej Wystawie Sztuki i Techniki w Paryżu. E. Bartłomiejczyk odznaczony złotym medalem w dziale książki. Wyd. 100 egz. na ręcznie czerp. papierze mirkowskim i 1375 na bezdrzewnym papierze kluczewskim.

2.000,-
359. ŻEROMSKI Stefan - Snobizm i Postęp. W-wa-Kraków 1923. J. Mortkowicz. 16d, s.200, opr. kart. oryg.
Stan dobry. 1 wydanie . Szkic literacki zmierzający do poszukiwania postępu rzeczywistego wzbogacającego kulturę narodową w przeciwieństwie do postępu pozornego czyli snobizmu.

60,-
360. Fotografia pozycji 360ŻUŁAWSKI Jerzy - Eros i Psyche. Powieść sceniczna w 7 rozdziałach. Wyd.5 z przedmową prof. T.Sinki. Kraków 1921. Krak. Sp. Wyd. 16d, s. XV,215, opr. pł. sygn.: Piotr Grzywa introligator Kraków.
Stan dobry. Dramat osnuty na kanwie baśni Apulejusza o Amorze i Psyche.

60,-
361. Fotografia pozycji 361ŻYCIORYSY panujących w Polsce od Mieczysława Igo do Stanisława Augusta. W-wa 1861. Ks. Polska A. Dzwonkowskiego i Sp. Druk. J. Jaworskiego. 4, s.128,10, [4], 40 portretów: litografie, druga sztychowana karta tyt. (chromolitografia), opr. ppł. introligatorska, złocony napis na grzbiecie.
Niewielkie ślady zabrązowienia. Pieczęć własnościowa. Portrety panujących wg rys. Al.Lessera litografował H.Aschenbrenner w Litogr. A.Dzwonkowskiego i Sp. Aleksander Lesser (1814-1884), malarz, rysownik, ilustrator, litograf. Malował głównie obrazy o treści historycznej i portrety. Henryk Aschenbrenner, czynny w Warszawie w 2 poł. XIX w. rysownik i litograf, związany z lit. A. Pecqa i Sp. , przejętą później przez A. Dzwonkowskiego i Sp.

1.800,-

   by JotSoft © 2008-2014  0