KSIĘGOZNAWSTWO BIBLIOGRAFIA

Poz. Opis Cena
442. AMEISENOWA Zofia - Rękopisy i pierwodruki iluminowane Biblioteki Jagiellońskiej. Wrocław-Kraków 1958. Ossol. 4,s.233,[3], 12 tablic kolorowych i 256 ilustracji jednobarwnych na tablicach, opr.pł.oryg.,obwoluta.
Stan dobry.Ekslibris Tadeusza Chrzanowskiego.
120,-
443. Fotografia - kolor 48.7 kB BERICHT über die Tätigkeit des Verbandes für die Zeit vom 1.Jänner bis zum 31.Dezember 1910...
Bericht...vom 1.Jänner bis 31.Dezember 1911...
Bericht...vom 1.Jänner bis 31.Dezember 1912...
Wien 1911-13. Verl.des Verbandes. 8,s.75,88,82,okł.oryg.,opr.pł.ozdobna w 1 wol. Verband d.Vereine der Buchdrucker u.Schriftgiesser u.Verwandter Berufe Össterreichs - gegründet 1891.
Stan bardzo dobry. Sprawozdania Związku Drukarzy i Odlewaczy Czcionek za lata 1910-1912.
120,-
444. BIBLIOGRAFIA polska. Wykaz wszelakich nowości literatury i sztuki polskiej,oraz obcych,z nią związek mających,a wychodzących tak w kraju jak i za granicą. Wyd.F.A.Brockhaus w Lipsku.
R.II 1862 nr 1-12
8,s.128. Podkreślenia w tekście.
80,-
445. BIRKENMAJER Aleksander - Nobilitacja Szarfenbergerów. Kraków 1926. Nakł.Druk.U.J. 16d,s.24,4 winiety,okł.oryg.
Stan dobry.-Wyd.w nakładzie 360 egz.num.Ten 21.Dedykowane II Zjazdowi Bibliofilów Polskich w Warszawie jesień 1926 r.
50,-
446. [BOROWY Wacław,Dobrowolski Adam] B-D - Bibljoteka Uniwersytecka w Warszawie. Kraków 1925. Druk W.L.Anczyca i Sp. 16d,s.16,okł.oryg.
Stan dobry. Odbitka z IIIgo z."Silva Rerum" w 150 egz.
40,-
447. CHWALEWIK Edward - Exlibrisy polskie szesnastego i siedemnastego wieku. Wrocław 1955. Ossol. 8,s.IX,156,[1],72 tablice exlibrisów,opr.pł.oryg. IBL PAN. Biblioteka Narodowa. Książka w dawnej kulturze polskiej VI.
Stan dobry. Z indeksem nazwisk.
50,-
448. CHWALEWIK Edward - Święto książki polskiej. Poradnik bibljograficzny dla organizatorów. W-wa 1928. Tow.Bibliofilów Pol. 16d,s.169,okł.oryg.
Przetarty grzbiet.
40,-
449. DOM Książki Polskiej. Hurtownia dla Księgarzy i Wydawców Spółka Akcyjna. W-wa 1922. Druk Wł.Łazarskiego. 8,s.36,[1],1 ilustracja,okł.oryg.
Stan dobry.
40,-
450. DYBOSKI Roman - Nowsze publikacje angielskie o druku i książce. Kraków 1925. Druk W.L.Anczyca i Sp. 16d,s.18,okł.oryg.
Stan dobry. Odbitka z IIIgo z."Silva Rerum" w 150 egz.
40,-
451. ENCYKLOPEDIA wiedzy o książce. Red.Komitet. Wrocław-W-wa-Kraków 1971. Ossol. 4,s.XXII,2874 (pag.dwuszpaltowa), ilustr.w tekście,tablice jedno-i wielobarwne, opr.pł.oryg.
Stan bardzo dobry.-W układzie alfabetycznym wiadomości o książce,papierze, piśmie,drukarstwie,ilustracji,oprawach,bibliofilstwie etc.od zarania dziejów do czasów współczesnych.
200,-
452. EXLIBRIS. Czasopismo poświęcone książce założone przez Franciszka Biesiadeckiego. Organ Tow.Miłośników Książki w Krakowie,pod red.Kazimierza Piekarskiego. Kraków.
T.VII. 1925 z.1,2,3.
4,s.119,[2],37 tablic,opr.kart.-
Uszkodzony grzbiet.-Treść:Z.1 [pośw.R.Jachodzie]: S.S.Komornicki -Zbytkowne oprawy średniowieczne (Zbiór Muzeum XX.Czartoryskich);Al.Birkenmajer-Oprawa rękopisu 2470 Bibljoteki Jagiellońskiej i inne oprawy tej samej pracowni introligatorskiej XII wieku;M.Świeżawska-Introligatorzy poznańscy w wieku XVI.-Z.2:A.Chmiel-Introligatorzy cudzoziemscy i zamiejscowi w Krakowie w latach 1574-1646.-Z.3:M.Jarosławiecka -Oprawy dyplomów XVII i XVIII wieku w Bibliotece Jagiellońskiej.
Nakład 275 egz.num.:z.1 bez num.,z.2 nr 33,z.3 nr 415.-Pieczęcie.
300,-
453. FOLKIERSKI Władysław - Kłopoty francuskiego autora XVII wieku z polszczyzną. Kraków 1925. Druk W.L.Anczyca i Sp. 16d,s.12,okł.oryg.
Stan dobry. Odbitka z V-go z."Silva Rerum" w 150 egz.
40,-
454. FRIEDLEIN D.E. - Katalog ksiąg polskich,łacińskich,niemieckich i francuzkich ponajwiększej części dawniejszych tudzież rycin i mapp jeograficznych znajdujących się w Księgarni D.E.Friedleina w Krakowie,a które przez wszystkie księgarnie tak krajowe jak i zagraniczne nabyć można. Kraków 1837. Druk. D.E.Friedleina. 8,s.149,winieta tyt.
Zabrązowione karty.
120,-
455. Fotografia - kolor 44.0 kB FRIEDLEIN D.E. - No 4 Katalog książek polskich łacińskich i w innych językach które przez Publiczną Licytacyą pod przewodnictwem Marcina Strzelbickiego notaryusza publicznego i księgarnią D.E.Friedleina w dniu 5 sierpnia i w dni następne r.b. za gotową monetę polską sprzedawane zostaną;... Kraków 1845. Druk.D.E.Friedleina. 8,s.68,8,15,3, 2 winiety.
Niewielkie zabrązowienia.-2ga karta tyt.w jęz.niem.
120,-
456. GABERLE Eustachy - Egzemplarz obowiązkowy na ziemiach polskich dawniej i dziś. Z opracowanym zbiorem ustaw i rozporządzeń. Szkic historyczno-systematyczny. Lwów 1928. Ossol. 8,s.74,opr.kart.
Stan dobry.
30,-
457. HAŁACIŃSKI Kazimierz - Introligatorzy krakowscy,obrońcami miasta. Kraków 1930. Tow. Miłośników Książki. Druk. Muzeum Przemysłowego. 4,s.14,2 ilustracje, pod tyt.winieta,okł.oryg.opr.kart.
Stan dobry.
60,-
458. KATALOG Wydawnictwa Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich we Lwowie,Oddział w Krakowie, wrzesień 1939. Druk.Ossol. 16d,s.74,okł.oryg.
Stan dobry.Z indeksem autorów.
30,-
459. KOTULA Rudolf - Właściciele rękopisów i starodruków zbiorów wielkopolskich Z.Czarneckiego mieszczących się obecnie w "Baworovianum" we Lwowie. Lwów 1929. Sumpt.Fundacji W.Baworowskiego. 8,s.XV,139,28 ilustracji,okł.oryg.
Przybrudzona okładka.-Katalog opisuje 616 druków.Dedykowane IV Zjazdowi Bibliofilów Polskich w Poznaniu.Nakład 550 num.egz.Ten 93.
50,-
460. LAM Stanisław - Książka wytworna. Rzecz o estetyce druku. W-wa 1922. Nakł. i druk.Tł.Wł.Łazarskiego. 8,s.123,od s.51-111 część ilustracyjna,opr.sk.: skóra popielata, jasny szyldzik z tytułem.
Oprawa lekko przybrudzona.-Ilustracje z przykładami pięknie wydanych druków:karty tytułowe,strony,inicjały,zdobniki.Odbito 800 num.egz.na papierze Mirkowskim,jako No 2 "Bibljoteki Zawodowej Grafcznej". Egz.nr 232.
300,-
461. [MUCZKOWSKI Józef] - Zbiór odcisków drzeworytów w różnych dziełach polskich w XVI i XVII wieku odbitych a teraz w Bibliotece Uniwersytetu Jagiellońskiego zachowanych. Kraków 1985. KAW. Folio,s.10 [wstęp], k.[342],opr.kart. Reprint z wyd.:Kraków 1849.
Stan bardzo dobry. Zbiór zawiera 2816 drzeworytów z Biblii Jana Leopolity, Postylli X.Jakóba Wujka, z innych biblii, kronik, herbarzy, zielników. Uporządkowany chronologicznie w kolejności ukazywania się dzieł,z których pochodzą.Wstęp w ję.zpolskim i francuskim.
300,-
462. RYGIEL Stefan - W Wileńskiej Bibljotece Publicznej i Uniwersyteckiej. Kraków 1925. Druk W.L.Anczyca i Sp. 16d,s.10,winieta tyt.,okł.oryg.
Stan dobry. Powiększona odbitka z IVgo z."Silva Rerum" w 250 egz.
40,-
463. SOLSKI Tadeusz - 20 exlibrisów Tadeusza Solskiego. Wrocław 1968. Wrocł. Tow.Przyj.Sztuk Pięknych. 4,s.[5], 20 ekslibrisów naklejonych na kartonach, okł. oryg. wg linorytu S.Dawskiego.
Uszkodzony grzbiet okładki.Wstęp M.Radojewski.Nakład 150 egz.num.Ten 128.
100,-
464. ŚLĄSKA Biblioteka Publiczna imienia Józefa Piłsudskiego w Katowicach. Przewodnik wraz z regulaminem dla publiczności. Katowice 1938. 16d,s.53,okł. oryg. Wydawnictwa Śląskiej Biblioteki Publicznej Nr 1.
Stan dobry.
50,-
465. Fotografia - kolor 35.9 kB TUWIM Julian - Pegaz dęba czyli panopticum poetyckie. W-wa 1950. Czyt. 8, s.427,[2],okł.oryg.proj.M.Orłowska,opr.ppł.
Stan bardzo dobry.-1 wydanie.Kopalnia wiadomości dla bibliofilów i kolekcjonerów.
150,-
466. WYWIAŁKOWSKI Żegota - Czcionkarnie istniejące w dzielnicach ziem polskich od pierwszych lat założenia aż do naszych czasów biegiem lat spisał... Kraków-W-wa 1884. Nakł.aut. 16d,s.64,[1],okł.oryg.
Okładka uszkodzona.
60,-