| Poz. |
Opis |
Cena |
| 423. |
CHOCIANOWICZ Wacław - Dzieje 1 pułku artylerii lekkiej Legionów Józefa Piłsudskiego. Londyn 1967. Nakł.b.żołnierzy pułku. 8,s.587,ilustracje,mapki, opr. pł.
Stan bardzo dobry.
| 100,-
|
| 424. |
D'ABERNON [Edgar,Vincent] - Osiemnasta decydująca bitwa w dziejach świata, pod Warszawą 1920 r. Przekład z ang. Przy współpracy tłum. S.A.Arnsena oprac.i wyd.A.Dobiecki. Przedm.ministra A.Zaleskiego. W-wa 1932. Skł.gł.Druk. Mazowiecka. 8,s.183,[1],3 mapy w tekście i 3 na oddzielnych tablicach,okł. oryg.
Podklejony grzbiet okładki.
| 80,-
|
| 425. |
GÓRSKI Konstanty - Wojna 1792 roku. Kraków 1917. Centr.Biuro Wyd.N.K.N. 16 ,s.117,1 mapka [wyk.J.Mędrzycki,okł.oryg. Bibl.Legionisty T.IX i X.
Stan dobry,egz.nie rozcięty.
| 60,-
|
| 426. |
HLAWATY Andrzej - Zarys historii 6 Pułku Ułanów II Korpusu Wojsk Polskich na Wschodzie 1917-18 r. Londyn 1965. Nakł.Koła 6 Pułku Ułanów Kaniowskich. 8,s.16,4 mapki,okł.oryg.
Stan dobry.Powielone.-Ze spisem oficerów 6 Pułku Ułanów.
| 30,-
|
| 427. |
KADEN Bandrowski Juliusz - Bitwa pod Konarami. Kraków 1915. Centr.Biuro Wyd.N.K.N. 8,s.80,ilustracje,mapka,opr.ppł.
Stan dobry.-Rysunki A.S.Procajłowicza.
| 40,-
|
| 428. |
[KALENDARZ]. Informacyjny kalendarz wojskowy na rok 1935. (R.IX). Oprac.przez grono oficerów dyplomowanych pod red.T.Dekańskiego. W-wa 1934. Nakł. własny. 8,s.[34:spis firm wg branż],523,57:reklamy, 2 portrety, opr. pł.oryg.
Podklejony kartonem grzbiet.-Treść:W piętnastą rocznicę bitwy warszawskiej 1920-35,Dział ogólny: kalendarium, taryfy, władze państwa, ustrój etc.; Dział wojskowy: Obrona państwa, obowiązek wojskowy, siły zbrojne, najwyższy zwierzchnik sił zbrojnych, władze: centralne, okręgowe, garnizonowe, związki taktyczne, bronie, służby, KOP, marynarka wojenna, instytucje naukowe, prasa wojskowa, wychowanie fizyczne i przysposobienie wojskowe, wyszkolenie wojskowe, obowiązki i prawa: szeregowców, podoficerów i oficerów, wojskowe przepisy dyscyplinarne, wojskowy kodeks karny, kodeks honorowy, oficerskie sądy honorowe, flagi -chorągwie-sztandary, ordery i odznaczenia, uzbrojenie, uposażenie, zaopatrzenie emerytalne, administracja,zaopatrzenie pieniężne i materiałowe, zakwaterowanie, państwowa pomoc lekarska, sport i turystyka.
| 120,-
|
| 429. |
KALENDARZ Niepodległości. Kronika 3900 wydarzeń w okresie lat 1914-1939 w układzie chronologicznym na każdy dzień kalendarza,20 map historycznych, kalendarium na lata 1939-1940-1941. W-wa 1939. Pol.Tow. Opieki nad Sierotami po poległych wojskowych i Zakł.Wyd. M.Arct.SA. 16d,s.[4],366,opr.pł.oryg.ozdobna.
Oprawa naprawiana.-Wyd.na XX-lecie Odrodzenia Polski i XXV-lecie Wojny Światowej.Red.ogólna i całkowite oprac.kroniki lat 1914-39 M.Wieliczko.
| 60,-
|
| 430. |
KALENDARZ oficerów rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej 1927. Oficjalny rocznik Związku Oficerów Rezerwy R.P. W-wa-Kraków-Lwów 1927. 8,snlb., okł. oryg.
Pęknięty blok,poza tym stan dobry.-Treść:Kalendarium,Wykaz imion słowiańskich, Książęta i królowie polscy,Prezydenci,Dawne i dzisiejsze ordery polskie, Muzycy, Władze, Spis województw i powiatów,Skład i organizacja policji, Obowiązki i prawa oficerów rezerwy, Szkic histyczny powstania i rozwoju Zw. Oficerów Rezerwy, K.Trawiński-Zwyczaje handlowe zestawione branżami,J.Jaskólski-Podatki państwowe, czek, weksel, bank polski,pieniądz polski,M.Jasiński-Przepisy celne,St.Nahlik-Reglamentacja obrotu towarowego i pieniężnego, Jak starać się o dowód osobisty, Wł.Namysłowski-Zarys położenia prawnego cudzoziemców w Polsce,Izby Przemysłowo-Handlowe,S.Przybylski-Ułani malowane dzieci,A.Payson-Terhune-Wilk,R.Wacek-Na głuszcowych tokach,Wykaz kombatantów wolnych zawodów.
| 150,-
|
| 431. |
KRYSKA-Karski T. - Straty Korpusu Oficerów Artylerii WP 1939-1945. Londyn 1979. Nakł.aut. 8,s.68,okł.oryg.
Zaplamiona ostatnia karta.Powielone w nakładzie 500 egz.
| 40,-
|
| 432. |
KUKIEL Marian gen.bryg. - Rozbiór operacji warszawskiej z punktu widzenia obrony. 8,s.97-123,1 szkic.
Nadbitka z Bellony T.XXII z.2.Odręczna dedykacja autora dla prof.Jana Dąbrowskiego,dat.:maj 1926.
| 40,-
|
| 433. |
MAŁYSZKO Adolf pułk. - O 1920 roku. Z powodu pracy Józefa Piłsudskiego "Rok 1920". W-wa 1925. Druk."Jan Cotty". 8,s.89,okł.oryg.
Stan dobry.
| 40,-
|
| 434. |
MARKOWSKI Bolesław - Podchorążowie z Ujazdowa. Wspomnienia Szkoły Podchorążych Sanitarnych 1922-1939. W 50-tą rocznicę założenia Szkoły oprac.... Londyn 1972. Nakł.Klubu Wychowanków Szkoły. 4,s.495,[1], ilustracje, opr.pł. oryg.
Stan dobry.-Treść:Historia SPS,Wspomnienia,Księga pamiątkowa. Z indeksem nazwisk.
| 150,-
|
| 435. |
OPPMAN Edmund - Wodzowie Polski. Szlakami chwały oręża polskiego. Wyd.2. W-wa 1935. Inst.Propagandy Państwowo-Twórczej. 8,s.374,opr. pł. oryg. ozdobna.
Stan dobry.-Biografie od Bolesława Chrobrego do Józefa Piłsudskiego.
| 100,-
|
| 436. |
PIĘKNE wczoraj. Sierpień 1914 - Listopad 1918. Oprac.i przygotował do druku K.Libicki. Londyn 1964. Komitet 50-lecia Czynu Zbrojnego Józefa Piłsudskiego-6 sierpnia 1914 r. 8,s.224,3 portrety,opr.pł.oryg.
Stan dobry.Pieczęć.-Teksty wierszem i prozą.
| 80,-
|
| 437. |
ULLOA gen. - Guerre de l'indépendance italienne en 1848 et en 1849, par le général... T.1-2. Paris 1859. Hachette et Cie. 8,s.XII,422,366,mapa Włoch, 2 mapy bitew, plan Rzymu,plan Wenecji, opr.psk.z epoki:skóra jasnobrązowa, 2 szyldziki,złocone napisy,karton marmoryzowany.
Ładny egzemplarz.-Wojna niepodległościowa Włoch.T.I:Evénements antérieurs a la guerre-Campagnes du Piémont et guerre dans la Vénétie.II:Affaires de Toscane et de Sicile-Guerre de Rome blocus et siége de Venise.
| 400,-
|
| 438. |
WIARUS. Dwutygodnik dla podoficerów i aktywu żołnierskiego W.P. Red.Zb.Flisowski. Wyd."Prasa Wojskowa". W-wa.
R.I. 1947 nr 1-2 15/30.XI.-15.XII.
R.II. 1948 nr 3-25 1.I.-15.XII.
Opr.ppł.
| 100,-
|
| 439. |
WYCZÓŁKOWSKI Stefan - Zarys historji wojennej 43-go Pułku Strzelców Kresowych. Z polecenia Wojskowego Biura Historycznego oprac.major... W-wa 1929. 8,s.43,ilustracje,mapka,okł.oryg. Zarys historji wojennej pułków polskich 1918-1920.
Stan dobry.
| 60,-
|
| 440. |
ZAWADA Roman - Opowieści żołnierskie o generale Śmigłym. W-wa 1936. Gł.Księg.Wojsk. 8,s.127, plany bitew w tekście,fotografie, opr.pł.oryg.wg pomysłu autora,obwoluta.
Obwoluta naddarta.-Tematem "Opowieści" jest walka o Polskę,jaką przez 6 lat pod wodzą Komendanta i samodzielnie prowadził gen.Śmigły.
| 100,-
|
| 441. |
ŻEBROWSKI Marian Włodzimierz - Zarys historii polskiej broni pancernej 1918-1947. Londyn 1971. Zarząd Zrzeszenia Kół Oddz.Broni Pancernej. 8,s.606, ilustracje,okł.oryg.obwoluta.
Stan bardzo dobry.-Z listą imienną oficerów korpusu osobowego broni pancernej 1918-1946.
| 150,-
|