SZTUKA-RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE

Poz. Opis Cena
372. BARTEL Kazimierz - Malerische Perspektive. Grundsätze,geschichtlicher Überblick,Ästhetik. Bd.I. Deutsch hrsg.v.W.Haack. Leipzig-Berlin 1934. B.G.Teubner. 8,s.VIII,339, 404 ilustracje w tekście,opr.psk.
Stan bardzo dobry.Odręczna dedykacja autora dla dr.Al.Oszackiego.
150,-
373. BERSOHN Mathias - Katalog zbioru rysunków,szkiców i akwarel artystów malarzy polskich i zagranicznych nieżyjących,dar Mathiasa Bersohna. Ułożył... W-wa 1902. Druk K.Kowalewskiego. 16d,s.29,okł.oryg.
Stan dobry.-Katalog obejmuje 235 prac.Tekst i tyt.także w j.ros.
40,-
374. BRAUNE Heinz,Wiese Erich - Schlesische Malerei und Plastik des Mittelalters. Kritischer Katalog der Austellung in Breslau 1926. Unter Mitwirkung v. E.Kloss. Leipzig 1929. A.Kröner. 4,s.110, 252 tablice z ilustracjami,opr. pł.oryg.,futerał.
Stan bardzo dobry.Ekslibris Tadeusza Chrzanowskiego.-Katalog opisuje 211 dzieł sztuki.Z indeksem.
600,-
375. BURGEMEISTER Ludwig,[Tl.2 współautor Günther Grundmann] - Die Kunstdenkmäler der Stadt Breslau. Tl.1-2. Breslau 1930,1933. W.G.Korn. 4,s.[4],256, [4],253, 314 ilustracji w tekście i na tablicach,opr.pł. Die Kunstdenkmäler der Provinz Niederschlesien. Bd.I.
Stan dobry.Pieczęcie.
350,-
376. BURNET John - A Practical Treatise on Painting. In 3 parts,consisting of hints on composition,chiaroscuro a.colouring. The wohole illustrated by Examples from the Italian,Venetian,Flemish a.Dutch Schools. London 1827. J.Carpentier a.Son. 4,s.31, 9 miedziorytów, VI,45, 8 miedziorytów, IX,64, 8 kolorowych miedziorytów, opr.psk.z epoki w 1 wol.
Ubytki i pęknięcia skóry przy grzbiecie,poza tym stan dobry.-Rozprawa o malarstwie autorstwa szkockiego malarza (1784-1868), miedziorytnika i autora książek o sztuce. Miedzioryty wg Rembrandta,Van Dyke,Rubensa,Tycjana,Ostade,i in.
400,-
377. CYBULSKI Tadeusz - Poprzez formę i kolor. Wrażenia z podróży. Kraków 1925. Skł.gł.S.A.Krzyżanowski. Druk W.L.Anczyca Sp. 16d,s.49, 8 ilustracji autora, okł.oryg.
Stan dobry. Obszerna (całostronicowa) dedykacja autora,dat.:19/II.947.
60,-
378. DEGEN Kurt,Bleyl Wolfgang,Werbik Wiktor,Focke Franz - Die Bau- und Kunstdenkmaler des Kreises Namslau. Breslau 1939. W.G.Korn. 8,s.354, w tym 354 ilustracje, mapka, opr.pł.oryg. Die Bau-u.Kunstdenkmäler Schlesiens. Regierungsbezirk Breslau.II.
Przybrudzona oprawa.-Sztuka i budownictwo okręgu namysłowskiego.
150,-
379. DEXEL Walter - Deutsches Handwerksgut. Eine Kultur-und Formgeschichte des Hausgeräts. Berlin 1939. Propyläen Verl. 4,s.510, w tym od s.139-456 ilustracje i 30 tablic jedno-i wielobarwnych ,opr.psk.oryg.złocone zdobienia i napisy na grzbiecie.
Stan dobry.Podpis.-Rozwój rzemiosła artystycznego:szkło,bronzy,wyroby z gliny.
300,-
380. DOBROWOLSKI Tadeusz - Sztuka Województwa Śląskiego. L'Art en Silésie Polonaise. Katowice 1933. Muzeum Śl.Druk W.L.Anczyca i Sp. 4,s.151, 147 ilustracji,mapa miejscowości zabytkowych Wojew.Śl.,opr.ppł. Wyd.Muzeum Śl. Dział I T.IV.
Stan bardzo dobry.
120,-
381. FEULNER Adolf - Kunstgeschichte des Möbels. 3.Aufl. Berlin 1927. Propylaen Verl. 4,s.827, 664 ilustracje w tekście, 25 tablic,opr.psk.oryg.złocone napisy i zdobienia na grzbiecie.
Stan dobry.-Historia i rozwój meblarstwa od starożytności do końca XIX w. Z indeksem nazwisk i rzeczowym.
300,-
382. GOSIENIECKA Anna - Daniel Chodowiecki. [Wystawa] grudzień 1951-styczeń,luty 1952 r. Gdańsk,Muzeum Pomorskie. 8,s.94, 28 tablic,okł.oryg.
Stan dobry.-Katalog opisuje 759 rycin,obrazów i rysunków.
40,-
383. GROŃSKA Maria - Nowoczesny drzeworyt polski (do 1945 roku). Wrocław-W-waKraków 1971. Ossol. 8,s.510, 300 ilustracji w tekście,6 kolorowych tablic, opr.pł.oryg.
Stan dobry.-Z indeksami.
150,-
384. HELMIGK Hans Joachim - Oberschlesische Landbaukunst um 1800. Berlin 1937. Verl.f.Kunstwissenschaft. 4,s.296, 369 ilustracji w tekśce,okł.oryg.,opr.pł.
Stan bardzo dobry.-Budownictwo wiejskie na Górnym Śląsku.
350,-
385. HEYDUK Bronisław - Dahlbergh w Polsce. Dziennik i ryciny szwedzkie z dziejów "Potopu" 1656-1657. Wstęp A.Przyboś. Wrocław-W-wa-Kraków 1971. Ossol. 8 podł.s.205,w tym 110 ilustracji,opr.pł.oryg.obwoluta.
Stan dobry.-Przegląd prac Eryka Dahlbergha o tematyce polskiej;szczegółowy opis miast polskich i bitew na rycinach do dzieła S.Pufendorfa:De rebus a Carolo Gustavo Sueciae Rege gestis...Norimb.1696.
100,-
386. HOFMANN Friedrich H, - Das Porzellan. Der europäischen Manufakturen im XVIII.Jahrhundert. Eine Kunst-und Kulturgeschichte. Berlin 1932. Propyläen Verl. 4,s.537, 567 ilustracji w tekście i 24 kolorowe tablice, 5 tablic z markami, opr.ppł.oryg.złocone zdobienia i napisy.
Stan dobry.-Historia i rozwój porcelany.Z indeksem nazwisk i rzeczowym.
300,-
387. KLOSS Ernst,Rode Herbert,Stepf Wilhelm,Eberle Hilde - Die Bau-und Kunstdenkmäler des Kreises Tost-Gleiwitz. Breslau 1943. W.G.Korn. 8,s.428, w tym 463 ilustracje,plan okręgu Toszek-Gliwice,opr.pł. Die Bau-u. Kunstdenkmäler Schlesiens.Regierungsbezirk Kattowitz.V.
Przybrudzona oprawa.-Sztuka i budownictwo Opolskiego.
150,-
388. KOWALSKA Bożena - Polska awangarda malarska 1045-1970. Szanse i mity. W-wa 1975. PWN. 8,s.243,ilustracje na tablicach,opr.pł.obwoluta.
Stan bardzo dobry.
100,-
389. Fotografia - kolor 18.7 kB KUNST- und Denkmalpflege in Schlesien. 2.Veröffentlichung Niederschlesien. Breslau-Lssa 1939. Flemmings Verl. 8,s.325, 168 ilustracji.
SCHLESISCHE Heimatpflege. 1.Veröffentlichung Kunst und Denkmalpflege Museumswesen-Heimatschutz. Breslau 1935. Gauverlag-NS-Schlesien.
8,s.286, 156 ilustracji w tekście,okł.oryg.
Oprawa pł.w 1 wol. Stan bardzo dobry.
150,-
390. MALARZE polscy. Peintres polonais. Polish Painters (1850-1950). Katalog wystawy:Montreal 8 września do 13 października 1984 r. Tekst Wł.Jaworska. Tłum.B.Sidorowicz,M.Wielkie-Siemieński. 8,s.117, w tym 58 ilustracji,okł.oryg.
Stan bardzo dobry.Z biografiami artystów w jęz.pol.,franc.i ang.
60,-
391. Fotografia - kolor 48.7 kB MATLAKOWSKI Władysław - Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu. Zarysy życia ludowego. Poprzedziwszy życiorysem autora,wydał Dr.Józef Peszke. W-wa 1901. 4,s.[7],XCI,176,[2], podobizny autora,65 tablic,158 rycin w tekście, opr.ppł.ozdobna,złocone zdobienia i napisy na grzbiecie.
Poluzowany grzbiet oprawy,na kilku kartach małe zaplamienie marginesu.-Ryciny pg rysunków autora,Witkiewicza,W.Zaborowskiego,W.Eljasza i in.Okładka pg rysunku W.Zaborowskiego.
300,-
392. MODELL Julius,Springer Jaro - Der französische Farbenstich des XVIII Jahrhunderts. Stuttgart-Berlin [ca 1925]. DVA. 4,s.70, 50 kolorowych tablic, opr.ppł. oryg., zdobienia na grzbiecie.
Stan bardzo dobry.-Treść:I:Einleitung,II:Die Technik,III:Die Geschichte,IV:Die Künstler.
500,-
393. O polskiej sztuce religijnej. Praca zb.pod red.J.Langmana. Katowice 1932. Zw.Artystów Śl. 4,s.383,192 ilustracje,8 drzeworytów na tablicach,opr.pł.
Na oprawie ślad zalania.-Inicjały wykonał St.Jakubowski, drzeworyty: St.Jakubowski, W.Korzeniowska, Z.Gedliczka, F.Steller.
120,-
394. PLAKAT polski 1970-1978. The Polish Poster. Wstęp i oprac.Z.Schubert. Oprac.graficzne H.Hilscher. W-wa 1979. KAW.4,s.[12], 411 ilustracji, opr. pł. obwoluta.
Stan bardzo dobry.-Plakaty polityczne i społeczne,teatralne i muzyczne, filmowe, wystawowe i handlowe,turystyczne i sportowe,cyrkowe.
120,-
395. POTOCKI Antoni - Grottger. Lwów 1907. H.Altenberg. Druk W.L.Anczyca i Sp. 4,s.VIII,236,liczne ilustr.na tablicach jedno-i wielobarwne,opr.psk.:płóttno zielone,skóra brązowa,złocone napisy i zdobienia na grzbiecie.
Brak 3 kolor.naklejanych ilustracji,na bibułkach ochronnych ślady zabrązowienia.
200,-
396. PRACE Komisji Historji Sztuki. T.IV. Z.1-2. Kraków 1927-28. P.A.U. 4,s.292,LXXIV, 1 tablica trójbarwna,250 rycin w tekście,okł.oryg. Sprawozdań Komisji do badania historji sztuki w Polsce T.XIII.
Stan dobry.-Treść:I:A.Szyszko-Bohusz-Materiały do architektury bóżnic w Polsce; J.Mycielski-Jan Polak malarz polski w Bawarji...;L.Lepszy-Dürer w Polsce;Sprawozdania z posiedzeń.II:T.Mańkowski-August Moszyński architekt polski XVIII stulecia; St.J.Gąsiorowski-Późnohellenistyczne i wczesnochrześcijańskie tkaniny egipskie w zbiorach polskich;Sprawozdania z posiedzeń.
150,-
397. PRACE Sekcyi Historyi Sztuki i Kultury Towarzystwa Naukowego we Lwowie. T.I. Lwów 1929. Nakł.Tow.Nauk. 4,s.399, liczne ilustracje w tekście, opr.pł. złocone napisy na grzbiecie.
Stan bardzo dobry.-Treść:Wł.Podlacha-Jan Bołoz Antoniewicz 1858-1922.T.Mańkowski-Początki nowożytnego Lwowa w architekturze.Wł.Stroner-O witrażu średniowiecznym w katedrze włocławskiej.H.Schorrowa-Projekty fasady kościoła San Lorenzo we Florencyi,z epoki rozkwitu renesansu.H.Polaczkówna-Stemmata Polonica,rękopis nr 1114 Klejnotów Długosza w Bibliotece arsenału w Parużu.T.Mańkowski-Kolekcyonerstwo Stanisława Augusta w świetle korespondencyi z Augustem Moszyńskim.A.Retterówna-Polskie ilustracye książkowe XV i XVI wieku (1490-1525).
200,-
398. PRZEGLĄD Historji Sztuki. [Wyd.:] P.A.U. Kraków.
R.I-III. 1929, 1930/31, 1932/33.
4,s.IV,156,10,177,8,84,ilustracje w tekście i tablice,opr.ppł.w 1 wol.
Stan bardzo dobry.Ekslibris Tadeusza Chrzanowskiego. Komplet,więcej nie wyszło.
300,-
399. SCHIEDLANSKY Günther,Hartmann Rolf,Eberle Hilde - Die Bau- und Kunstdenkmäler des Stadkreises Oppeln. Breslau 1939. W.G.Korn. 8,s.290, w tym 245 ilustracji, plan Opola, opr.pł.oryg. Die Bau-u.Kunstdenkmäler Schlesiens.IV.
Przybrudzona oprawa,wycięty fragment k.tyt.Ekslibris T.J.Kałkowskiego.-Sztuka i budownictwo Opola.
150,-
400. SCHLESIENS Vorzeit in Bild und Schrift. Zeitschrift des Schlesischen Altertumsvereins. Neue Folge. V.Bd. Jahrbuch des Schlesischen Museums für Kunstgewerbe und Altertümer. V.Bd. Hrsg.v.K.Masner u.H.Seger. Breslau 1909. E.Trewendts Nachf. 4,s.294, liczne i ilustracje w tekście i tablice,opr.pł.
Stan bardzo dobry.
200,-
401. SCHLESIENS Vorzeit in Bild und Schrift. Neue Folge. VI.Bd. Jahrbuch des Schlesischen Museums für Kunstgewerbe und Altertümer. VI.Bd. Hrsg. v.K. Masner u.H.Sager. Breslau 1912. 4,s.256,liczne ilustracje w tekście i tablice, okł. oryg., opr.pł.
Stan bardzo dobry.
200,-
402. SCHLESIENS Vorzeit in Bild und Schrift. Neue Folge. VII.Bd. 1-2.Hälfte. Jahrbuch des Schlesischen Museums f.Kunstgewerbe und Altertümer. Hrsg.v.K. Masner u.H.Seger. 4,s.296, liczne ilustracje w tekście i tablice,okł.oryg.
SCHLESIENS Vorzeit in Bild und Schrift. Neue Folge. VIII.Bd. Jahrbuch des Schlesischen Muzeums für Kunstgewerbe und Altertümer. Festschrift zum 25jährigen Museum für Kunstgewerbe u.Altertümer. Hrsg.v.K.Masner u.H.Seger. Breslau 1924. 4,s.152,liczne ilustracje w tekście i tablice,okł.oryg.
Oprawa pł.w 1 wol. Stan dobry.Pieczęć.
400,-
403. [SCHLICHT]. Hanns Schlicht, sein Werk und sein Schaffen. Ein Lebensbild des Künstlers und eine eingehende Darstellung seiner Bedeutung für den Kirchen und Profanbau in Schlesien. Mit zahlreichen Abbildungen v.G.Sobeck. [Breslau 1925]. 4,s.27,40 ilustracji,okł.ppł.oryg.
Okładka przbrudzona.Odręczna dedykacja H.Schlichta,dat.:Breslau 24/10.28.
150,-
404. SIENKIEWICZ Jerzy - Rysunek polski. Od Oświecenia do Młodej Polski. W-wa 1970. Arkady. 8,s.409,[3],w tym 332 ilustracje jedno-i wielobarwne,opr.pł. obwoluta. Z prac Instytutu Sztuki P.A.N.
Stan dobry.-Katalog i biogramy artystów oprac.J.Derwojed.
100,-
405. SŁOWNIK artystów polskich i obcych w Polsce działających. Malarze, rzeźbiarze,graficy. Red.:J.Maurin-Białostocka,H.Bartnicka-Górska, J.Derwojed, H.Kubaszewska, i in. T.I: A-C. Wrocław-W-wa-Kraków 1971. Ossol. 8,s.XXII, 417,34: Uzupełnienia i sprostowania,opr.pł.oryg. Instytut Sztuki PAN.
Stan dobry.
300,-
406. SPRAWOZDANIA Komisyi do badania historyi sztuki w Polsce. Kraków. A.U. T.VIII. 1912 z.3-4.
Folio,s.229-412,CCLXXIII-CCCCLXX,233 ilustracje i plany w tekście,1 rozkł. tablica,okł.oryg.
Stan dobry.-Treść:A.Szyszko-Bohusz-Trzy nasze zamki:Czersk,Chęciny i Ogrodzieniec; A.Szyszko-Bohusz i J.Czekierski-Kościoły gotyckie na Mazowszu: Łomża, Szczepankowo, Wąsocz, Wizna, Niedźwiadna; A.Szyszko-Bohusz-Kościoły w Tomaszowie i Mnichowie; N.Pajzderski-Zamek Tęczyński; K.Stępowska-Polskie dywany wełniane; St.Tomkowicz-Krakowski szkic ołtarza bamberskiego, rys.prawdopodobnie Wita Stwosza; J.Czubek-Dwa inwentarze Firlejowskie z XVII w.;St.Turczyński-Nekrolog prof.dra M.Sokołowskiego; St.Turyczyński-Spis prac prof. dr.M.Sokołowskiego; Sprawozdania z posiedzeń za rok 1904 i 1905.
150,-
407. SPRINGER Elfriede - Kunstdenkmäler des deutschen Ostens. Sechsstädtabundgebiet. Görlitz b.r. F.Bokämper. 8,s.160,[1],mapka,160 ilustracji, okł. oryg.
W górnym narożniku niewielkie ślady zalania.-Ilustracje z widokami budowli miast śląskich,pod ilustracją opis.
200,-
408. [STAŻEWSKI]. Henryk Stażewski 1894-1988 w setną rocznicę urodzin. Łódź 13 grudnia 1994-26 lutego 1995. Muzeum Sztuki w Łodzi. 4,s.223, 63 ilustracje, okł.oryg.
Stan bardzo dobry.-Treść:J.Jedliński-Najprostsze formy w sztuce;J.Ładnowska-Sztuka wolnego ładu;A.Turowski-Dyskurs o Geometrii,Wolności i Rozumie; J.Kleiverda-Stażewski i De Stijl;W.Borowski-Stażewski wobec Europy;H.Stażewski-Antologia (teksty z lat 1924-1987) oprac.Z.Karnicka;J.Ładnowska-Kalendarium;Ilustracje;Katalog dzieł wystawionych.
60,-
409. [STRZEMIŃSKI]. Władysław Strzemiński 1893-1952. W setną rocznicę urodzin. Łódź 25 listopada-16 stycznia 1994. Muzeum Sztuki. 4,s.276,ilustracje w tekście i na tablicach,okł.oryg.
Stan bardzo dobry.-Treść:J.Jedliński-Konstruowanie widzenia;J.Ładnowska-Budowniczego dzieło otwarte;A.Turowski-Fizjologia oka;N.Strzemińska-Władysław Strzemiński-człowiek i artysta;Z.Karnicka-Kalendarium życia i twórczości;Ilustracje;Spis ilustracji; Katalog dzieł;Spis wystaw;Bibliografia.
60,-
410. STUDIA z historii budowy miast polskich. W-wa 1957. Arkady. 4,s.276, liczne ilustracje i plany,opr.pł. Prace Instytutu Urbanistyki i Architektury R.VI z.2/17.
Stan bardzo dobry.-Treść:Z.Świechowski-Problematyka studiów historyczno-urbanistycznych do planów zagospodarowania przestrzennego.W.Posadzy-Koronowo.S.Herbst-Bielsk Podlaski. W.Dziewulski, S.Golachowski-Brzeg. W.Posadzy-Bydgoszcz. M.Biskup -Iława. W.Tomicka-Kazimierza Wielka. Z.Grot, M.Mika-Kępon. W.Dziewulski-Legnica. A.Lutostańska-Mińsk Mazowiecki-Sandomierz. W.Dziewulski -Nysa. W.Dziewulski, S.Golachowski-Racibórz. W.Dziewulski-Strzegom. M.Biskup, M.Zdzitowiecka-Sztum. W.Dziewulski-Świdnica.
120,-
411. STUDJA do dziejów sztuki w Polsce. T.I-V. W-wa 1929-1933. Wyd.Zakładu Architektury Polskiej Politechniki Warszawskiej. Druk W.L.Anczyca i Sp.
T.I. 4,s.122,liczne ilustr.w tekście,2 barwne i 9 jednobarwnych tablic.
Treść:M.Walicki-Cerkiew św.Borysa i Gleba na Kołoży pod Grodnem.J.Raczyński-Centralne barokowe kościoły woj.lubelskiego.J.Przeworska i M.Walicki-Strop z XVI w.kościoła w Boguszycach,A.Karczewski-Nowe wykopaliska ceramiczne w obrębie zamku czerskiego.Indeks osób i miejscowości.
T.II. Varsoviana I. 4,s.99,liczne ilustracje w tekście i tablice jedno-i wielobarwne [plany].
Treść:O.Sosnowski-Powstanie,układ i cechy charakterystyczne sieci ulicznej na obszarze wielkiej Warszawy.J.Sienkiewicz-Projektowane dekoracje ścienne Teatru Narodowego. M.Walicki-Fragment gotyckich malowideł ściennych w Zamku Warsz.A.Lauterbach-Pałac Staszica,Teatr Wielki.Indeks osób i miejscowości.
T.III. 4,s.135, liczne ilustracje w tekście,tablice jedno-i wielobarwne.
Treść:M.Walicki-Malowidła ścienne kościoła św.Trójcy na Zamku w Lublinie. J.Raczyński-Przyczynki do historii ciesielskich konstrukcyj dachowych w Polsce.Indeks osób i miejscowości.
T.IV z.1-2. 4,s.98,33,ilustracje w tekście i tablice.
Treść:T.Dobrowolski-Kościół św.Mikołaja w Wysocicach.J.Starzyński-Barokowe malowidła ścienne w kaplicy św.Karola Boromusza w Łowiczu i twórca ich Michelangelo Palloni.Wł.Tatarkiewicz-Świerk,dekoracja malarska.Indeks.
T.V. Varsoviana 2. 4,s.100, 57 ilustracji w tekście.
Treść:J.Starzyński-Wilanów,dzieje budowy pałacu za Jana III.Indeks. Oprawa pł.w 1 wol.
Stan bardzo dobry.
350,-
412. TEKA Konserwatorska.
Z.1: Guerquin B.-Zamek w Drzewicy,Koszczyc-Witkiewicz J.-Kolegiata w Tumie pod Łęczycą,Biegański P.-Problem ukształtowania urbanistycznego placu przed pałacem Staszica w Warszawie. W-wa 1952. PWT. 4,s. 146, 138 ilustracji i planów w tekście.
Z.2: Majewski A.-Zamek w Pieskowej Skale. W-wa 1953. PWT. 4,s.68, 147 ilustracji i planów.
Z.3: Majewski A.-Zamek w Wiśniczu,Broniewski T.-Renesansowy ratusz w Lubaniu Śląskim,Domasłowski W.,Kwiatkowski E.,Torwirt L.-Problemy konserwacji witraży. W-wa 1956. BiA. 4,s.146, 47 ilustracji w tekście.
Opr.pł.w 1 wol. Minist.Kultury i Sztuki.Zarząd Ochrony i Konserwacji Zabytków.
Stan dobry.
120,-
413. TOŁKACZEW Zinowij - Kwiaty Oświęcimia. B.m.w.1945. Druk.Narodowa w Krakowie. 16d,s.13:Z notatnika malarza,[1],24 ilustracje,okł.oryg.,obwoluta.
Stan dobry.Egz.nr 366 z podp. autora.Odręczna dedykacja autora,dat:Kraków 28/I-46.
50,-
414. TOŁKACZEW Zinowij - Majdanek. Wystawa w Sukiennicach Kraków 1945. Nakł.Państw.Muzeum na Majdanku. 16d,s.[27],w tym 19 ilustracji,1 wkładka litograficzna z podpisem artysty,okł.oryg.
Okładka luźna.Odręczna dedykacja autora,dat.:15/V.45.Katalog obejmuje spis 50 prac artysty.Wstęp P.Sobolewski.Nakład 1000 egz.w tym 200 num.z wkładką autolitograficzną. Egz.nr 121.
100,-
415. TOŁKACZEW Zinowij - Majdanek. W-wa 1945. Czyt. 4,s.[9], 28 ilustracji, oryg.teka.
Okładka podklejona,przykurzona.Wyd.w nakładzie 600 egz.Tekst w j.pol.,ros.,ang.i franc.
80,-
416. WASYLEWSKI Stanisław - Portrety pań wytwornych. Czasy stanisławowskie. Lwów-W-wa 1924. H.Altenberg. 4,s.126,[2], 50 ilustracji w tekście i 12 tablic,okł.oryg.,opr.pł.
Stan bardzo dobry.
80,-
417. WAWRZENIECKI Marjan - Dlaczego w 1912 roku w Warszawie zanikło pojmowanie malarstwa historycznego i dziejowego momentu kulturalnego? W-wa 1912. Skł. gł.Księg.M.Arcta. 8,s.19,okł.oryg. Przyczynek do dziejów naszej kultury.
Prawy górny róg z ubytkami marginesu.Zapiska odręczna:Od autora 27/I 1935.
20,-
418. WIESE Erich - Schlesische Plastik vom Beginn des XIV.bis zur Mitte des XV. Jahrhunderts. Leipzig 1923. Klinkhardt & Biermann. 4,s.107, 66 tablic,opr. pł.oryg.
Na k.tyt.zapiska własnościowa.Ekslibris Tadeusza Chrzanowskiego.
150,-
419. WOLTYŃSKI Franciszek - Adam Chmielowski (brat Albert) jako malarz. Kraków 1938. Nakł.aut. 8,s.44,ilustracje.
Bez oryg.okładki.Ślady zalania.Odręczna dedykacja autora.
40,-
420. WYKA Kazimierz - Thanatos i Polska czyli o Jacku Malczewskim. Kraków 1971. WL. 8,s.176,[3],ilustracje,opr.pł.obwoluta.
Stan dobry.Odręczna dedykacja autora,dat.:Kraków czerwiec 1971.
50,-
421. WYSTAWA Sztuki Ludowej. Kraków 1947. Druk.Instytutu Rzem.Przem. 16,s.16,od strony 6 ilustracje.
Stan bardzo dobry.
20,-
422. ZRĘBOWICZ Roman - La gravure polonaise et les "batiks". Trad.du pol.par T. Waryński. Varsovie 1921. Bureau de la Propagande Etrangere. 4,s.16, 25 [+ okładkowa] jedno-i wielobarwnych tablic,okł.oryg.
Podkl.grzbiet.Obca dedykacja i pieczęć.-Ilustracje: Wyczółkowski, Pankiewicz, Skoczylas, Łopieński, Siedlecki, Stankiewicz, Konieczny, Rubczak, Hrynkowski; batik Z.i J.Kogut.
80,-