| Poz. |
Opis |
Cena |
| 316. |
ALBUM Krakowa. Cykl artystycznych plansz rotograwurowych. Kraków b.r. Wyd. Salonu Malarzy Polskich. Zakł.Graf."Akropol". 16 podł.,14 ilustracji z objaśnieniami w j.pol.,franc.,ang.i niem.,okł.oryg.z widokiem na Wawel.
Stan bardzo dobry.Tytuł okładkowy:Kraków.
| 60,-
|
| 317. |
ALBUM Wawelu. Kraków b.r. "Akropol". 16 podł.,16 ilustracji z objaśnieniami w j.pol.,franc.i ang.,okł.oryg.z wzorem roślinnym i widokiem Wawelu.
Okładka i karta tyt.lekko podniszczone.Tytuł okładkowy:Wawel.
| 60,-
|
| 318. |
Die ALPEN. Les Alpes. Le Alpi. Monatschrift des Schweizer Alpenclub. Red. E.Jenny,A.Roussy. Bern. Stämpfli & Cie.
Jg.I-IV. 1925-1928
8, liczne ilustracje na tablicach,mapki,opr.kart.ozdobna:białe grzbiety, jasnozielone, marmoryzowane okładki,szyldziki,złocone napisy.Bardzo ładne egzemplarze.
| 600,-
|
| 319. |
BĄKOWSKI Klemens - Kronika Krakowa z lat 1918-1923. Kraków 1925. Gebethner i Wolff. 8,s.VI,136,ilustracje na tablicach,okł.oryg.
Stan dobry,egz.nie rozcięty.-Ilustracje rys.Fr.Turek,fotografie wg zdjęć M.Hajdukiwicza.
| 60,-
|
| 320. |
BĄKOWSKI Klemens - Przewodnik po okolicach Krakowa. Kraków 19O9. Sp.Wyd. Polska. 8,s.XVI,173,2 mapy,okł.oryg.
Zaw.:Błonie,Zwierzyniec,Sikornik,Kopiec Kościuszki,Wola,Panieńskie Skały, Bielany, Łobzów, Prądniki, Dąbie, Czyżyny, Podgórze, Tyniec, Mogiła, Zabierzów, Balice, Mników, Dubie, Czerna, Tęczyn, Lipowiec, Wiśnicz, Ojców, Pieskowa Skała. 1 mapka przedarta na złożeniu.Odręczna dedykacja autora,dat.:4/X 1909.
| 80,-
|
| 321. |
BEŁZA Stanisław - Odgłosy Szkocyi. Wyd.2. W-wa 1900. Gebethner i Wolff. 16d,s.320,4 ilustracje,okł.oryg.,opr.psk.z epoki.
Ładny egzemplarz.
| 80,-
|
| 322. |
[BERLIN]. Ansichten von Berlin mit der Gewerbe-Ausstellung 1896. 16 podł., 27 fotografii z objaśnieniami,leporello,okł.kart.oryg.ozdobna:złocone zdobienia i napisy.
Kilka fotografii podklejonych na złożeniu.
| 120,-
|
| 323. |
BOEHN Max von - Spanien. Geschichte,Kultur,Kunst. Berlin 1924. C.A.Kindle. 8,s.[4],453,liczne ilustracje w tekście i kolorowe tablice, opr.pł.oryg.ozdobna.
Bardzo ładny egzemplarz.Ekslibris Tadeusza Chrzanowskiego.
| 150,-
|
| 324. |
CATALOGUS universi venerabilis cleri saecularis et regularis archi dioeceseos Leopolitanae pro Anno Domini 1833. 8,s.153,okł.kart.
Stan dobry.Z podziałem na okręgi,indeksem miejscowości i osób.
| 180,-
|
| 325. |
CHĘTNIK Adam - Kurpie. Kraków 1924. Księg.geogr."Orbis". 16d,s.140,[4], ilustr.w tekście,okł.oryg. Bibl.geogr."Orbis". Polska,ziemia i człowiek.
Stan dobry.
| 40,-
|
| 326. |
CHMIELIŃSKA Aniela - Księżacy (Łowiczanie). Kraków 1925. Księg. geogr. "Orbis". 16d,s.150,[2],ilustracje w tekście,6 kolorowych tablic,okł.oryg. Bibl. geogr."Orbis".
Stan dobry.
| 40,-
|
| 327. |
CHRZĄSZCZEWSKA Jadwiga,Warnkówna Jadwiga - Z biegiem Wisły. Obrazki o kraju. Wyd.nowe. W-wa 1904. Gebethner i Wolff. 8,s.396,VI,221 ilustracji w tekście,4 mapki,opr.kart.oryg.
Oprawa przybrudzona,Ślady zabrązowienia.
| 45,-
|
| 328. |
DECISIONS du Haut Commissaire de la Société des Nations dans la Ville Libre de Natzig 1928-1932. Entscheidungen des Hohen Kommissars... Zusammengestellt u.hrsg.beim Senat der Freien Stadt Danzig März 1933. XII. Druck v. A.W.Kafemann,Danzig. 8,s.73,73,okł.oryg.z herbem miasta.
Stan dobry.-Decyzje Kommisarza Związku Ludowego w W.M.Gdańsku,m.in.o korzystaniu z portu przez Polaków.Tekst franc.i niem.
| 100,-
|
| 329. |
EICHENDORFF Joseph - Die Marienburg. 32 Bilder. Text von... Königstein im Taunus-Leipzig b.r. Verl.d.Eiserne Hammer. 8,s.64,w tym 32 ilustracje z widokami zamku w Malborku,okł.oryg.obwoluta.
Stan bardzo dobry.
| 60,-
|
| 330. |
ELENCHUS cleri saecularis ac regularis dioecesis Łomżensis anno Domini 1933. Excudebat Offic.Typogr.Dioec.Łomżensis. 16d,s.150,[1],okł.oryg.
Stan dobry.-Z indeksem miejscowości i nazwisk.
| 60,-
|
| 331. |
ELENCHUS ecclesiarum et cleri dioecesis Podlachiensis pro anno Domini 1925. Continet statum dioecesis ad d.15 octobris 1924 an. Siedlce 1925. 16d, s.167,zachowana wierzchnia okładka.
Okładka przybrudzona.-Z indeksem nazwisk.
| 60,-
|
| 332. |
ELENCHUS venerabilis cleri saecularis ac regularis dioecesis Kielcensis pro anno Domini 1939. Kielce,typ."Jedność". 16d,s.215,okł.oryg.
Okładka lekko zaplamiona.-Z indeksem miejscowości i osób.
| 80,-
|
| 333. |
FASTNACHT Adam - Osadnictwo Ziemi Sanockiej w latach 1340-1650. Wrocław 1962.Ossol. 8,s.291,2 mapy,okł.oryg.Prace Wrocł.Tow.Nauk.Ser.A. Nr 84.
Stan dobry,egz.nie rozcięty.
| 40,-
|
| 334. |
GĄSIOROWSKI Wilhelm - Cechy krakowskie.Ich dzieje,ordynacye,listy swobody, zwyczaje i t.p. jako materyał do historyi sztuk,rzemiosł,przemysłu dawnej Polski, a mianowicie wzrostu,kwitnienia i upadku tychże w Krakowie.Z aktów cechowych i innych rękopisów zebrał...Kraków 1860. Ż.J.Wywiałkowski. 8,s. VIII,96,2 litogr.tabl.facs.,okł.oryg.opr.pł. Malarze krakowscy z.1.
Stan bardzo dobry. Pieczęć.
Treść:Przemówienie;Mistrzowie i towarzysze od 1580 do 1794 r.(Starsi Cechu Malarskiego od 1580 do 1796;Malarze krakowscy-biogramy w układzie alfabetycznym).
| 80,-
|
| 335. |
[GDAŃSK]. Hanseatische Danzig. Ein Bildwerk. Einführung:D.Krannhals. Danzig 1942. A.W.Kafemann. 8,s.[13], 104 fotografie z objaśnieniami,okł.kart., obwoluta.
Obwoluta ze śladami zabrązowienia.
| 100,-
|
| 336. |
JANICKI Zygmunt z zakonu Braci Mniejszych - Wspomnienia II Polskiej Pielgrzymki do Św.Ziemi w r.1909. Kraków 1910. Nakł.Komitetu Pielgrzymki. Druk. Al.Rippera. 8 podł.,s.59,ilustracje w tekście i na tablicach,okł.oryg.
Stan dobry.Pieczęć:Ze zbioru Jana Sas Zubrzyckiego.
| 75,-
|
| 337. |
JANOWSKI Al[eksander] - Wycieczki po kraju. [II] Opatów, Ujazd, Klimontów, Ossolin, Sandomierz. W-wa 1900. Nakł.aut. 16d,s.151,ilustracje w tekście, opr.ppł.
Stan dobry.
| 60,-
|
| 338. |
JANOWSKI Al[eksander] - Wycieczki po kraju. Wyd.2. I:Kielce-Chęciny-Karczówka-Góry Ś.Krzyskie-Bodzentyn-Wączock-Iłża-Radom. W-wa 1902. Nakł.aut. 16d,s.160,[2],ilustracje,mapa.
- Wycieczki po kraju. II:Opatów-Ujazd-Klimontów-Ossolin-Sandomierz. W-wa 1902. Nakł.aut. s.151,ilustracje,mapa.
Oprawa kart.w 1 wol.z naklejoną okł.oryg. Brak grzbietu oprawy.Obie mapy naddarte.
| 150,-
|
| 339. |
JANUSZ Bohdan - Karaici w Polsce. Kraków 1927. Ks.geogr."Orbis". 16,s.113, ilustracje,okł.oryg. Bibl.geogr."Orbis". Polska,ziemia i człowiek.
Stan dobry.
| 40,-
|
| 340. |
KUBALSKI N.A.[Mikołaj Ambroży] - Voyages en Sibérie. Recuellis par... Nouv.ed. Tours 1863. Mame et Cie. 16d,s.187,1 rycina,opr.kart. ozdobna, złocone zdobienia.
Stan dobry.-Opis podróży po Syberii powstańca 1831 r.,emigranta,historyka. publicysty, wydawcy opracowań statyst.i geograficznych.
| 80,-
|
| 341. |
MOŚCICKI Henryk - Wilno. W-wa 1922. F.Hoesick. 8,s.72,[4], 33 fotografie J.Bułhaka,okł.oryg.wg rys.F.Ruszczyca.
Obca dedykacja.-Dzieje miasta.Piękno Wilna.Kulturalna godność Wilna.
| 50,-
|
| 342. |
ORŁOWICZ Mieczysław,Kordys Roman - Illustrierter Führer durch Galizien. Mit einem Anhang:Ost-Schlesien v.Johann Kotas u.Josef Londzin. Wien-Leipzig 1914. A.Hartleben's Verl. 16d,s.XVI,388,103 ilustracje w tekście,11 tablic,2 plany:Kraków i Lwów,mapa Tatr,opr.pł.oryg. A.Hartleben's illustrierter Führer No 66.
Brak mapy Karpat i Galicji.
| 250,-
|
| 343. |
OSTASZEWSKI-Barański K[azimierz] - Z dorzecza Wełtawy. Lwów 1905. Druk.M. Schmitta i Sp. 8,s.VIII,208,okł.oryg.
Stan dobry.Pieczęć:Ze zbioru Jana Sas Zubrzyckiego.
| 60,-
|
| 344. |
PIĘKNO Warszawy. T.I,III,IV,V. W-wa 1936-37. Druk.:Galewski i Dau, Druk. Miejska. 8,s.20, 40 ilustracji, s.27, 40 ilustracji, s.31, 42 ilustracje,s.30, 45 ilustracji, okł.oryg.kiego,tekst oraz fotografie T.Przypkowskiego.
W cz.V obca dedykacja,w cz.IV grzbiet z małym ubytkiem.-Ilustracje naklejone na kartonach.Przedmowa prezydenta S.Starzyńskiego,tekst T.Przypkowski, ks.Wł.Kwiatkowski. Fotografie:T.Przypkowski i in. Cz.III z tyt.:Pomniki,IV: Kościoły, V:Tablice i miejsca pamiątkowe.
| 300,-
|
| 345. |
POWELL J.W. - Exploration of the Colorado River of the West and its Tributaries. Explored in 1869,1870,1871,and 1872, under the Direction of the Secretary of the Smithsonian Institution. Washington 1875. Gov.Print.Office. 4,s.XI,291,80 ilustracji na tablicach i w tekście,opr.psk.z epoki.
Oprawa naprawiana,podklejone pęknięcia przy grzbiecie,na 3 kartach indeksu podklejone naddarcia.-Raport z badań przeprowadzonych w dorzeczu Kolorado. I:History of the Exploration of the Canons of the Colorado.II:On the Physical Features of the Valley of the Colorado.III:Zoology.
| 500,-
|
| 346. |
PRUSZCZ Piotr Hiacynt - Klejnoty stołecznego miasta Krakowa albo kościoły i co w nich jest widzenia godnego i znacznego. Wyd.K.J.Turowskiego. Kraków 1861. Nakł.druk."Czasu". 16d,s.IV,232,[3],plan miasta-stan z r.1787,okł.oryg., opr.pł.współczesna. Biblioteka Polska.
Stan dobry.Z wiadomością o autorze pióra K.Hoszowskiego.
| 120,-
|
| 347. |
PTAŚNIK Jan wyd. - Cracovia artificum 1300-1500. T.1. Wyd... Kraków 1917. A.U. 8,s.28,482,opr.pł. Źródła do historyi sztuki i cywilizacyi w Polsce T.IV. Wyd.Komisyi Historycznej.
Stan bardzo dobry.Z indeksem nazwisk i rzeczowym.
| 150,-
|
| 348. |
ROCZNIK archidiecezyj Gnieźnieńskiej i Poznańskiej na rok 1934. Poznań 1934. Nakł.Kancelarii Prymasa. 16d,s.428,okł.oryg.
Stan dobry.-Z indeksem osób i miejscowości.
| 80,-
|
| 349. |
ROCZNIK Krakowski. T.I-II. Wydawnictwo Tow.Miłośników Historyi i Zabytków Krakowa. Red.St.Krzyżanowski. Kraków. Druk."Czasu".
T.I. 1898. 4,s.[2],371,83 ryc.w tekście i 2 tablice światłodrukowe.
Treść:Fr.Piekosiński-Sala gotycka w kamienicy hetmańskiej.Wł.Łuszczkiewicz-Stare cmentarze krakowskie.St.Kutrzeba-Piwo w średniowiecznym Krakowie. St.Tomkowicz-Prałatówka parafii N.P.Maryi i jej architekci.K.EstreicherTeatr krakowski.St.Tomkowicz-Pogrzeb zamożnego mieszczanina krakowskiego w XVII w.St.Wyspiański-Dawna polichromia kościoła św.Krzyża.St.EstreicherUstawy przeciwko zbytkowi w dawnym Krakowie.L.Lepszy-Cech złotniczy w Krakowie.A.Chmiel-Herb Cyrusów,mieszczan krak.K.Potkański-Kraków przed Piastami.St.Krzyżanowski-Morsztynowie w XV w.J.Wawel-Louis-Pierwsza rekrutacja w Krakowie.Sprawozdanie i spis członków.
T.II. 1899. 4,s.234, 42 ryciny w tekście i 3 tablice w chromotypii.
Treść:Łuszczkiewicz Wł.-Najstarszy Kraków na podstawie badania dawnej topografii.Kutrzeba St.-Historia rodziny Wierzynków.Chmiel A.-Dawne wyroby nożowników krakowskich i znaki na nich.Zubrzycki J.-Krakowska szkoła architektoniczna XIV w.Tomkowicz St.-Przyczynek do historii Szkotów w Krakowie i w Polsce.Sternschuss A.-Godła domów krakowskich.Wyspiański St.-Witraże dominikańskie. Krzyżanowski St.-O sejmikowaniu mieszczaństwa krakowskiego. Sprawozdanie Towarzystwa i spis członków.
CHMIEL Adam - Wykaz osób,miejscowości i rzeczy do T.I Rocznika Krakowskiego. Kraków 1899. Nakł.Towarzystwa. 4,s.LI.
Oprawa pł.w 1 wol.,złocone zdobienia i napisy.Bardzo ładny egzemplarz.
| 300,-
|
| 350. |
ROCZNIK Krakowski. T.III-IV.
T.III. 1900. 4,s.214, 23 ryciny w tekście i 4 tablice statyst.,okł.oryg.
Treść:Tomkowicz St.-Włosi kupcy w Krakowie w XVII i XVIII w.Kutrzeba St. -Finanse Krakowa w wiekach średnich.Łuszczkiewicz Wł.-Dawny romański kościół św.Wojciecha na podstawie własnych zdjęć i badań.Chmiel A.-Z herbarza mieszczańskiego (herby Foxów).Kutrzeba St.-Ludność i majątek Kazimierza w końcu XIV stulecia.Objaśnienia winiet i ornamentów drukarskich.Sprawozdanie i spis członków Towarzystwa.
T.IV. 1900. 4,s.267, 45 rycin w tekście,21 tablic w cynkotypii i 7 reprodukcji w światłodruku,okł.oryg.:litografia wg rysunku St.Wyspiańskiego.
Treść:Krzyżanowski St.-Poselstwo Kazimierza Wielkiego do Awinionu i pierwsze uniwersyteckie przywileje.Tomkowicz St.-Gmach Biblioteki Jagiellońskiej.Abraham Wł.-Początek biskupstwa i kapituły katedralnej w Krakowie.Potkański K.-Granice biskupstwa krakowskiego.Lepszy L.-Pergameniści i papiernicy krakowscy w ubiegłych wiekach i ich wyroby.Estreicher St.-Sądownictwo rektora krakowskiego w wiekach średnich.
Oprawa pł.w 1 wol.,złocone zdobienia i napisy. Stan bardzo dobry.
| 500,-
|
| 351. |
ROCZNIK Łódzki poświęcony historji Łodzi i okolicy. T.III. Łódź 1933. Wyd. Archiwum Akt Dawnych M.Łodzi pod red.J.Raciborowskiego i współudziale Br. Ziemięckiego i K.Kaczmarczyka. 4,s.432,439-40,opr.psk.
Brak s.433-438:Regulamin wewnętrzny i pracowni naukowej Archiwum.
Treść:J.Kochanowski-Przedmowa,M.Handelsman-Zamiast programu badań, J.Paczkowski - Międzykomunalne związki miast polskich,A.Bachulski-O potrzebie założenia w Łodzi archiwum gospodarczego,J.Siemieński-Źródła archiwalne do historii Łodzi,J.Siemieński-Księgi miejskie dawnej Łodzi,A.Stebelski-Archiwalia łódzkie z okresu rządów pruskich 1793-1807,K.Konarski-Archiwalia łódzkie w Państw.Archiwum Akt Dawnych w Warszawie,St.Arnold-Stosunki gospodarczo-społeczne w okolicach Łodzi we wczesnem średniowieczu,M.Baruch-Nazwa Łodzi,K.Kaczmarczyk-Lokacja starej Łodzi na prawie niemieckiem w r.1387, R.Przelaskowski-Listy prymasa Ostrowskiego do biskupa Rybińskiego i wzmianka w nich o Łodzi,M.Bałaban-Przedmowa do pracy Alperina p.t.Żydzi w Łodzi,A.Alperin-Żydzi w Łodzi:Początki gminy żydowskiej 1780-1822, K.Konarski Stanisław Staszic w Łodzi w r.1825,J.Raciborski-Dawny ratusz łódzki,M.Rawita-Witanowski-Łódź w czasie rewolucji 1831 r.,Al.Hoffig-Powstanie listopadowe w świetle dokumentów łódzkich, R.Przelaskowski-Zagadnienia polityczne w życiu wyznaniowem Łodzi w XIX w., J.Litwin-Łódzkie surogaty monety zdawkowej z okresu powstania styczniowego,W.Łopaciński-Projekt założenia instytutu politechnicznego w Łodzi w latach 1864-67,Al.Kraushar-Ze wspomnień niedawnej przeszłości (fragment), E.Rosset-Łódź w latach 1860-70 (zarys historyczno-statystyczny),Bibliografia Łodzi za rok 1927,Ś.p.prezydent M.Cynrski,Sprawozdanie archiwalne,Statut Archiwum, Regulaminy Archiwum.
| 400,-
|
| 352. |
[SCHEMATISMUS]. Provinzial Handbuch der Königreiche Galizien und Lodomerien für das Jahr 1845. Lemberg,k.k.galiz.Aerarial Druck. 8,s.497,[75], okł. kart.oryg.
Okładka uszkodzona,podklejona taśmą,niewielkie zabrązowienia.-Władze, urzędy, instytucje z podziałem na okręgi i stanem osobowym.Z indeksem osób zamieszczonych w szematyzmie.
| 200,-
|
| 353. |
[SCHEMATISMUS]. Galizisches Provinzial-Handbuch für das Jahr 1869. Lemberg,k.k.galiz.Aerarial-Staats-Druck. 8,s.XXXII,814,opr.kart.oryg.
Stan dobry.-Wykaz władz,urzędów,zakładów,instytutów,zakładów dobroczynnych, kościołów etc.z wykazem osobowym instytucji i podziałem na okręgi. Od s.717 Indeks osób wymienionych w szematyźmie.
| 250,-
|
| 354. |
SCHEMATISMUS universi venerabilis cleri dioeceseos graeco catholicae Premisliensis pro anno Domini 1830. Conscriptus A.R.Joseph Lewicki. Premisliae,Typ.Episc.Rit.Graeci C. 16d,s.207,okł.kart.oryg.
Ubytek połowy grzbietu,ślady zabrązowienia. Indeksy osób i miejscowości. Okładka z tytułem:Status personalis universi venerabilis cleri....
| 250,-
|
| 355. |
SCHEMATISMUS universi venerabilis cleri saecularis et regularis dioeceseos Ritus Latini Premisliensis pro anno Domini 1854. Premisliae 1854. Typ.Cappituli. 16d,s.124. (Z indeksem osób i miejscowości).
SZEMATYZM szkół ludowych i ich nauczycieli pod kierunkiem konsystorza przemyskiego obr.łac.na rok 1854. Przemyśl 1854. Druk.Kapituły Przem. 16d,s. 21,okł.kart.
Okładka podniszczona, karty ze śladami zalania w l.g.rogu. Odręczna dedykacja dla Al. Krasickiego w Dubiecku.
| 180,-
|
| 356. |
SCHNÜR-Pepłowski Stanisław - Obrazy z przeszłości Galicyi i Krakowa (1772 -1858). T.1-2. Lwów 1896. Gubrynowicz i Schmidt. 8,s.400,IV,opr.ppł.:płótno beżowe,karton marmoryzowany,szyldziki.
Stan bardzo dobry.-Treść:Lwów i Lwowianie,Dziatwa Apollina,Nasze zdrojowiska, Cracoviana,Silva Rerum.
| 150,-
|
| 357. |
SCHROLLER Franz - Schlesien. Eine Schilderung des Schlesierlandes von... Bd.I-III. Glogau [1885,1888]. C.Flemming. 8,s.VIII,384,VIII,410,VIII,415, 81 stalorytów z widokami, 152 drzeworyty w tekście,opr.pł.ozdobna:płótno zielone, złocone zdobienia i napisy,czarne widoki.
Oprawa pęknięta przy grzbiecie i podklejenia taśmą bloku książki w t.I,małe pęknięcie przy grzbiecie t.III.-Opis Ziemi Śląskiej:historia,kultura, geografia,ludność,urzędy,etc.
Ryciny Th.Blätterbauera, m.in. piekne widoki Wrocławia, Kłodzka, Nysu, Głogowa i In. Rzadkie, wyczerpujące dzieło o Ziemi Śląskiej.
| 4,000,-
|
| 358. |
SIENNICKA Halina - Uroda Jugosławji. W-wa 1936. Inst.Wyd."Bibl.Polska". 8, s.360,liczne ilustracje w tekście,opr.pł.współczesna. Bibl.Jugosłowiańska T.IX.
Stan bardzo dobry.
| 60,-
|
| 359. |
SMOLEŃSKI Jerzy - Morze i Pomorze. Poznań b.r. Wyd.Polskie R.Wegner. 8,s. XVI,139,[2],liczne ilustracje [heliogr.],opr.ppł. Cuda Polski.
Stan bardzo dobry.Ekslibris Tadeusza Chrzanowskiego.
| 120,-
|
| 360. |
SPIS duchowieństwa i parafij Diecezji Łódzkiej 1939. Łódź, nakł. Semin. Duchownego. 16d,s.170,[6],23,okł.oryg.
Stan dobry.
| 80,-
|
| 361. |
STASIAK Ludwik - Ilustrowany przewodnik po Krakowie,po jego kościołach, pałacach,muzeach,bibliotekach,murach miejskich i starożytnych domach. Kraków [1919]. J.Czernecki. 16d,s.134,[2],ilustracje w tekście,7 kolorowych tablic, kolorowy składany plan miasta,opr.pł.współczesna.
Stan dobry.
| 80,-
|
| 362. |
SZEMATIZM vsego greko-katolickogo klira zluczenich eparchij Peremiskoi, Sambirskoi i Sjanickoi na rik 1918. Peremiszl 1918. Gr.Kat.Kapituła. 8,s.XXVIII,252,okł.oryg.
Pieczęć i podpis.Z indeksem osób i miejscowości.
| 60,-
|
| 363. |
SZEMATIZM greko-katolickogo duchovenstva zluczenich eparij Peremyskoi, Sambyrkoi i Sjanickoi na rik Bożij 1937. Peremiszl 1937. Gr.-Kat. Episkop. Konsist. 8,s.163,okł.oryg.
Zaplamienia na górnym marginesie.Z indeksem osób i miejscowości.
| 60,-
|
| 364. |
TALKO-Hryncewicz Juljan - Muślimowie czyli tak zwani Tatarzy litewscy. Kraków 1924. Księg.geogr."Orbis". 16d,s.126,ilustracje w tekście,okł.oryg. Bibl.geogr."Orbis". Polska,ziemia i człowiek.
Stan dobry.
| 40,-
|
| 365. |
UDZIELA Seweryn - Krakowiacy. Kraków 1924. Księg.geogr."Orbis". 16d,s.154, [6],ilustracje,okł.oryg. Bibl.geogr."Orbis". Polska,ziemia i człowiek. Stan dobry.
| 40,-
|
| 366. |
WASYLEWSKI Stanisław - Bardzo przyjemne miasto. Poznań [1929]. Wyd. Polskie R.Wegner. 8,s.[6],283,[4],12 ilustracji,okł.oryg. Bibl.Autorów Polskich.
Przybrudzona okładka.-2 wydanie Historii Lwowskich.
| 50,-
|
| 367. |
WASYLEWSKI Stanisław - Lwów. Poznań [1931]. Wyd.Polskie R.Wegner. 8,s.172, liczne ilustracje w tekście,okł.oryg.,opr.ppł. Cuda Polski.
Stan dobry.Ekslibris Tadeusza Chrzanowskiego.
| 120,-
|
| 368. |
WOJEWÓDZTWO Śląskie 1918-1928. Rozwój administracji samorządowej Województwa Śląskiego w zarysie. Informator i przewodnik po Wystawie Województwa Śląskiego na Powszechnej Wystawie Krajowej w Poznaniu. Katowice 1929. Śl. Rada Wojew. 8,s.[2],400,liczne ilustracje w tekście, kolor. mapa Woj. Śląskiego, okł.oryg.
Stan dobry.-Redakcja:L.Ręgorowicz,M.Dworzański,M.Wł.Tułacz.-Od s.350 dział reklam.
| 120,-
|
| 369. |
WOLSKI Krzysztof - Osadnictwo dorzecza górnego Wiaru w XV wieku. Lublin 1958. UMCS. 8,s.45. Annales U.M.C.S. Vol.XI,1. Sectio B.
| 18,-
|
| 370. |
WOLSKI Krzysztof - Osadnictwo okolic Pruchnika w XV wieku. Przemyśl 1958. TPN w Przemyślu. 8,s.57. Nadb.z t.IX Rocznika Przemyskiego.
| 18,-
|
| 371. |
ZWOLIŃSKI Tadeusz - Zakopane i Tatry Polskie w zimie. Informacje o Zakopanem,sporty zimowe,krótki przewodnik zimowy. Zakopane 1934. Księg.L.Zwolińskiego. 16d,s.176,plan Zakopanego,ilustracje,okł.oryg.
Stan dobry.
| 40,-
|