| Poz. |
Opis |
Cena |
| 257. |
SKAŁKOWSKI Adam Mieczysław - Książę Józef. Bytom G.-Ś.1913. Nakł.i czc."Katolika". 4,s.[4],452,ilustr.w tekście,10 kolorowych ilustracji na tablicach wg obrazów Br.Gembarzewskiego, opr.pł.oryg. ozdobna, sygn.:J.B[ukowski]: płótno granatowe,złocone zdobienia roślinne na grzbiecie i takaż bordiura na licu okładki,pośrodku napisy,brzegi kart barwione.
Pieczęcie na k.tyt.i ilustracjach,poza tym bardzo ładny egzemplarz.
| 400,-
|
| 258. |
SKARGA Piotr - Pisma wszystkie. Wyd.staraniem S.Fr.Michalskiego-Iwieńskiego ze współudziałem A.A.Kryńskiego. T.1-2 [z 4,więcej nie wyszło].
2 pierwsze tomy z 1 wydania zupełnego pism P.Skargi.
T.I: Pobudki do modlitwy do żołnierzów. 40 godzin czasu wojny w samej potrzebie. W-wa 1923. Wyd.Ultima Thule. 8,s.III,[7],125.
T.II: Kazania sejmowe wzywanie do pokuty obywatelów Korony Polskiej i W.X. Litewskiego. W-wa 1924.Wyd.Ultima Thule. 8,s.III,[1],147.
Okładki oryg.,opr.pł.w 1 wol. Stan bardzo dobry.
Piękne bibliofilskie wydanie,na papierze czerpanym,czcionki dwubarwne.Na okładkach winiety z orłem.Odbito 525 egz.num. Ten 176 z podpisem wydawcy.
| 250,-
|
| 259. |
SKRZYPEK Stanisław - Ukraiński program państwowy na tle rzeczywistości. Wyd.2. Londyn 1967. Koło Lwowian. 8,s.104,1 mapa,okł.oryg.
Stan dobry.
| 35,-
|
| 260. |
SŁOWACKI Jules - Oeuvres completes de... T.2:Kordian. Trad.et préface W.Gasztowtt. Varsovie 1956. Théatre National. 16d,s.124,okł.oryg.
Stan dobry.-Przedruk z wyd.:Paris 1870.
| 40,-
|
| 261. |
SOBAŃSKI Antoni - Cywil w Berlinie. W-wa 1934. "Rój". 16d,s.198,[10],opr. ppł.
Stan bardzo dobry.Podpis.-Stosunki panujące w Trzeciej Rzeszy,opisane przez wysłannika "Wiadomości Literackich".
| 40,-
|
| 262. |
[SOKOLSTWO]. Sveslavensko sokolstvo. Svesokolski Slet 1930. Jubilarno izd. Saveza Sokola Kraljevine Jugoslavije. Beograd 1930. Vreme. 4,s.509, XCVII, [66:reklamy], liczne ilustracje w tekście,17 portretów na oddzielnych tablicach, opr. pł.oryg.ozdobna z herbami.
Stan dobry.-Od s.241-249 w j.pol.:Rozwój Sokolstwa w Polsce.W tekście ilustracje dotyczące Sokolstwa w Polsce, portrety na tablicach:Ignacy Mościcki, Marszałek Józef Piłsudski, Adam Zamoyski.
| 400,-
|
| 263. |
SPRAWOZDANIE z pięćdziesięcioletniej działalności Krakowskiego Towarzystwa Technicznego 1877-1927. Kraków 1927. Krak.Tow.Techn. 8,s.107, okł.oryg.
Stan dobry.-Ze spisem członków od 15 maja 1877 do 15 maja 1927 r.
| 50,-
|
| 264. |
STANKIEWICZ W.J. - The Accomplished Senator of Laurentius Goslicius. [Monachium] 1946. Oficyna Warsz.Abroad. 8,s.40,[1],sygnet druk.na okładce i na karcie tyt.,inicjały,okł.oryg.
Stan bardzo dobry.-Zawiera biografię Wawrzyńca Goślickiego i omówienie angielskiego tłumaczenia jego pracy z 1568 r."De optimo Senatore".
Bibliofilskie wydanie.Egz.nr 1159.Inicjały zaczerpnięte z druków Stanisława Polonusa."The Accomplished Senator" jest czwartą publikacją Oficyny Warsz.Abroad.
| 150,-
|
| 265. |
STARKEL Romuald - Opowiadanie o królu Janie Sobieskim. Wyd.3. Lwów-W-wa-Kraków 1907. Pol.Tow.Pedagog. 8,s.42,ilustr.,okł.kart.oryg.
Podkl.grzbiet okładki.
| 50,-
|
| 266. |
STĘPOWSKI Junosza Kazimierz - Listy miłosne ... Do druku podał,wstępem i przypisami opatrz.H.Szletyński. W-wa 1973. PIW. 16d,s.149,okł.kart.oryg.
Stan dobry.Odręczna dedykacja H.Szletyńskiego,dat.:6.6.73.-1 wydanie.
| 40,-
|
| 267. |
STRUG Andrzej - Ludzie podziemni. [Seria I]. Przedmowa St.Posner. W-wa 1927. Księg.Robotnicza. 16d,s.165,[7],portret autora,okł.oryg.
Stan dobry,egz.nie rozcięty. 3 wydanie.
| 35,-
|
| 268. |
STUPNICKI Hipolit - Herbarz polski i imionospis zasłużonych w Polsce ludzi wszystkich stanów i czasów;ułożony porządkiem alfabetycznym na podstawie Herbarza Niesieckiego i manuskryptów. T.1-3. Londyn 1963. Figaro Press. 8, s.246,280,236,liczne herby w tekście,opr.pł.w 1 wol. Przedruk z wyd.:Lwów 1855,druk.K.Pillera.
Stan bardzo dobry.
| 180,-
|
| 269. |
[SUFFCZYŃSKI Kajetan] K.S.Bodzantowicz - Rodzina konfederatów. Pan starosta Warecki. Pan marszałek Łomżyński [Kazimierz Pułaski]. Obrazki historyczne. Wyd.2. Lwów 1833. Gubrynowicz i Schmidt. 8,s.IV,375. [Bibl.najciekawszych powieści i romansów].
Bez oryg.okładki.Pieczęć:Ze zbioru Jana Sas Zubrzyckiego.
| 75,-
|
| 270. |
SUŁKOWSKI Tadeusz - Dom złoty. Londyn 1961. OPiM. 8,s.83,portret autora [rysunek F.Topolskiego?],okł.oryg.
Stan bardzo dobry.-Wybór wierszy zamieszczanych w czasopismach emigracyjnych.
| 60,-
|
| 271. |
SZANTROCH Tadeusz - Po czabańskim gościńcu. Kraków 1935. Tow. Miłośników Książki. Druk W.L.Anczyca i Sp. 16d,s.70,okł.oryg.proj. J.Książek, opr.pł.współczesna.
Stan bardzo dobry.Odręczna dedykacja autora dla K.L.Konińskiego,dat.:W Krakowie dn.14/II 1936 r.-1 wydanie.Wiersze w cyklach:W Beskidzie,Po czabańskim gościńcu, Kraków,Matce mojej,Momenty.
| 120,-
|
| 272. |
SZYDŁOWSKI Roman - Teatr w Polsce. W-wa 1972. Interpress. 8,s.166,[2], okł. oryg.
Stan dobry.Odręczny podpis aktora:Z pozdrowieniami Jan Świderski 17.9.72r.
| 30,-
|
| 273. |
SZYMANOWSKI Józef - Poezye. Wilno 1822. Druk.przy ul.Sto-Jańskiey u B.Neumana. 16d,s.154,[2],winieta tyt.,opr.psk.z epoki.
Obcięty prawy margines.-Treść:Opis życia J.Szymanowskiego [przez St.Potockiego], Tłumacz do czytelnika,Świątynia Wenery w Knidos,Wiersze różne.
| 120,-
|
| 274. |
[SZYMONOWICZ]. Szymon Szymonowicz i jego czasy. Rozprawy i studja. Pod red.St.Łempickiego. Zamość 1929. Nakł.Komitetu obchodu 300-nej rocznicy zgonu Sz.Szymonowicza. 8,s.VII,330, 4 portrety,podobizna k.tyt.,plan z widokiem Zamościa, opr.ppł.
Stan bardzo dobry.-Autorzy: J.Kallenbach, J.Skoczek, T.Sinko, W.Weintraub, H.Życzyński, St.Łempicki, L.Białkowski, J.Riabinin, Al.Czołowski, J.Krzyżanowski, i in.
| 80,-
|
| 275. |
SZYSZŁŁO Wincenty - Samorząd czy autonomia. (Z powodu broszury posła Jana Steckiego). W-wa 1907. Druk K.Kowalewskiego. 16d,s.27,okł.oryg.
Stan dobry.Pieczęć.Odręczna dedykacja autora dla nie wymienionego z nazwiska ks.bpa E.Likowskiego,autora Unii Brzeskiej.
| 30,-
|
| 276. |
ŚPIEW wojny. [Antologia poetycka.Red.Stefania Skwarczyńska i Mirosław Żuławski. [Lwów] 1944. (Gnomy TDW.Odbito w Tajnych Drukarniach Wojskowych). 8,s.36,[1],okł.oryg.
Stan dobry."Odbito 1100 egz....Dochód przeznaczony na pomoc ofiar terroru ukraińskiego".-Chojn.843.
| 50,-
|
| 277. |
TARNOWSKI Jan - Badania historyczne. Jaki wpływ mieć mogły mniemania i literatura ludów wschodnich na ludy zachodnie, szczególniey we względzie poezyi. Rzecz czytana na posiedzeniu Tow.Królewskiego Przyiaciół Nauk... W-wa 1819. Druk.X.Piiarów. 8,s.205.
Nieznaczne zabrązowienia.Pieczęć:Ze zbioru Jana Sas Zubrzyckiego.
| 100,-
|
| 278. |
TERLECKI Tymon - Conrad w kulturze polskiej. Londyn 1957. B.Świderski. 8, s.16,okł.oryg. Odb.z książki zbiorowej "Conrad żywy".
Stan dobry.Odręczna dedykacja autora J.E.Płomieńskiego,dat.:Londyn 19.3.58
| 40,-
|
| 279. |
TETMAJER Kazimierz Przerwa - Janosik król Tatr. "Legenda Tatr" w opracowaniu dla młodzieży. W-wa [1924]. Inst. Wyd. "Zdrój". 8,s.176,1 ilustracja-drzeworyt W.Skoczylasa, okł.kart.oryg.z postacią Janosika.
Stan dobry.
| 50,-
|
| 280. |
TETMAJER Kazimierz Przerwa - Wiersz z okoliczności sprowadzenia zwłok Adama Mickiewicza. Kraków 1890. W.Kornecki. 8,s.[6].
Stan dobry.
| 60,-
|
| 281. |
THIEL Erika - Geschichte des Kostüms. Die europäische Mode von den Anfängen bis zur Gegenwart. Berlin 1968. Henschelverlag Kunst u.Gesellschaft. 8, 696,[2],70 kolorowych i 732 czarnobiałe ilustracje, opr.pł.oryg. ozdobna, obwoluta.
Stan dobry.-Kostiumologia europejska od początków do współczesności.
| 120,-
|
| 282. |
THIETMAR - Kronika. Z tekstu łac.przetł.,wstępem poprz.i komentarzem opatrz.M.Z.Jedlicki. Obok tłumaczenia tekst oryginału. Poznań 1953. Inst.Zach. 8,s.XCIV,652,[1],1 tablica genealogiczna,okł.oryg. Bibl.Tekstów Historycznych T.III.
Stan dobry.-Kronika biskupa Merseburgskiego,jako jedno z najdawniejszych świadectw historycznych o Polsce.Obszerne źródło do historii Niemiec i krajów słowiańskich X i XI w.Z indeksem osób i miejscowości.
| 60,-
|
| 283. |
TOKARZ Fr[anciszek] - Teizm czy ateizm w Samkhyakarika. Quaesto de atheismo systematis Samkhya in Samkhyakarika expositi. Kraków 1946. Druk.U.J. 8, s.28,okł.oryg.
Stan dobry.Odręczna dedykacja autora dla prof.Z.Klemensiewicza,dat.:Kraków 21 czerwca 1948 r.-Ze streszczeniem w jęz.łac.
| 30,-
|
| 284. |
TREPKA Nekanda Walerian - Liber generationis plebanorum ("Liber chamorum"). Wyd.W.Dworzaczek,J.Bartyś,Zb.Kuchowicz pod red.W.Dworzaczka. Cz.1-2. Wrocław 1963. Ossol. 8,s.LXXVIII,[1],680,[2],381,[2],8 tablic-podobizny rkp. ,opr.pł.obwoluta. IBL PAN Bibl.Pisarzów Polskich Ser.B nr 13.
Stan dobry.-Kompletne wydanie z rękopisu Biblioteki Narodowej.Bogate źródło genealogiczno-heraldyczne i obyczajowe do XVI i XVII w.
| 300,-
|
| 285. |
USTAWA dla wsi Świlczy i Woliczki z roku ok.1628. Wyd.A.Kamiński i Fr.Kotula. Rzeszów 1948. TPNiS. 8,s.XVII,17,okł.oryg. Archiwum Tow. Przyj. Nauki i Sztuki w Rzeszowie Nr 1.
Stan dobry.
| 30,-
|
| 286. |
VERNE Jules - Cinq semaines en ballon. Voyage de decouvertes en Afrique par trois Anglais. Illustration:Riou et de Montaut. Paris 1924. Hachette. 4,s.264, ilustracje i mapka w tekście. Les voyages extraordinaires. Collection Hetzel.
VERNE Jules - Voyage au centre de la terre. Illustration par Riou. Paris 1923. Hachette. 4,s.220,ilustracje w tekście. Les voyages extraordinaires. Collection Hetzel.
Oprawa pł.oryg.ozdobna w 1 wol.:płótno czerwone,złocone zdobienia,czarne napisy.
Oprawa pęknięta przy grzbiecie,poza tym stan dobry.Pieczęć herbowa. 2 fantastyczne powieści:5 tygodni w balonie i Podróż do wnętrza ziemi.
| 300,-
|
| 287. |
W poszukiwaniu prawdy. Wstęp do teoryi poznania. Sześć wykładów wygłoszonych w auli uniw.w jesieni 1909 roku przez T.Garbowskiego, Fr.Gabryla, W.Gieleckiego, St.Garfein-Garskiego, I.Wasserberga, M.Straszewskiego. Wyd.i przedm.opatrzył M.Straszewski. Kraków 1911. Sp.Wyd.Pol. 8,s.VIII,169, okł. oryg. Wydawnictw Tow.Filozoficznego w Krakowie Nr 2.
Stan dobry.
| 40,-
|
| 288. |
WANTUŁA Andrzej ks. - Orkan na Śląsku. Garść wspomnień. Cieszyn 1933. Druk."Dziedzictwa". 16d,s.23,okł.oryg. Odb.z "Zarania Śląskiego" IX.
Stan dobry. Odręczna dedykacja Jana Wantuły,dat.:Ustroń 24.IX.1933.Podpis: K.L.Koniński,IX 933.
| 40,-
|
| 289. |
WAŃKOWICZ Melchior - Sztafeta. Książka o polskim pochodzie gospodarczym. W-wa 1939. Wyd.Bibl.Polska. 8,s.XVI,527,[3],386 ilustracji,4 kolorowe wkładki,19 karykatur,opr.sk.oryg.Manteuffla:skóra granatowa,na licu złocona ilustracja zakładu przemysłowego i kontury mapy Polski,złocenia na grzbiecie,czerwony szyldzik z tytułem.
Bardzo ładny egzemplarz.-2 wydanie (w miesiąc po 1). Podsumowanie osiągnięć gospodarczych Polski w 20-leciu międzwojennym.Oprac.graficzne M.Bermana, karykatury Daszewskiego,fotografie m.in.autora.
| 300,-
|
| 290. |
[WASILEWSKI Leon] St.Os...arz - Narodowa Demokracja a ruch rewolucyjny w zaborze rosyjskim. W-wa 1907. Druk.Narodowa. 8,s.67. "Życie" Wyd.dzieł społeczno-politycznych T.IX.
SPRAWA Borysa Kowerdy. Zabójstwo posła Z.S.R.R. Piotra Wojkowa. W-wa 1927. Pol.Zw.Prawników Kresowców. Skł.gł.Księg.F.Hoesicka. 8,s.84.
Oprawa kart.w 1 wol.-Stan dobry.
| 40,-
|
| 291. |
WASYLEWSKI Stanisław - Ducissa Cunegundis. Powieść z wieku trzynastego. Lwów-W-wa-Kraków 1923. Ossol. 16d,s.247,okł.oryg.
Naddarta okładka.Odręczna dedykacja autora,dat.:4.III.1934.-1 wydanie.
| 80,-
|
| 292. |
WASYLEWSKI Stanisław - Klasztor i kobieta. Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu. Lwów-Poznań 1923. Wyd.Polskie. 4,s.[8],138,[2], 8 drzeworytów całostronicowych i 18 inicjałów Władysława Skoczylasa,okł.oryg. opr.pł.:płótno niebieskie,złocone zdobienia i napisy.
Stan dobry.Odręczna dedykacja autora dla dr.Wł.Kłyszewskiego,dat.:Lwów 18/ III 1924.-1 wydanie.
| 400,-
|
| 293. |
WASYLEWSKI Stanisław - Niezapisany stan służby. W-wa 1937. J.Przeworski. 16d,s.238,[1],okł.oryg.projektował T.Piotrowski,opr.pł.
Stan dobry.Obszerna odręczna dedykacja autora,dat.:28 lipiec-jedenasty miesiąc 1940.-Wspomnienia,1 wydanie.
| 120,-
|
| 294. |
WASYLEWSKI Stanisław - Rej z Nagłowic. Lwów [1934]. PWKS. 16d, s.144,[2],2 portrety,opr.ozdobna projektował T.Gronowski. Wielcy Ludzie. Bibl.Życiorysów T.II.
Stan dobry.Odręczna dedykacja autora.
| 60,-
|
| 295. |
WERGILIUSZ (Publius Vergilius Maro) - Eneida. Epopeja w dwunastu księgach. Przeł.i poprzedził wstępem I.Wieniewski. Rysunki-Tadeusz Terlecki. Londyn 1971.Pol.Fundacja Kult.8,s.347,rysunki w tekście,opr.pł.oryg.ozdobna.
Stan bardzo dobry.
| 80,-
|
| 296. |
[WIECHECKI Stefan] Wiech - Helena w stroju niedbałem czyli królewskie opowieści pana Piecyka. W-wa 1949. Gebethner i Wolff. 8,s.281,[2].rysunki Antoniego Uniechowskiego,okł.kart.i obwoluta kompozycji K.Holewińskiego.
Grzbiet obwoluty z ubytkami.Odręczna dedykacja autora,dat.:2.11.1949.-Opowiadania satyryczne,1 wydanie.
| 80,-
|
| 297. |
WIELOPOLSKA Marja Jehanne - Kryjaki. O sześćdziesiąt trzecim roku opowieść. Przedmowa S.Żeromski. [Kraków 1913]. Druk."Dziennika Ludowego". 16d,s. 175,[1],opr.pł.
Pieczęcie i podpis.-1 wydanie.
| 40,-
|
| 298. |
WIERZYŃSKI Kazimierz - Laur olimpijski. Wyd.4. W-wa 1928. J.Mortkowicz. 16d,s.24,[8],okł.oryg. Pod Znakiem Poetów serja nowa.
Stan dobry,egz.nie rozcięty. Podpis:Kazimierz Wierzyński.
| 50,-
|
| 299. |
WIERZYŃSKI Kazimierz - Laur olimpijski. Wyd.4. W-wa 1928. J.Mortkowicz. 16d,s.24,[8],opr.pł.oryg. Pod Znakiem poetów. Serja nowa.
Stan dobry.Odręczna dedykacja autora, dat.:Kraków 17.3.1929.
| 60,-
|
| 300. |
WIERZYŃSKI Kazimierz - O Bolesławie Leśmianie. Mowa wygłoszona na uroczystem zebraniu Polskiej Akademji Literatury. W-wa 1939. Tow.Wyd. J.Mortkowicza. 16d,s.38,okł.oryg.
Stan dobry.Pieczęć.-1 wydanie.
| 40,-
|
| 301. |
WIKTOR Jan - Ożywcze krynice. Wrocław-W-wa 1946. Książnica-Atlas. 8,s.92, [1],okł.oryg.
Stan dobry.Odręczna dedykacja autora,dat.:Kraków 1/I.946.-Publicystyka.
| 50,-
|
| 302. |
WIKTOR Jan - Ożywcze krynice. Wyd.2 [?]. Wrocław-W-wa 1946. Książnica-Atlas. 8,s.92,[1],okł.oryg.
Stan dobry.Odręczna dedykacja autora,dat.:8/III.947.-Publicystyka.
| 50,-
|
| 303. |
WISZNIEWSKI Michał - Historya literatury polskiej. T.1. Kraków 1840. Druk. St.Gieszkowskiego. Nakł.aut. 8,s.XVIII,466,opr.psk.z epoki.
Stan dobry.Ekslibris Wincentego Chrzanowskiego.
| 100,-
|
| 304. |
WISZNIEWSKI Michał - Historya literatury polskiej. T.3. Kraków 1841. Nakł. aut. Druk.Uniw. 8,s.XVI,512,opr.psk.z epoki.
Małe pęknięcie oprawy przy grzbiecie.
| 100,-
|
| 305. |
WISZNIEWSKI Michał - Historya literatury polskiej. T.5. Kraków 1842. Nakł. aut. Druk.Uniw. 8,s.XVI,375,facsimile Ortylów,opr.psk.z epoki.
Stan dobry.Ekslibris Wincentego Chrzanowskiego.
| 100,-
|
| 306. |
WODZICKI Jerzy z Granowa - W Górach Niebiańskich (Tien-Szan). Wspomnienia z polowań na koziorożce i dzikie barany. Lwów 1938. Zakł. Graf. Książnica-Atlas. 8,s.333, mapka, 64 ilustracje wg zdjęć fotograficznych autora, okł. oryg.
Stan dobry,egz.nie rozcięty.
| 80,-
|
| 307. |
ZABŁOCKI Franciszek - Pisma. Ody-Pasterki-Satyry-Wiersze rozmaite-Pamflety polityczne wierszem i prozą-Przekłady i naśladowania-Urywki różnych komedyj. Zebrał i wyd.B.Erzepki. Poznań 1903. Druk.Dziennika Pozn. 16d,s.VIII, 400,opr. ppł.
Pieczęcie.
| 45,-
|
| 308. |
ZAHORSKA Stefania - Warszawa-Lwów 1939. Powieść. Londyn 1964. Pol.Fundacja Kult. 16d,s.303,okł.oryg. rys.T.Orłowicz.
Stan dobry.
| 40,-
|
| 309. |
ZARABOTKI krestjan i emigracija v Ameriku z gubernijach Carstva Polskago. Sravnitelnaja statistika zarabotkov selskago naselenija v Suvalskoj gubernii i emigracii v Ameriku. V-va 1891. Varsz.Tip.i Lit. 8,s.VI,209,opr.psk. Trudy Varsz.Statist.Komiteta. Vyp.5.
Oprawa ze śladami zawilgocenia,mały ubytek na grzbiecie.Pieczęcie.-Zarobki chłopów i emigracja do Ameryki,na przykładzie guberni Suwalskiej.
| 60,-
|
| 310. |
[ZBIERZCHOWSKI Henryk,Artur Schroeder,Stanisław Wasylewski] Henarstan - Maryonetki wojenne. Lwów 1916. Nakł.autorów. 16d,s.80,okł.oryg., opr.ppł.
Stan dobry.Odręczna dedykacja autorów dla Br.Rychter-Janowskiej.-Szopka, 1 jedyne wydanie.
| 60,-
|
| 311. |
ZECHENTER Edmund - Smok. Z serji III "Z chłopskiej niwy". Kraków 1929. Skł.gł.Gbethner i Wolff. 8,s.35,okł.oryg.
Stan dobry. Odręczna dedykacja autora dla dr.Kazimierza Ducha,dat.:Kr.3/6 932.-Opowiadanie.
| 50,-
|
| 312. |
ZEGADŁOWICZ Emil - Gody pasterskie w Beskidzie. Wielkiej Nowiny część wtóra. Sześć ballad z poematu "Dziewanny" części trzeciej,księgi wtórej. Wadowice 1925. Druk.Fr.Foltina. 8,s.99,[2],okł.oryg.wyk.L.Misky.
Stan dobry,egz.nie rozcięty.-Nakład "Czartaka" w 500 egz.
| 120,-
|
| 313. |
ZEGADŁOWICZ Emil - Podkowa na progu. [Poemat]. Florencja 1932. Oficyna Tyszkiewiczów. 4,s.knlb.66, w tym 7 drzeworytów Maryli Tyszkiewiczowej i 7 kart z klepsydrą i podkową, opr.perg.:grzbiet 5ciopolowy,na licu oprawy i wyklejkach klepsydra i podkowa.
Oprawa lekko przykurzona,poza tym bardzo ładny egzemplarz.-Poemat,1 wydanie. Cz.II tetralogii "Pieśni Niemotworza". Druk bibliofilski Oficyny Florenckiej Tyszkiewiczów wyd.w 100 num.egz. Ten 53 podpisany przez wydawcę. Ósma publkacja Oficyny Florenckiej,złożona kursywą Nicolas Cochin i odbita ręcznie na własnym szmacianym papierze z wodnym znakiem oficyny.
Treść:Prolog,Pieśń 1-Stożek,Pieśń 2-Linja prosta,Pieśń 3-Elipsa,Pieśń 4-Koło,Pieśń 5-Parabola,Pieśń 6-Hiperbola,Pieśń 7-Gwiazda magiczna,Epilog,Post Scriptum.Każdą z pieśni poprzedza karta z klepsydrą i podkową oraz drzeworyt.Tytuł i znak drukarski w kolorze niebieskim.
| 1,800,-
|
| 314. |
ZESZYTY Lwowskie. Z.1-6. Londyn 1970-1977. Nakł.Koła Lwowian. 8,okł. oryg.
Autorzy: 1:St.Kuniczak, St.Ostrowski, I.Paderewski, T.Piszczkowski, J.Płoski, A.Szymański; 2:I.Dąmbska, A.Laskiewicz, S.Mękarski; 3:S.Legeżyński; 4:St.Ostrowski; 5:J.Pirożyński-Akademia Rolnicza w Dublanach;6:M.Wagner-Komunalne Kasy Oszczędności w Polsce.
| 120,-
|
| 315. |
ŻYGULSKI Zdzisław jun. - Kostiumologia. Kraków 1972. ASP. 4,s.235, rysunki w tekście,okł.oryg.obwoluta.
Stan dobry.-Historia ubiorów od starożytności do lat 70-tych XX w.Rysunki w tekście E.Żygulska.
| 60,-
|