WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

Poz. Opis Cena
1. Fotografia - kolor 48.7 kB AGORRIZ-Melgar Jose - Poussiere mienne. Spouthed-on-Sea 1965. Oficyna ST. Gliwy. 8,s.27,[4], linoryt: portret autora z własnoręcznym podpisem, linoryty na okładce i wyklejkach, okł.pryg.
Bardzo ładny egzemplarz. - Poezje. Wyd. bibliofilskie w nakładzie 250 egz.: exempl. Specimen. Druk czcionkami Bembo I Plantin.
120,-
2. ALBERTI Kazimiera - Godzina kalinowa. Kraków 1935. Gebethner i Wolff. 8,s. 93,okł.oryg.proj.Adam Bunsch.
Stan dobry.Odręczna dedykacja autora,dat.:Kraków 24/VI.943.-Wiersze,1 wydanie.
80,-
3. ALMA Mater Vilnensis. Jednodniówka "Dnia Akademika". Wilno 1922. Wyd. Bratniej Pomocy Pol.Młodzieży Akad.Uniwersytetu Stefana Batorego. 4,s.102, XIV, liczne ilustr.w tekście,podobizna aktu wskrzeszenia Uniwersytetu, rycina wg rys. Wł.Skoczylasa-apoteoza Stefana Batorego, okł.oryg.wg rys. F.Ruszczyca, opr.ppł.
Stan dobry.
120,-
4. ANDRZEJOWSKI Zygmunt - Skarbiec pieśni polskiej. Teksty i melodie zebrał oraz objaśnieniami zaopatrzył... Zharmonizował Adam Harasowski. Glasgow 1945. Książnica Polska. 8,s.182,opr.kart.oryg.
Okładka przetarta,ślady zabrązowienia.-Nuty w tekście.Śpiewnik w układzie na 1 głos z fortepianem.
80,-
5. ARCHUTOWSKI Józef ks. - Gramatyka języka hebrajskiego. Wyd.2. W-wa [1925]. Księg.K.Treptego. 8,s.163,opr.pł.
Podkreślenia w tekście.
40,-
6. ASANKA-Japołł Michał - Mową włoskich poetów. Kraków 1925. Skł.gł.Gebethner i Wolff. Druk.W.L.Anczyca i Sp. 8,s.84,okł.oryg.
Okładka naddarta,przybrudzona.Odręczna dedykacja autora,dat.:Kraków 5.IV.926.-Antologia.
40,-
7. AWANGARDA literacka. CHWISTEK Leon - Wielość rzeczywistości. Kraków 1921. Minist.W.R.i O.P. Zakł.graf."Wisłoka" w Jaśle. 8,s.96,okł.oryg.
Stan dobry. Odręczna dedykacja autora dla Bolesława Pochmarskiego,dat.:Kraków 21.XII.1924. -Filozoficzne tłumaczenia rzeczywistości.
200,-
8. - CHWISTEK Leon - Wielość rzeczywistości... j.w.
Odręczna dedykacja dla Ludwika Skoczylasa,dat.:Kraków 31.7.1923.
200,-
9. - CZUCHNOWSKI Marjan - Kobiety i konie. (Listy do Jana Artura Rimbaud‘a). Poznań 1931. Roln.Druk.i Księg.Nakł. 8,s.18,[3],okł.oryg.ze znakiem rysunku J.Kuglina. Biblioteka Studwudziestu liber XIV.
Stan dobry.Odręczna dedykacja autora dla J.Marji Brzeskiego,dat.:Kraków 17 /IV 931.-Poezje, 1 wydanie.Nakład 120 egz.num.oraz 30 autorskich.Ten 25. Autor (ur.1909), poeta, powieściopisarz należał do grupy literackiej "Awangarda",współpracował z "Linją".
150,-
10. - CZUCHNOWSKI Marjan - Trudny życiorys. Poemat wiejski. Po konfiskacie nakład drugi. Kraków 1934. Druk.J.Gablankowskiego. 8,s.92,bez wierzchniej okł.oryg.
Podniszczona karta przedtyt.Odręczna dedykacja autora dla Józefa Jaremy,dat.:Łużna 8/IX.34. Na s.90 list autora [5 linii] z prośbą o recenzję "Trudnego życiorysu" w "Gazecie Artystów".Wydano 150 egz.,jak piąty tom poezji M.Czuchnowskiego.
150,-
11. - CZYŻEWSKI Tytus - Zielone oko. Poezje formistyczne,elektryczne wizje. Kraków 1920. Gebethner i Sp. 8,s.71,5 ilustracji.
Zachowana wierzchnia okładka oryg.- 1 jedyne wydanie. Przedmowa L.Chwistek i J.Hulewicz.Ilustracje i okładka rys.autora.
120,-
12. - PEIPER Tadeusz - "A". Rysunkami ozdobił Kisling. Kraków 1924. Wyd. "Zwrotnicy". Druk.Narodowa. 8,s.30,4 ilustracje,okł.oryg.
Zawiera zrekonstruowane wiersze z lat 1914-1923,założyciela i teoretyka grupy poetów krakowskiej "Awangardy".W tekście całostronicowe rysunki Mojżesza Kislinga (1891-1953,żydowskiego malarza,grafika pochodzenia polskiego. Studia w krak.ASP u Pankiewicza).-Nakład 400 egz.num.W tym egz.numer zatarty, nieczytelny.Podkreślenia ołówkiem w tekście.
600,-
13. - PEIPER Tadeusz - Żywe linje. Rysunkami ozdobił Juan Gris. Kraków [1924]. Nakł.czasopisma "Zwrotnica". 8,s.[21],3 ilustracje,okł.kart.oryg.
Stan dobry.Podkreślenia ołówkiem w tekście.-1 wydanie.Utwory poetyckie z lipca i sierpnia 1924 r.
500,-
14. BALIŃSKI Michał,Lipiński Tymoteusz - Starożytna Polska pod względem historycznym,jeograficznym i statystycznym opisana. T.II cz.2. W-wa 1845. S.Orgelbrand. 8,s.547-1431,VIII, herby w tekście,opr.psk.z epoki.
Oprawa zniszczona,pęknięcia przy grzbiecie,brak kartonu na wierzchniej okładce.Ślady zalania.Ekslibris Wincentego Chrzanowskiego.-1 wydanie.Obszerny materiał do historii miast i krajów dawnej Polski. Herby [drzeworyty] wg rys.W.Smokowskiego.
150,-
15. BALZAC Honoré - Scenes de la vie privée. T.II [z 4]. Paris 1842. Furne, Dubochet,Hetzel. 8,s.457,8 rycin,opr.psk.z epoki,złocone zdobienia i napisy na grzbiecie. Comédie Humaine. Vol.XII.
Oprawa pęknięta przy grzbiecie,poza tym stan dobry.-Tom II zawiera:Mémoires de deux Jeunes Mariées,Une Fille d'Eve,La Femme abandonnée,La Grenadiere,Le Message, Gobseck,Autre Etude de Femme. Ilustracje wg Johannot,Jacque.
300,-
16. BALZAC Honoré - Scenes de la vie privée. T.III [z 4]. Paris 1842. Furne, Dubochet,Hetzel. 8,s.476,8 rycin,opr.psk.z epoki,złocone zdobienia i napisy na grzbiecie. La Comédie Humaine Vol.XIII.
Ładny egzemplarz.-T.III zawiera:La Femme de trente ans,Le Contrat de Mariage, Béatrix. Ilustracje wg Birouste,Travies,Johannot.
300,-
17. BANDTKIE Jerzy Samuel - Wiadomości o języku polskim w Śląsku i o polskich Ślązakach (1821). Z pierwodruku wydał,przedmową i przypisami opatrzył Bolesław Olszewicz. Wrocław 1945. Skł.gł.w księg."Czytelnika". 16,s.44,[1],okł.oryg.
Stan bardzo dobry. Odręczna dedykacja autora,dat.:Kraków 12/X.45.
Odbito w niewielkiej liczbie egz.w druk.U.J.jako numer pierwszy wyd.seryjnego Orbis Polonicus.
40,-
18. BANDURSKI Władysław ks. - Polska a Rosya w pieśni największych wieszczów narodu. Kraków 1916. Centr.Biuro Wyd.N.K.N. 8,s.47, okł.oryg.z motywami patriotycznymi.
Stan dobry.-Odczyt wygłoszony w Wiedniu 1915 r.
40,-
19. BARTOSZEWICZ Joachim - Podręczny słownik polityczny. Do użytku posłów,urzędników państwowych,członków ciał samorządowych i wyborców. W-wa [1923]. Księg.Perzyński,Niklewicz. Druk.F.Wyszyński. 16d,s.VIII,832, opr.pł.
Podklejony kartonem grzbiet,s.1-10 z uszkodzonymi marginesami,podkreślenia w tekście. Podpisy.-Pojęcia i terminy używane w życiu publicznym i najważniejsze fakty historyczne,które się z nimi wiążą.
60,-
20. BATAWIA Stanisław - Wstęp do nauki o przestępcy. Zagadnienie skłonności przestępczych. Rozprawa doktorska. Przedmowa W.Makowski. W-wa 1931. Druk. Zakł.Graf."Bibl.Polska". 8,s.150,[1],opr.pł.
Pieczęcie,podkreślenia ołówkiem w tekście. Odręczna dedykacja autora,dat.: 13/VI.31.
60,-
21. BENTKOWSKI Felix - Historya literatury polskiey wystawiona w spisie dzieł drukiem ogłoszonych przez... T.2. W-wa-Wilno 1814. Zawadzki i Komp. 8,s.XII,830,opr.psk.z epoki,złocone zdobienia i napisy na grzbiecie.
Przetarty karton oprawy.-1 wydanie.Z indeksem autorów.Autorem rozdziału III:Nauka prawodawstwa i prawnictwa polskiego jest J.W.Bandtkie.
120,-
22. BIAŁOSZEWSKI Miron - Rachunek zachciankowy. W-wa 1959. PIW. 8,s.111,okł.oryg.
Stan dobry. Odręczna dedykacja dla J.B.Ożoga [niewymienionego z nazwiska], dat.: Kraków,3.IV.68.-Wiersze,1 wydanie.
60,-
23. Fotografia - kolor 46.6 kB BIE Oskar - Der Tanz. 2.erweiterte u.um zahlreiche neue Bilder verbesserte Aufl. Mit 100 Kunstbeilagen Buch. Berlin 1919. J.Bard. 8,s.394,ilustracje w tekście,zdobniki,100 tablic,opr.sk.:skóra czerwona,grzbiet 6ciopolowy.
Na wyklejce obca dedykacja.Stan bardzo dobry.-Oprac.graficzne K.Walser.Ilustracje na tablicach jedno-i wielobarwne,inicjały,zdobniki,ilustrowane k. tyt. rozdziałów. Treść: Rhytmische Künste,Das Fest der Elemente,Der Tanz im Dienst,Der Gesellschaftstanz,Das Kunstwerk des Tanzes,Das Ballett.Die Musik der Nachtrag.
600,-
24. BIELA Wojciech - Słowo o Roku Kościuszkowskim i jego idei. Mowa ks....wypowiedziana w Samborze...dn.31 marca 1894 r. Sambor 1894. Nakł. "Gazety Samborskiej". 16d,s.27.
Podklejony grzbiet.
50,-
25. BOROWSKI Stanisław - Projekt noweli wekslowej A.Zamoyskiego z roku 1778. Przedmowa J.Namitkiewicz. W-wa 1926. 8,s.16,okł.oryg. Prace Seminarjum Prawa Handlowego Uniw.Warsz. Nr.1/
Stan dobry,egz.nie rozcięty.
20,-
26. BOROWSKI Stanisław - Szkoła Główna Warszawska 1862-1869. Wydział Prawa i Administracji. W-wa 1937. Kasa im.Mianowskiego. 8,s.XIV,[2], 342, ilustr., okł. oryg.
Stan dobry,egz.nie rozcięty.Odręczna dedykacja autora.
60,-
27. BOROWY Wacław - "Paweł i Gaweł". (Przyczynek literacki). W-wa 1917. Druk.i Lit."Jan Cotty". 8,s.35,[1],okł.oryg.
Stan dobry. Odb. ze Sprawozdań TNW. Odręczna dedykacja autora, dat.18.IV.1938 Warszawa.
50,-
28. Fotografia - kolor 25.8 kB BOURGET Paul - Cosmopolis. Roman. Illustré d'Aquarelles par Duez,Jeanniot et Myrbach. Paris 1893. A.Lemerre. 8,s.IV,471,ilustracje w tekście i kolorowe tablice, opr.psk. Edition du Figaro.
Niewielkie zabrązowienia.
150,-
29. BRONIEWSKI Władysław - Krzyk ostateczny. Wyd.2. W-wa 1946. "Wiedza". 8,s. 30,[2],okł.oryg.
Przedarty grzbiet.-Wiersze.Okładkę z tyt.:Krzyk ostateczny proj.H.Tomaszewski.
30,-
30. BRONIEWSKI Władysław - Wiersze wybrane. W-wa 1951. MON. 16d,s.96,[3],portret,okł.oryg.proj.I.Witz.
Stan dobry.Autograf autora,dat.:Poznań 16.V.51.
60,-
31. BRONIEWSKI Władysław - Wybór poezji. W-wa 1950. KiW. 8,s.224,[4], okł.oryg.
Stan dobry. Autograf poety dat.:Warszawa 11 V 52.-Cykle:Wiatraki,Dymy nad miastem, Troska i pieśń,Krzyk ostateczny,Bagnet na broń,Drzewo rozpaczające,Z nowych wierszy [tu m.in.poemat:Słowo o Stalinie].
60,-
32. BROSZKIEWICZ Jerzy - Kartki z notesu. Opowiadania. W-wa 1955. Czyt. 16d,s. 159,ilustracje w tekście M.Oberländer,okł.oryg.proj.A.Radziejowski.
Stan bardzo dobry.Autograf autora dat.:Kraków-4.VI.1961.-1 wydanie.Treść: Opowiadania podsłuchane i Opowiadania liryczne.
40,-
33. BRÜCKNER Aleksander - Mikołaj Rej. Studjum krytyczne. Kraków 1905. Skł.gł. księg.Sp.Wyd.Pol. Druk.UJ. 8,s.VI,418,opr.kart.z naklejoną okł.oryg.
Oprawa pęknięta przy grzbiecie.
80,-
34. CAR Łazarz czyli bitwa na Kosowem Polu. Obrazek historyczno-romantyczny. Niewiązane tłómaczenie z czeskiego. Poznań 1877. Fr.Bażyński. 8,s.46. MILEWNA. Powieść z dziejów serbskich. s.76.
OSTATNI król bośniacki. Obrazek historyczno-romantyczny. Niewiązane tłumaczenie z czeskiego. Poznań 1878. Wł.Simon. s.52.
Opr.kart.w 1 wol.Podpis.
40,-
35. CHMIELOWSKI Benedykt - Nowe Ateny albo Akademia wszelkiey sciencyi pełna, na różne tytuły iak na Classes podzielona,Mądrym dla memoryału, Idiotom dla Nauki,Politykom dla Praktyki,...Kraków 1966. WL. 8,s.568,liczne ilustracje, opr.pł.oryg.,obwoluta.
Stan dobry. XVIII-wieczna "Encyklopedia w układzie rzeczowym.Kompendium wiedzy,wierzeń i przesądów,charakterystyczne dla czasów saskich...,zawiera hasła z zakresu teologii,historii Kościoła,mitologii,demonologii i magii, astronomii i astrologii, botaniki,... W hasłach tych pomieszane są informacje rzeczowe z fantastyką i przesądami..." [M.Lipska.Lit.Polska].-Wybór i oprac.tekstu M.i J.J.Lipscy;projekt graficzny i ilustracje Sz.Kobyliński;tłum.łac.W.Zaryczny.
200,-
36. Fotografia - kolor 32.5 kB CHODŹKO Léonard red. - La Pologne historique,littéraire,monumentale et pittoresque,ou scenes historiques, monumens, monnaies, médailles, costumes, armes; ...Réd.par une Societe de Littérateurs Polonais. T.1-3. Paris 1835-1842. Au Bureau Central. 4,s.[2],480,frontispis,55 stalorytów,2 karty nut i 2 mapki, [2],480,frontispis,57 stalorytów,3 karty nut i 1 mapka, [2],480, fronttispis,58 stalorytów;t.1 i 2 opr.psk.z epoki,t.3 opr.psk.współczesna.
Bogato ilustrowane dzieło informacyjne o Polsce dla Francuzów. Ryciny rys. m.in. A.Oleszczyńskiego, A.Pilińskiego; ryt.francuscy: Ales, Branche, Rouarque. Ilustracje o wartości dokumentalnej przedstawiają zabytki,budowle,portrety wybitnych Polaków,widoki i sceny historyczne,pomniki,zapisy nutowe.W treści historia Polski,biografie znakomitych Polaków,opisy miast i zamków. W t.1 i 2 minimalne a w t.3 większe zabrązowienia.
Oprawa t.1 i 2:skóra ciemnobrązowa,karton zielony,złocone zdobienia i napisy na grzbietach.W t.3 skóra jasnobrązowa z naklejoną na grzbiecie oprawą oryg. brązową, karton brązowy marmoryzowany.Wszystkie tomy zaopatrzone w współcześnie wykonane futerały:skóra ciemnobrązowa,grzbiety 7miopolowe,złocone zdobienia i napisy,kartony jasnobrązowe.
Rzadkie w tak dobrym stanie.
5,000,-
37. CIOŁEK Gerard - Ogrody polskie. I. Przemiany treści i formy. W-wa 1954. BiA. 4,s.359,443 ilustracje:fotografie,projekty,plany ogrodów,opr.pł.oryg.
Stan dobry. Pieczęcie. -Plany oprac.G.Ciołek i St.Miłoszewski. Ogrody średniowieczne, Odrodzenia, barokowe XVII w.,klasyczne XVIII w.,sentymentalne i romantyczne, naturalizm i eklektyzm XIX w.,ogrody współczesne.
120,-
38. COOPER James Fenimore - Ostatni Mohikanin. Powieść z życia Dzikiego Zachodu. Oprac.na podstawie ang.oryg.Krzysztof Toporowicz. Katowice 1947. Wyd. księg.Piotr Raj. 8,s.255,okł.oryg.
Stan dobry.
40,-
39. COSTER Karol de - Wesołe Bractwo Tłustej Gęby. Legendy flamandzkie. Przekład i przedmowa P.Smolik. Wyd.2. Kraków 1925. Wyd."Książka Piękna". 16d,s. 149,opr.pł.współczesna z naklejoną okładką oryg.
Stan dobry.Odręczna dedykacja tłumacza,dat.:Kraków-marzec 925.-Tytuły rozdziałów czerwoną czcionką.
60,-
40. CYWIŃSKI Stanisław - Gwałt ortograficzny. Wilno 1937. Druk.A.Zwierzyński. 16d,s.82,[1],okł.oryg. Odb.z "Dziennika Wileńskiego".
Stan dobry.Odręczna dedykacja autora:"K.L.Konińskiemu śle ten ślad walki z barbarzyństwem".-O reformie pisowni polskiej.Rzadkie.
50,-
41. CZAJKOWSKI Michał - Dziwne życia Polaków i Polek. Dzieło po pierwszy raz wydane. Lipsk 1900. F.A.Brockhaus. 16d,s.256,opr.pł.oryg. Bibl.Polska. Pisma M.Czajkowskiego T.IX.
Pieczęcie.-Treść:Al.Pausza,J.Wąsowiczówna,J.Duszyński,Iskinder Pasza-Ant. Iliński, H.Służalski, A.Baranowski Sandżaktor pułku kozaków Ottomańskich.
40,-
42. CZAPSKI Józef - Wspomnienia starobielskie. [Rzym] 1945. Biblioteka Orła Białego. Nakł.Oddz.Kultury i Prasy 2 Korpusu. 16d,s.62,2 ilustracje,okł.oryg.
Podklejony grzbiet.Odręczna dedykacja autora,dat.:V 47 Londyn.-2 wydanie.
40,-
43. CZEREŚNIEWSKI Wawrzyniec - Przemiany. Poezyj tom drugi. W-wa grudzień 1932. Nakł.aut. 8,s.105,3,okł.oryg.rys.T.Cieślewski syn.
Stan dobry,egz.nie rozcięty.
60,-
44. CZYŻOWSKI Kazimierz Andrzej - Sztygar Florjan Nadolny. Nowela osnuta na tle służby publicznej strażactwa Śląskiego. W-wa 1935. Zw.Straży Pożarnych Rzplitej Polskiej. 8,s.14,[1],rysunki w tekście,okł.oryg.
Stan dobry.
30,-
45. [DAROWSKI Aleksander Weryha] - Gawędka o swojaku przez Białoruską Dudę. (Z Teki Białoruskich Obrazków). N.1. Mohylew 1853. J.Sirkin. Druk J.Zawadzkiego. 16,s.68,okł.oryg.
Zabrązowione karty.Odręczna dedykacja autora.-Wierszem,1 wydanie.Rzadkie!
120,-
46. DAVID Edward - Dwie rozprawki o stosunku socyalizmu do rolnictwa. Spolszczył Wł.Gumplowicz. Lwów 1904. Pol.Tow.Nakł. 16d,s.126,opr.kart.
Podkreślenia w tekście.-I:Z historyi socyalizmu agrarnego.II:Socyalizm a rolnictwo (Odczyt).
35,-
47. [DĘBICKI Ludwik Zygmunt] - Człowiek w przebiegu wieków. Studja dziejowe przez Ld.hr.D. Kraków 1864. Druk.Fr.K.Pobudkiewicza. 8,s.238,[2], opr.pł.z epoki.
Lekkie zabrązowienia.Odręczna dedykacja autora.-Debiut literacki autora,przypisany ks. J.Lubomirskiemu.
120,-
48. DĘBICKI Zdzisław - Kraj lat dziecinnych. W-wa 1918. 16d,s.42,[3],okł.oryg. Małe zabrązowienia.-Wiersze,1 wydanie.
40,-
49. DOBROWOLSKA Wanda - Młodość Jerzego i Krzysztofa Zbaraskich. (Z wstępewm o rodzie Zbaraskich i życiorysem Janusza Zbaraskiego wojewody bracławskiego) . Przemyśl b.r. TPN. 8,s.236,okł.oryg.
Brak k.tyt.,poluzowany grzbiet.
60,-
50. DROBNER Bolesław - Rzecz o klasowym ruchu zawodowym w Polsce w świetle prasy socjalistycznej. T.IV (lata 1929-1933). W-wa 1966. Wyd. Związkowe CRZZ. 8,s.222,[1],okł.oryg.
Stan dobry.Odręczna dedykacja autora,dat.:10/VI 1966.
30,-
51. DROBNER Bolesław - Rzecz o klasowym ruchu... T.V (lata 1934-1939). W-wa 1967. CRZZ. 8,s.267,[2],okł.oryg.
Stan dobry.Odręczna dedykacja autora.
30,-
52. DUBIECKI Mateusz [Władysław] - Subseciva carmina... Cancellarii Cathedralis Cracoviensis Latio nunquam neglidendo sacrata. Cracoviae 1815. Typ.Acad. 16d,s.96,2 winiety.
Ślady zalania.Pieczęć:Biblioteka Chrzanowskich Moroczyn.
150,-
53. DWORZACZEK Włodzimierz - Genealogia. Tablice. W-wa 1959. PWN. 4, 183 tablice genealogiczne,s.19:spis tablic i objaśnienia,opr.pł.oryg. Inst.Historrii PAN. Nauki pomocnicze historii.
Stan dobry.-Bez tomu opisowego.
180,-
54. DZIESIĘCIOLECIE Fundacji Kościuszkowskiej 1926-1936. Czyn Polonji Amerykańskiej. N.York 1936. Fundacja Kościuszkowska. 8,s.48,okł.oryg.
Stan bardzo dobry.
60,-
55. Fotografia - kolor 41.9 kB ELIOT Thomas Stearns - Poematy. Przekład i szkic O teorii i praktyce przekładu poetyckiego Jerzego Niemojewskiego. Londyn,sierpień 1978. Nakł. prywatny. 4,s.130,3 ilustracje [wycinanki] w tekście i takaż okładkowa, okł.oryg. Akta Społeczności Poetyckiej Polaków. Syrinx z.1.
Stan dobry.Odręczna dedykacja tłumacza.
80,-
56. FIJAŁEK Jan wyd. - Najstarsze statuty synodalne krakowskie biskupa Nankera z 2 października 1320 r. Wydał X... Kraków 1915. A.U. 8,s.XLIV,66,[2],opr. kart. Studya i materyały do historii ustawodawstwa synodalnego w Polsce nr 3.
Pieczęć.-Opis i tekst statutów.
60,-
57. FREDRO Aleksander - Trzy po trzy. Pamiętniki z epoki napoleońskiej. Przedm.A.Grzymała-Siedlecki. Wyd.,wstępem i uzup.opatrzył H.Mościcki. W-wa-Lublin-Łódź [1917]. Gebethner i Wolff. Druk W.L.Anczyca i Sp. 8,s.L,228,52 ilustracje w tekście i 8 tablic,opr.ppł.
Stan dobry.Odręczna dedykacja A.Grzymały-Siedleckiego,dat.:20.II.18.
120,-
58. FREDRO Aleksander - La vengeance. Comédie en 4 actes en vers. Trad.du pol. F.Konopka. Kraków 1955. Ed.Théatre de J.Słowacki et Theatre Stary. 16d,s. 154,okł.oryg.
Stan bardzo dobry.-"Zemsta" w tłum.franc.
40,-
59. GAJEWSKI Kazimierz - Zbudź się !!! Poznań 1935. Wyd.Samoobrony Narodu. 4,s.16,okł.oryg.
Okładka z ubytkami.-Broszura antysemicka.
35,-
60. GAWIŃSKI Jan z Wielomowic [zm.1684 r.] - Poezye. Z rękopisu dawnego wyd.Ż.Pauli. Lwów-Stansławów-Tarnów 1843. J.Milikowski. Druk. J.Spurnego. 16d,s. 199,[5],opr.kart.
Niewielkie zawilgocenia.Pieczęć.-Dedykowane przez wydawcę A.Kłodzińskiemu dyrektorowi Ossolineum.Treść:Przedmowa,Wiadomości o życiu i pismach Jana z Wielomowic Gawińskiego.Cykle:Sielanki nowe, Herkules na dwoistej drodze..., Liryka polskie (m.in. przekłady Psalmów Dawida),Wenus polska.
100,-
61. GAWROŃSKI Rawita Franciszek - Konfederacja narodu polskiego w r.1876. Poznań-W-wa 1919 [okł.1920]. Księg.św.Wojciecha. 8,s.XII,253,[1],okł.oryg. Pęknięcie przy grzbiecie.-W aneksach korespondencja Wł.Kulczyckiego,Memoriał polski podpisany przez Wł.Niegolewskiego i J.Dobrzańskiego.
50,-
62. GAWROŃSKI Franciszek [Rawita] - Uprawa roślin przemysłowych. Opisał... W-wa 1889. Red."Rolnika i Hodowcy". 8,s.III,304,IV, 94 drzeworyty w tekście, opr. psk.z epoki.
Stan dobry.
60,-
63. GLASER Stefan - Polskie prawo karne w zarysie. Kraków 1933. Księg.Powsz. 8,s.XIX,463,okł.oryg.
Stan dobry.-Z rozbiorem niektórych rodzajów typów przestępstwa.Indeks nazwisk i rzeczowy.
80,-